Upravit stránku
02. 12. 2019

Beksa vs. Škrljevo


Po desetidenní herní pauze Beksa znovu naskočí do zápasového kolotoče. V rámci Alpe Adria Cupu bude proti chorvatskému Škrljevu usilovat o čtvrté pohárové vítězství.

4. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU:

BK JIP Pardubice (3/0) vs. Adria Oil Škrljevo (2/1)
úterý 3. 12. v 17:30, SH Dašická

Na evropské scéně jsou zatím pardubičtí basketbalisté stoprocentně úspěšní: dvakrát přehráli rakouský Klosterneuburg, jednou polské Gliwice. Nyní poprvé narazí na třetího účastníka základní skupiny A, jenž dosud posbíral dvě vítězství. Škrljevo sice na úvod inkasovalo téměř čtyřicetibodový výprask v Polsku, nicméně poté dvakrát těsně porazilo Klosterneuburg (doma 94:93 po prodloužení a venku 79:73), díky čemuž se reálně drží ve hře o postup do další fáze.

V chorvatské lize se Škrljevu příliš nedaří, po deseti odehraných kolech je s bilancí dvou výher a osmi porážek na předposlední, jedenácté příčce. Prohrálo už čtyři zápasy v řadě, přičemž naposledy neuspělo v Osijeku, kde sice nastřílelo 96 bodů, ovšem domácí jich nasázeli 108 (nejvíce bodů Škrljeva: Pandurič 24, Gospič 22, Batur 18, Boban 13...). V posledních třech duelech Škrljevo inkasovalo průměrně 102,7 bodu!!!

Mezi klíčové hráče chorvatského klubu patří donedávna jediný Američan, guard Jordan Riewer, jenž průměrně zapisuje 13 bodů v Alpe Adria Cupu a 8,4 bodu v chorvatské lize (trojky celkem 20/49 - 41%!). V národní soutěži jsou ještě produktivnější křídelníci Ivan Batur (15,5 bodu) a Ante Gospič (14,9 bodu) a rozehrávač Josip Barnjak (13,5 bodu), posledně jmenovaný je týmovým top-skórerem v Alpe Adria Cupu s průměrem 16,7 bodu. Před několika dny vedení klubu přivedlo druhého amerického hráče, 206 cm vysokého pivota Arkima Robertsona.

Beksa po herní pauze

Pardubičtí basketbalisté odehráli poslední soutěžní utkání v pátek 22. listopadu. Jaký program měli hráči v následujících deseti dnech? "Herní pauzu jsme využili k částečné změně prostředí. Trénovali jsme dvoufázově, přičemž jedna jednotka vždy byla někde mimo halu Dukla, kde standardně trénujeme. Využili jsme komplex H Centra, byli jsme i venku. Druhý trénink byl basketbalový. Snažili jsme se vychytat drobné mouchy a připravit se na sérii náročných zápasů na venkovních palubovkách, která nás v prosinci čeká," uvedl asistent trenéra Adam Konvalinka.

Ještě předtím ovšem nastoupíme proti Škrljevu.

Jaký zápas lze očekávat? "Dle vývoje v ostatních skupinách to vypadá, že je vždy velký otazník, v jakém složení dorazí hostující tým k utkání," předeslal pardubický asistent. "Škrljevo je mladý chorvatský tým donedávna s jedním americkým hráčem. Očekáváme velmi agresivní pojetí hry a hodně pohybu. Rozhodne koncentrace a trpělivost," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti