Upravit stránku
01. 11. 2022

Beksa vs. Slavia Praha


V prvním ze dvou zápasů, které tento týden odehrají v domácím prostředí, vyzvou pardubičtí basketbalisté velmi dobře hrajícího nováčka nejvyšší soutěže, jímž je pražská Slavia.

8. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (3/3) vs. SK Slavia Praha (3/4)
středa 2. 11. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Beksa se vrací domů po dvou úspěšně zvládnutých utkáních v soupeřových halách.

Nejprve v polské Dabrowé Gorniczi zapsala svou třetí výhru v základní fázi Alpe Adria Cupu, aby následně přesvědčivě zvítězila i na palubovce Olomoucka. "Mám před středečním zápasem stejné myšlenky jako před duelem v Olomouci: nebude to jednoduchý zápas, vždyť Slavia nedávno porazila českého mistra Nymburk," nabádá k obezřetnosti pardubický trenér Dino Repeša. Duel s posledním Olomouckem jeho tým zvádl i díky koncentraci, která byla na potřebné úrovni, a to samé trenér žádá i před nadcházejícím střetnutím s nováčkem, jenž vstoupil mezi tuzemskou basketbalovou elitu velmi kurážně.

Nedávný senzační skalp mistrovského Nymburku, který Pražané složili 80:71, hovoří za vše. "Slavia má tým, v němž je dobrý mix mladších a zkušených hráčů. Každý svůj útok hrají na delší čas, mají nejméně ztrát ze všech týmů v lize," charakterizuje Dino Repeša našeho protivníka.

"Mají několik výborných střelců, například křídelníka Martina Kheila, který dal Nymburku 4 trojky, velmi dobře střílí i americký pivot Dontae Bruner, v týmu jsou i zkušení hráči jako bratři Pavel a Radek Pumprlové, nebo rozehrávači Robert Rožánek a Adam Dworsky."

Slavia sice posbírala všechna tři dosavadní vítězství ve své hale, kde si drží stoprocentní úspěšnost, zatímco u soupeřů zatím zapisuje výhradně porážky, leč naposledy odehrála velice dobrý part v Kolíně, kde domácí Geosan definitivně stvrdil svoji výhru 85:76 až v závěrečné dvouminutovce (nejvíce bodů Slavie: Bruner 19, Jelínek 15, R. Pumprla 14, Kheil 12...). Jaké faktory považuje kouč Beksy za klíčové, abychom ve středečním večeru zapsali čtvrté ligové vítězství? "Pro nás bude velice důležité, abychom se soustředili na soupeřovy klíčové hráče, vytvářeli velký tlak na míč a rychle se vraceli do obrany. Doufám také, že naše motivace a zodpovědnost bude stejná jako v posledních sedmi zápasech, že nebudeme hrát s menší agresivitou a koncentrací, ale naopak, že v tomto směru navážeme na předchozí vydařená utkání," doplnil Dino Repeša.

Podobný názor má i křídelník David Pekárek. "Klíčové bude udržet 40 minut absolutní koncentraci a pokračovat v dobré obraně, kterou ukazujeme v posledních zápasech," zmínil fungující defenzivní fázi. Beksa v posledních 7 zápasech (v Kooperativa NBL a Alpe Adria Cupu) inkasovala v průměru jen 69,7 bodu, ve třech z předcházejících čtyř utkání jsme soupeře udrželi dokonce pod 68 body!! I díky tomu jsme natáhli naši vítěznou šňůru již na číslo 4. “Atmosféra v šatně se určitě změnila k lepšímu. Všichni jsme věděli, že úvod sezony nebyl z naší strany optimální. Když se vyhrává, atmosféra je vždycky pozitivnější, takže teď se vezeme na takové pozitivní vlně. Slavii ale nesmíme ani v nejmenším podcenit," zdůraznil Peky.

Pardubický klub žádá své fanoušky, aby přišli s dostatečným časovým předstihem a vyhnuli se tak frontám u vstupu do Sportovní haly Dašická. Nově můžete využít k nákupu vstupenek i QR kódy, které budou umístěny na viditelném místě u vstupu do haly. Vstupenky lze zakoupit též online pod tímto odkazem.

Doprovodný program
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami vyplní vystoupení cheerleaders PM Stars Pardubice
  • o přestávce vystoupí taneční skupina SelectDance
  • hlavní cenou v přestávkové divácké soutěži bude dort od Cukrárny v Pernštýnské

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti