Upravit stránku
29. 09. 2023

Beksa vs. Ostrava


Druhý domácí zápas v řadě během čtyř dnů mají před sebou pardubičtí basketbalisté. V sobotním duelu proti Ostravě budou chtít potvrdit vydařený vstup do nové sezony.

3. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (2/0) vs. NH Ostrava (0/2)
sobota 30. 9. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Ve středeční premiéře před vlastními fanoušky Beksa obstála velmi dobře.

Brno přehrála způsobem start - cíl o 18 bodů 91:73, když k výhře nakročila již v první čtvrtině 16bodovou šňůrou. "Od poloviny úvodní čtvrtiny jsme začali dobře bránit a z toho plynuly naše jednoduché koše v tranzici, čímž jsme si vytvořili výraznější náskok a víceméně jsme ho dokázali udržet na komfortních 18 bodech až do konce," spokojeně konstatoval křídelník David Pekárek, jenž 14 ze svých 21 bodů nasypal do brněnského koše právě v rozhodné pasáži první čtvrtiny.

Ostrava vstoupila do nového ročníku Kooperativa NBL dvěma porážkami. Nejprve ztratila slibně rozehrané domácí derby s Opavou, přičemž úřadujícím mistrům podlehla až po prodloužení 96:102, v minulém kole neuspěla v Děčíně, kde prohrála drtivě 63:99 (nejvíce bodů Ostravy: Williams 13, Jeter 10, Weaver 9, Majerčák 9, Janů 6...).

Ostravští, slavící v letošní sezoně 70leté výročí založení klubu, podstatně obměnili svůj hráčský kádr. Skončily všechny zahraniční akvizice, kariéru ukončil dlouholetý kapitán Petr Bohačík, jenž odehrál 6 úspěšných sezon i v Pardubicích. Klíčovými postavami by měli být slovenský rozehrávač Matej Majerčák, američtí křídelníci Elyjah Williams a Elijak Weaver a pod košem jejich krajan Chase Jeter.

"Ostrava má velmi talentovaný tým. Řekl bych, že mají víc útočného talentu než náš poslední soupeř Brno," zdůraznil pardubický trenér Dino Repeša. "Mají kvalitního pivota Jetera, čtyřku Williamse, který umí hrát velmi dobře s míčem, dále na pozici 2 leváka Weavera, jenž má hodně útočného talentu. O kvalitách slovenského rozehrávače Majerčáka víme také velmi dobře, v minulé sezoně jsme s ním měli obrovské problémy, odehrál proti nám skvělá utkání. Z mladých českých hráčů zmíním například výborného střelce Štěpána Svobodu."

Není žádných pochyb o tom, že Beksa bude chtít navázat na předcházející dvě vítězství a získat na startu Kooperativa NBL třetí výhru v řadě. "Musíme hrát maximálně koncentrovaně, zvlášť v obraně," nabádá kouč. "Sobotní zápas je pro nás zároveň posledním testem před kvalifikací FIBA Europe Cupu ve Švédsku, takže ho budeme chtít odehrát nejlépe, jak můžeme, abychom se dobře připravili na následující týden," zmínil Dino Repeša blížící se cestu do švédského Östersundu, kde v úterý a ve středu odehrajeme dvě utkání o postup do základní fáze FIBA Europe Cupu. "Přeji si, aby proti Ostravě znovu byla plná, protože potřebujeme podporu našich skvělých fanoušků," dodal pardubický trenér.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: ukázkové utkání BK Vividbooks Pardubice U10, soutěž o dort od Cukrárny v Pernštýnské

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti