Upravit stránku
19. 11. 2021

Beksa vs. Ostrava


Podruhé v sezoně skolit Ostravu a získat své sedmé vítězství v NBL. S jednoznačným cílem půjde Beksa do pátečního podvečerního utkání dvou tabulkových sousedů.

14. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (6/5) vs. NH Ostrava (6/8)
pátek 19. 11. v 17 hodin | Sportovní hala Dašická

Beksa klesla po středeční nečekané porážce s Ústím n. L. na šesté místo.

Ostrava, která naopak Slunetu v nedávném domácím duelu pokořila, je sedmá.

"Ostravskému týmu se v letošní sezoně celkem daří. Jako jeden z mála týmů zatím nesáhla do soupisky, kromě toho, že po našem prvním vzájemném zápase odešel jeden Američan," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. "Daří se jim hlavně na domácí palubovce, ale na začátku sezony překvapili i výhrou v Děčíně," poukázal na skutečnost, že pět ze šesti dosavadních výher Nová huť uzmula ve své hale. Tu poslední získala minutou sobotu, kdy, jak již bylo výše uvedeno, porazila Ústí n. L. přesvědčivě 87:75 (nejvíce bodů Ostravy: Ubilla 20 + 8 as., Vann 15 +12 d. +6 zisků, Svoboda 15, Radukič 14, Šmíd 10, Bohačík 9...).

Klíč? Ztížit hru Ubillovi

Není sporu o tom, že stěžejní postavou hostů je ostřílený rozehrávač Emmanuel Ubilla. "Klíčem bude zastavit Ubillu, udržet ho na co nejnižším počtu bodů a především mu co nejvíce znepříjemnit tvorbu hry," přikývl Adam Konvalinka, že právě na tohoto pětatřicetiletého playmakera bude upřena hlavní pozornost pardubické defenzívy. Ubillovy letošní průměry činí 14 bodů + 4,3 asistence, přičemž v předchozích dvou zápasech se  blýskl fantastickými výkony: Děčínu nasázel 31 bodů a přidal 10 asistencí, Ústí nastřílel 20 bodů a rozdal 8 asistencí!

Produktivní jsou i americký křídelník Issac Vann (14,1 bodu) a podkošoví hráči Alexandar Radukič (12,9 bodu) s Petrem Bohačíkem (9 bodů + 7 doskoků), do základní rotace dále patří rozehrávač Martin Nábělek (4,4 bodu), křídelníci Filip Šmíd (7,8 bodu) se Štěpánem Svobodou (4,1 bodu) a podkošový hráč Dominik Heinzl (7,5 bodu). "Ostrava se prezentuje hodně sympaticky a rozhodně nás nečeká nic lehkého," zdůraznil asistent kouče Dina Repeši.

Po středečním neúspěšném duelu s Ústím jsme měli pouze jediný den na přípravu. Probíhala standardním způsobem, nebo trenéři byli nuceni něco změnit? "Hráči dostali kompletní informace o soupeři klasicky den dopředu, na tom se nic nezměnilo. Už bude jenom na nich, jak s těmito informacemi naloží, jak je uchopí, jak si je zapamatují a především je budou plnit přímo na hřišti, to je nejdůležitější," dodal Adam Konvalinka.

Držme vysokou intenzitu hry, velí kapitán

Dobře začít a především vytrvat!

První podmínku jsme ve středu splnili, tu druhou bohužel nikoliv.

A to se v bitvě s Ostravou bezpodmínečně musí změnit! "S Ústím jsme začali dobře, prvních pět minut bylo z naší strany dostatečně agresivních, ale pak intenzita naší hry klesla, v tom se musíme zlepšit," uvedl pivot Kamil Švrdlík. Přání do pátečního duelu je tedy jasné: začít naplno a nepolevovat! "Ve spoustě zápasů taháme za kratší konec. Nemůžeme si myslet, že se nám to podaří pokaždé převrátit, jako  se nám to povedlo například v Děčíně. Není jednoduché během zápasu pořád tahat za kratší konec a dohánět náskok soupeře, to bere síly," řekl dále kapitán Beksy. "S Ostravou potřebujeme dobře začít a pak v tom pokračovat, udržovat se ve vedení, aby byl pod tlakem soupeř," dodal Kamil Švrdlík.

Možnost testování před SH Dašická

Pardubický klub ve spolupráci s externí společností připravil pro fanoušky možnost antigenního testování na Covid-19 přímo u vstupu do Sportovní haly Dašická. K dispozici bude v čase od 16:00 do začátku utkání. Po vyplnění nezbytných údajů bude provedeno samotné testování, následně proběhne vyhodnocení vzorku a výsledek bude testovanému sdělen do několika minut od provedení testu. Testování bude probíhat zdarma pro ty, kteří v posledních 7 dnech neabsolvovali testování na jiném certifikovaném pracovišti, resp. splňují podmínky pro testování zdarma dle podmínek ministerstva zdravotnictví. Cena pro ostatní testované bude činit 200 Kč.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti