Upravit stránku
10. 01. 2022

Beksa vs. Opava


Poslední domácí utkání v základní části Kooperativa NBL odehraje Beksa proti Opavě. V dohrávce úvodního kola bude usilovat o protažení své vítězné série už na čtyři zápasy.

DOHRÁVKA 1. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (11/9) vs. BK Opava (14/5)
úterý 11. 1 v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Dvě vítězství v Kooperativa NBL a jedno v Alpe Adria Cupu. Beksa vstoupila do nového kalendářního roku 2022 třemi výhrami v řadě a na vítězné vlně se bude chtít udržet i v úterý, byť ji čeká tuhá bitva s druhým týmem tabulky. "Opavský tým je velmi kvalitní, na čemž nic nemění ani nedávné dvě porážky," poukázal pivot Dantez Walton s odkazem na dvojí neúspěch Slezanů na severu Čech. Opava nejprve neuspěla v Ústí nad Labem, kde domácí Sluneta triufmovala 78:65 (nejvíce bodů Opavy: Gniadek 16, Kouřil 16, Šiřina 10, Markusson 10…), o den později podlehla i v Děčíně, kde domácí Válečníci brali výhru 88:65 - po třech čtvrtinách přitom platil nerozhodný stav 61:61, leč závěrečná pasáž skončila drtivě 27:4 (nejvíce bodů Opavy: Klečka 17, Markusson 14, Šiřina 13…).

Pardubičtí basketbalisté získali v sobotu večer očekávané vítězství nad Jindřichovým Hradcem. V první půli na palubovce dominovali, vedli až o 19 bodů, ale po přestávce se karta zčásti otočila a výsledkem byl dílčí stav druhé půle 31:33. To však nic nezměnilo na jedenáctém ligovém vítězství Beksy, na němž měl velký podíl i nový chorvatský pivot Antonio Vrankovic, autor 14 bodů. Slezané mají velmi kvalitní a vyzrálý tým, což potvrdili i v prvním vzájemném duelu, který ovládli zcela jednoznačně 92:65 (nejvíce bodů: Šiřina 16, Jurečka 16, Gniadek 15, Markusson 9, Zbránek 9, Slavík 9, Švandrlík 8… - Pekárek 12, Walton 12, Švrdlík 11, Vyoral 8, Svoboda 8…).

Není pochyb o tom, že v cestě za kýženým vítězstvím bude třeba udržet koncentrovaný výkon po celých 40 minut. "Očekávám velmi těžký zápas," zdůraznil Dantez Walton. "Musíme přijít maximálně připraveni, začít hrát s velkou energií a plnit přesně to, co po nás chtějí naši trenéři." Dlouholetým opavským lídrem je reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina, jehož letošní ligové průměry činí 15,3 bodu + 5,5 asistence, novou hvězdou NBL je 220 cm vysoký švédský pivot Mattias Markusson, jenž zapisuje 12,7 bodu + 13 doskoků! Stálicemi sestavy kouče Petra Czudka jsou rozehrávači Radim Klečka (10,3 bodu) s Radovanem Kouřilem (8,8 bodu + 4,8 asistence), křídelníci Jakub Slavík (8,3 bodu) s Luďkem Jurečkou (8,2 bodu, trojky 45.8% - 33/72) a Janem Švandrlíkem (6,9 bodu) a podkošoví hráči Martin Gniadek (9,8 bodu), Filip Zbránek (5,9 bodu) a Miroslav Kvapil (3,9 bodu).

"Myslím si, že bychom se Opavě měli vyrovnat na doskoku. Přestože mají nejlepšího doskakovače ligy Markussona, nám se příchodem Antonia Vrankovice rozšířila podkošová soupiska," jmenuje Dantez Walton jeden ze základních předpokladů úspěchu. "Věřím, že když půjdeme do utkání s vírou a s maximálním nasazením, bude to dobrý zápas, v němž můžeme uspět,” věří v zisk cenného vítězství.

“Musíme hrát na 100% v obraně i v útoku,” zdůrazňuje trenér Dino Repeša

Co byste řekl na adresu našeho úterního soupeře?
"Opava má skvělý tým, který dlouhodobě patří do špičky české ligy. První dva zápasy po Novém roce sice prohrála, ale jednak měla dlouhou herní pauzu, takže nehrála v optimálním herní rytmu, a také jí chyběl kouč Petr Czudek, což byl určitě handicap, protože se jedná o jednoho z nejlepších trenérů v lize."

Slezané mají velmi vyvážený tým, disponují nesmírně zkušenými a kvalitními hráči jak na perimetru, tak pod košem. Na které soupeřovy individuality své hráče nejvíce upozorňujete?
"Připravit se musíme na Šiřinu, na Klečku, na Jurečku, pod košem hraje velmi dobře Markusson i Gniadek… Nemáme tolik času na přípravu, jen dva pondělní tréninky, ale bude potřeba, abychom hráli na 100% v obraně i v útoku, jedině tak máme naději na úspěšný výsledek."

Jaké faktory byste označil za klíčové?
"Musíme velmi dobře pracovat na doskoku, protože hráči jako Slavík nebo Švandrlík jsou v každém útoku na útočném doskoku, důležitá bude i naše přechodová fáze z útoku do obrany, protože Opava hraje velmi rychle dopředu. Momentálně máme 3 výhry v řadě a uděláme maximum pro další zlepšení naší hry, abychom pokračovali ve vítězné šňůře."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti