Upravit stránku
20. 11. 2021

Beksa vs. Šibenka


To je kvapík. Beksu v neděli čeká třetí domácí zápas v pěti dnech. V posledním domácím utkání základní fáze Alpe Adria Cupu vyzveme chorvatskou Šibenku.

6. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU:

BK JIP Pardubice (2/1) vs. GKK Šibenka (1/1)
neděle 21. 11. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Ačkoliv jde o duel 6. kola, tedy původně o vůbec poslední utkání v základní skupině A, vinou mnoha odložených zápasů půjde pro Beksu o čtvrté střetnutí a pro Šibenik dokonce teprve o třetí utkání. "Šibenka je předposlední tým chorvatské ligy, naposledy prohrála téměř o 50 bodů s Cibonou," zmínil pardubický trenér Dino Repeša středeční drtivou porážku našeho soupeře v Záhřebu v poměru 52:100 (nejvíce bodů Šibenky: Solomun 13, Arslanagič 12, Paič 7, Kujundžič 7…).

Jak by chorvatský kouč Beksy charakterizoval tým našeho nedělního soupeře? "Postavili tým, s nímž chtějí zkusit hrát play-off, ale zatím je třeba říct, že nehrají příliš dobře. Mají velmi dobrého trenéra Damira Milačiče, který se svými týmy hraje velmi agresivní obranu a snaží se o rychlý přechod na útočnou polovinu hřiště, takže na to se musíme připravit. Šibenka je tvořena mladými chorvatskými hráči, které doplňuje jediný cizinec."

Dino Repeša má o chorvatském protivníkovi pochopitelně velmi dobrý přehled, tudíž při otázce na soupeřovy klíčové hráče odpověděl velmi pohotově. "Velmi zajímavý je levoruký rozehrávač Adnan Arslanagič, pod košem Pavao Paič, dobrým střelcem je Domagoj Bašič," vyjmenoval tři ústřední postavy Šibenky. V chorvatské lize má Šibenka vysoce zápornou bilanci výher a porážek 2/8. Jejími ofenzivními tahouny jsou již zmínění Arslanagič (průměry 10,8 bodu + 4,4 asistence) a Paič (10,2 bodu), pravidelně bodově přispívají i Robert Kujundžič (10,1 bodu) a Patrik Jambrovič (9 bodů + 7,5 doskoku). V Alpe Adria Cupu je týmovým top-skórerem Jambrovič (13 bodů).

Je nasnadě, že v případě vítězství se Beksa výrazně přiblíží svému prvnímu cíli v evropském poháru, jímž  je postup do další fáze. Jaké faktory podle koučova mínění rozhodnou? "Klíčem pro nás bude dávat otevřené střely, což se nám bohužel nedařilo uprostřed týdne proti Ústí, naopak v pátek proti Ostravě ano. Každopádně se budeme chtít prezentovat naším standardním basketbalem, je také důležité nebýt nervózní, zvlášť na začátku zápasu," dodal Dino Repeša. "Myslím, že máme lepší tým a věřím ve vítězství."

Možnost testování před SH Dašická

Pardubický klub ve spolupráci s externí společností připravil pro fanoušky možnost antigenního testování na Covid-19 přímo u vstupu do Sportovní haly Dašická. K dispozici bude v čase od 16:30 do začátku utkání. Po vyplnění nezbytných údajů bude provedeno samotné testování, následně proběhne vyhodnocení vzorku a výsledek bude testovanému sdělen do několika minut od provedení testu. Testování bude probíhat zdarma pro ty, kteří v posledních 7 dnech neabsolvovali testování na jiném certifikovaném pracovišti, resp. splňují podmínky pro testování zdarma dle podmínek ministerstva zdravotnictví. Cena pro ostatní testované bude činit 200 Kč.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti