Upravit stránku
09. 12. 2022

Beksa vs. Ostrava


Znovu naskočit na vítěznou vlnu. S tímto přáním půjdou pardubičtí basketbalisté do sobotního utkání s Ostravou, které bude ve Sportovní hale Dašická rozehráno v tradičních 17:30.

12. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (7/5) vs. NH Ostrava (4/6)
sobota 10. 12. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Do domácího ligového trojzápasu pardubičtí basketbalisté nevstoupili úspěšně, středeční napínavou předehrávku 13. kola s Děčínem ztratili o jediný koš 74:76. Po dvou dnech, vyplněných regenerací a tréninkem, budou chtít v duelu s Ostravou znovu naskočit na vítěznou vlnu. "Zápas s Ostravou pro nás nebude jednoduchý, zvlášť po porážce, jako byla ta středeční," podotkl asistent trenéra Vanja Miljković. "V každém případě uděláme maximum pro zisk dalšího vítězství," dodal jedním dechem

Nová huť nás v samotném úvodu sezony ve své hale dokonale zaskočila a překvapivě zvítězila o 11 bodů. Co bude třeba udělat pro to, abychom nedopustili další domácí zaváhání? "V Ostravě jsme nedali do hry tolik energie jako domácí, kteří měli navrch zejména v přechodové fázi a skórovali hodně snadných košů, z čehož pramenilo jejich sebevědomí. To tentokrát nesmíme dopustit! Nesmíme hosty pustit do situace, aby hráli s takovou lehkostí jako doma, hned od začátku to musíme potlačit a tempo hry určovat my," zdůraznil asistent kouče Dina Repeši.

Ostravští basketbalisté si před týdnem odvezli dvoubodovou výhru z Hradce Králové, čímž vylepšili svoji bilanci na 4 výhry a 6 porážek. Ofenzivními tahouny jsou výhradně zahraniční hráči: americko-slovenské rozehrávačské duo Malik Morgan (zápasové průměry 17,9 bodu + 3,9 asistence) a Matej Majerčák (12,9 bodu + 3 asistence, trojky 43,9% - 25/57), ukrajinský křídelník Oleksandr Belikov (13,4 bodu) a bosensko-americká podkošová dvojice Alexandar Radukič (17 bodů + 7,9 doskoku) a Sukhmail Mathon (16,7 bodu + 14,7 doskoku, ve všech 3 dosud odehraných zápasech zaznamenal double-double). "Za klíčové faktory sobotního utkání bych označil naši energii a agresivitu na obranné polovině hřiště, dále kontrolu doskoku na obou koncích palubovky a týmovost v útoku. Je třeba si dobře půjčovat míč, aby nám vycházelo to, co chceme hrát. A my chceme hrát týmově," dodal Vanja.

Doprovodný program
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami vyplní vystoupení cheerleaders PM Stars Pardubice
  • o přestávce mezi poločasy odehrají ukázkový zápas žáci U14 BK Vividbooks Pardubice
  • hlavní cenou v přestávkové divácké soutěži bude dort od Cukrárny v Pernštýnské

"Chceme ukázat, že umíme hrát lepší basket," burcuje Michal Svoboda

Michale, jak těžko tým vstřebával středeční bolestivou porážku s Děčínem o jediný koš?
"Všichni jsme samozřejmě byli hodně naštvaní, že jsme nedokázali vyhrát. Celé utkání bylo hodně  vyrovnané, hodně fyzické, museli jsme bojovat o každý balón. Na konci se nám to bohužel nepovedlo urvat."

Pojďme k sobotnímu utkání s Ostravou. Jak bys tento tým charakterizoval?
"Ostrava má na perimetru velice zkušené hráče, například Majerčáka a Morgana, pod košem jsou Belikov a Radukič, což jsou v této sezoně jejich hlavní skóreři. Na ně si musíme dát extra pozor a pokusit se je co nejlépe eliminovat. Zásadní ale bude, abychom celkově předvedli mnohem lepší výkon než ve středu proti Děčínu, jedině tak se můžeme vrátit na vítěznou vlnu."

Co považuješ za klíčové faktory, aby se nám to podařilo?
"Ve středu jsme měli moc ztrát, což jsme v předcházejících zápasech neměli. To nás srazilo, neměli jsme tolik střel jako v minulých utkáních. Potřebujeme tedy limitovat naše ztráty. Celkově budeme chtít ukázat, že umíme hrát lepší basket, než jaký jsme předvedli proti Děčínu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti