Upravit stránku
09. 05. 2018

Beksa vs. Opava, díl 5.


Zády ke zdi, ovšem stále s nadějí. Pardubičtí basketbalisté ztrácejí v semifinálové sérii s Opavou 1-3 na zápasy, ve čtvrtek budou ve své hale odvracet soupeřův první mečbol.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 5:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava
čtvrtek 10. 5. v 18 hodin, SH Dašická

Po dvou domácích porážkách Beksa dokázala vytěžit z dvojzápasu v opavské hale jedno vítězství, což znamená, že se udržela v sérii, ovšem také to znamená, že za nepříznivého stavu 1-3 na zápasy bude čelit mečbolům Opavy. Ten první bude odvracet ve čtvrtek večer před svými fanoušky. “Už za stavu 0-2 v sérii jsme si řekli, že půjdeme krok po kroku, zápas po zápase, čtvrtinu po čtvrtině. V tom musíme pokračovat i nadále,” burcuje trenér Tomáš Bartošek.

Ve Slezku se Bekse podařilo uspět napůl. Zatímco v domácích zápasech číslo 1 a 2 nedokázala nastřílet více než 70 bodů, v Utkání 3 explodovala 104 body a v závěru bezpečně kontrolovala první výhru v sérii. O den později bohužel na tento výtečný ofenzivní výkon nenavázala, zůstala na 65 bodech a dvouciferné vítězství tentokrát brala Opava.

Co je třeba změnit v ofenzivní fázi, abychom byli produktivnější? "Do utkání - do každé obrany, do každého útoku, do každého souboje - musíme jít s ještě větší energií, s maximální agresivitou a důrazem. Zkrátka je potřeba jít naproti úspěšnému výsledku tím, že budeme hrát s maximálním odhodláním," odpovídá Bartošek. "Například v okamžicích, kdy doskočíme míč v útoku, nebo kdy vybojujeme neutrální míče, můžeme skórovat jednoduché body. To se pak může pozitivně projevovat i v našem postupném útoku tím, že budeme proměňovat střely s vyšší úspěšností.” S Opavou budeme hrát v letošní sezoně již podeváté: čtyřikrát jsme se potkali v dlouhodobé části, stejný počet utkání se dosud hrál v semifinálové sérii. Co podle Bartoškova mínění rozhodne o tom, zda vybojujeme i vzájemný zápas číslo 10, který by se hrál v Opavě?

"Nejde jen o to, že s Opavou hrajeme v letošní sezoně již deváté utkání. Obecně se spolu v posledních letech potkáváme velice často, včetně zápasů v play-off. Hráči se tedy pochopitelně velmi dobře znají, vzájemně vědí o svých silných a slabých stránkách," podotýká Tomáš Bartošek. "Podle mého názoru bude o výsledku rozhodovat nejen momentální forma, ale i nasazení a odhodlanost. Pevně věříme, že nás opět co nejvíce podpoří naši fanoušci, stejně jako v celém průběhu play-off. My v každém případě uděláme všechno proto, abychom zvítězili a vrátili semifinálovou sérii znovu do Opavy!!!”

Doprovodný program

Time-outy vyplní cheerleaders Cheeky cheerky Hradec Králové, které vystoupí i o přestávce mezi 1. a 2. poločasem. V diváckých soutěžích budou hlavními cenami vstupenky do Aquacentra Pardubice, medovník od kavárny Nano café a klubové suvenýry.

Fan shop: Fandi s Beksou!

V rámci play-off 2018 jsme pro vás, fanoušky Beksy, připravili novinky v našem Fan shopu. Do sortimentu přibyly kšiltovky s motivem Beksy v klasické formě (150 Kč) i Flex fit (350 Kč), v nabídce jsou taktéž trička s logem play-off 2018 (100 Kč) či s pečetí (330 Kč), nově si můžete připnout odznáček s motivem play-off (30 Kč), nebo třeba nalepit Beksa samolepku (10 Kč).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti