Upravit stránku
23. 10. 2023

Beksa vs. Písek


Nováček nejvyšší soutěže bude naším soupeřem v úterní dohrávce 4. kola základní části Kooperativa NBL. Beksa má proti Písku jediný cíl: navázat na vydařené sobotní představení z enteria areny proti Kolínu.

DOHRÁVKA 4. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (4/3) vs. Sršni Photomate Písek (2/3)
úterý 24. 10. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Tři porážky a dost! Pardubičtí basketbalisté dali zapomenout na nedávné neúspěšné zápasy a Kolín smetli v enteria areně zcela suverénně o 25 bodů! "Měli jsme teď více zápasů venku, z posledních pěti jsme hráli pouze jednou doma. Samozřejmě jsme rádi, že jsme sobotní utkání zvládli a určitě na něj budeme chtít navázat i v úterý," uvedl trenér Dino Repeša. Naším nejbližším soupeřem je nováček z Písku a je nasnadě, že se setkáme se zcela odlišným herním stylem. Zatímco Geosan disponuje nesmírně zkušeným hráčským kádrem a prezentuje se spíše pomalejším basketbalem, nováček Koooperativa NBL, složený výhradně z českých basketbalistů, sází na obrovský entuziasmus, rychlost, agresivitu.

"Po každém koši presují, často hrají zónovou obranu. Co se týče útoku, nehrají moc 5 na 5. Snaží se zakončovat v prvních 7-8 sekundách. Na to všechno se musíme připravit," řekl dále pardubický kouč. O nesporné kvalitě píseckého týmu svědčí nejen nedávná senzační domácí výhra nad úřadujícími mistry z Opavy, ale i sobotní výborný výkon v Děčíně, kterému Jihočeši nasypali v jeho domovské areně 93 bodů! Ač jim to na další překvapivý triumf nestačilo, loňského finalistu pořádně prohnali: ještě 5 minut před koncem ztráceli pouhých 5 bodů, aby nakonec padli 93:103 (nejvíce bodů Písku: Šlechta 28, Sýkora 11, Borovka 11, Šurý 10, Novotný 9...).

Píseckým top-skórerem je momentálně Martin Svoboda (průměry 20,8 bodu + 8 doskoků), v dvouciferných hodnotách se dále pohybují obávaný střelec z dálky Petr Šlechta (16,8 bodu, trojky 44,4% - 13/29), mistr triple-double Vojtěch Sýkora (12 bodů + 12,2 doskoku + 9,2 asistence!!!), ex-pardubický křídelík Filip Novotný (11,2 bodu), Dalibor Fait (13 bodů) a Štěpán Borovka (10 bodů).

Přes to všechno je Beksa odhodlána přidat ve druhém domácím duelu během čtyř dnů druhou výhru. "Atmosféra v enteria areně byla super a já doufám, že ve Sportovní hale Dašická bude ještě lepší. Uvědomujeme si, jak je důležité zvládat domácí zápasy. Už jsme doma jedno utkání prohráli a já věřím, že na dlouhou dobu šlo o poslední porážku před našimi fanoušky," vzpomněl si pardubický kouč na nedávnou bolestivou prohru s Ústím n. L. "Náš úterní cíl je naprosto jasný: vyhrát!" odhodlaně dodal Dino Repeša.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • poločasová přestávka: divácká soutěž o exkluzivní dort od Cukrárny v Pernštýnské

"Písek je nováček, ale k zápasu musíme přistoupit
se vší seriózností," nabádá kapitán Kamil Švrdlík

Kamile, o víkendu jsme nebyli v jednoduché situaci, po třech ligových porážkách v řadě jsme hráli atypický zápas v enteria areně. S Kolínem jsme si však poradili více než přesvědčivě, povzbudilo to celý tým?
"Jednoznačně ano. Ze sobotního zápasu jsme měli trošku obavy. I když je Hrajeme spolu za Pardubice velice pěkná akce, přece jen, v areně je to pro nás o něco složitější, jelikož tam hrajeme  pouze jednou za rok. Z utkání jsme měli respekt a jsme moc rádi, že jsme ho zvládli takovým způsobem, že se nejednalo o žádné utrápené vítězství. Mohl by to být dobrý odrazový můstek do dalších zápasů, které nás čekají v následujících týdnech."

V dohrávce 4. kola se vůbec poprvé na ligové scéně utkáme s Pískem. Nováček nejvyšší soutěže se dosud prezentoval velmi sympatickými výkony, porazil Kolín a senzačně i Opavu. Jak bys charakterizoval tento tým?
"Jako hodně atypický tým. Hrají hodně uvolněným stylem, s velkým nadšením. Zkrátka ukazují, že jsou rádi, že se dostali do nejvyšší soutěže. (pousmál se). Často se snaží hrát zón-press, zónovou obranu, hodně zdvojují. Pokud jde o útok, tak první hráč, který má balón a je volný, okamžitě vystřelí. Celkově hrají styl, s nímž se moc nepotkáváme. My jsme ale doma a chceme tenhle zápas zvládnout, i když je potřeba mít k soupeři respekt, protože už uhrál několik zajímavých výsledků. K zápasu rozhodně musíme přistoupit se vší seriózností a ukázat, že se dokážeme přizpůsobit i takovémuto nezvyklému stylu basketbalu."

Máme velkou motivaci zvládnout i druhý domácí zápas ve čtyřech dnech?
"Motivaci máme vždycky, v každém zápase, každý chceme vyhrát. Pokud chceme být úspěšní, nemůžeme doma prohrávat, což už se nám zase “podařilo” s Ústím. Je potřeba domácí zápasy zvládat, což pochopitelně platí i pro ten úterní s Pískem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti