Upravit stránku
12. 02. 2019

Beksa vs. Opava


Ještě před reprezentační přestávkou, která potrvá až do začátku března, pardubičtí basketbalisté vyzvou ve své hale Opavu. Hrát se bude ve středu 13. 2. od 18 hodin.

2. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (13/10) vs. BK Opava (10/12)
středa 13. 2. v 18 hodin, SH Dašická

Ne, závěr základní části a vstup do nadstavby Bekse rozhodně nevyšel podle představ: nejprve v 22. kole základní části podlehla Kolínu 78:84, aby v 1. kole nadstavby překvapivě neuspěla ani v Brně (81:80). Před blížící se reprezentační pauzou má poslední šanci naskočit zpět na vítěznou vlnu v duelu proti Opavě. A to je hodně specifický soupeř. “Ano, hrát s Opavou je pokaždé specifické, díky tomu, jakým stylem hrají,” souhlasně přikyvuje trenér Levell Sanders. “Mohou mít na hřišti pět rozehrávačů najednou, nebo mohou hrát v klasickém složení se dvěma pivoty. Musíme na to být připraveni, stejně jako na jejich časté změny obran,” upozorňuje Ell na soupeřovy přechody z osobního bránění na zónové a naopak.

Pokud lze říci nějaká pozitiva o našem předchozím neúspěšném utkání v Brně, je možné zmínit vládu na doskoku a solidní počet míčových ztrát. Právě tyto činnosti Beksu v několika předešlých zápasech trápily, a proto Levell Sanders zdůrazňuje: “V utkání s Opavou potřebujeme kontrolovat doskok a limitovat ztráty míče.” Zejména druhý aspekt bude proti opavské tryskohře nesmírně důležitý. “Jedním z klíčových faktorů bude také naše přechodová fáze z útoku do obrany. Celkově se musíme snažit hrát podle našeho tempa a být maximálně agresivní,” doplnil pardubický kouč.

Zatímco jeho tým má za sebou volný víkend, Slezané odehráli dva zápasy v rámci Hyundai FINAL Four Českého poháru, v němž po semifinálové výhře nad Děčínem (82:78) a finálové porážce s Nymburkem (68:102) obsadili 2. místo. V NBL nyní figurují na 7. příčce, s negativní bilancí výher a porážek 10/12. Týmovými lídry jsou především rozehrávači Jakub Šiřina (aktuální průměry 14,4 bodu + 4 asistence na zápas - v posledních třech ligových zápasech střílel 25,3 bodu při vynikající úspěšností tříbodové střelby 43,3% - 13/30!), Radim Klečka (12,4 bodu + 3,2 asistence - v posledních čtyřech zápasech 18,3 bodu) a Radovan Kouřil (10 bodů + 6,1 asistence, v předchozích dvou utkáních nasázel shodně po 28 bodech!).

Viktor Půlpán: Využijme naše pivoty

Podle všeho bude mít se svými rozehrávačskými parťáky pořádnou honičku. Viktor Půlpán a spol. totiž budou mít proti sobě mimořádně nebezpečnou trojici Šiřina-Kouřil-Klečka, která nám v nedávném vzájemném utkání vysázela celkem bezmála 60 bodů!!! “U Opavy to však není jenom o rozehrávačích, všichni hráči tam jsou schopni dávat body,” upozornil Pulpy.

Nám se momentálně herně ani výsledkově příliš nedaří. Jak tým pracuje v tréninkovém procesu, abychom naše výkony pozvedli na vyšší úroveň?
“Všichni cítíme, že nám to teď úplně nešlape, že nehrajeme tak, jak bychom měli a chtěli. Na trénincích do toho dáváme absolutně všechno, abychom se herně i výsledkově zvedli, abychom na další zápasy byli připraveni co nejlépe, protože v nich samozřejmě chceme být uspěšní.”

Hra opavského týmu je hodně založena na rozehrávačích. Je to z tohoto pohledu specifický protivník?
“Opava je specifická hlavně tím, že v tomhle týmu může dát 20 bodů prakticky kdokoliv. Teď se jim vrátil Venca Bujnoch a hned začal hrát výborně… Nemyslím si, že je to jenom o rozehrávačích, i když třeba Radovan Kouřil momentálně hraje výborně, takže i jeho si budeme muset pohlídat. Jak jsem ale říkal, u Opavy jsou všichni hráči schopni dávat body, trefovat se z dálky, takže se nemůžeme připravovat jenom na její rozehrávače.”

Čím jsou Šiřina a spol. nepříjemní?
“Oni hrají několik let to samé, takže si ve svých akcích umějí dobře poradit. Nesmíme je nechat hrát v pohodě, naopak, musíme na ně vlítnout hned od začátku a nenechat je, aby si tvořili jednoduché pozice, protože když jim je necháme, tak buď sami trefí koš, nebo vytvoří ještě lepší pozici pro někoho jiného. A když pak mají na hřišti dva tři hráče, kteří chytnou slinu, už je hodně těžké se s tím vypořádat.”

Co by naopak mělo být naší doménou?
“Už když jsme nedávno hráli v Opavě, dařilo se nám hrát přes naše dlouhé hráče. Myslím si, že tohle bude zase cesta k úspěchu: využít naše pivoty. Každopádně budeme chtít napravit předchozí nepovedený domácí zápas s Kolínem a uděláme všechno pro úspěšný výsledek.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti