Upravit stránku
03. 05. 2018

Beksa vs. Opava, díl 2.


Nový den, nový zápas. Pardubičtí basketbalisté mají před sebou jasný úkol: porazit Opavu a srovnat semifinálovou sérii na 1-1. Dnešní utkání startuje v 18 hodin.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 2:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava
(čtvrtek 3. 5. v 18 hodin, SH Dašická)

Beksa je v podobné situaci jako na startu čtvrtfinálové série s Ústím n. L.

Hned ve vstupním utkání ztratila výhodu domácího prostředí, ovšem ani ne po 24 hodinách má další šanci získat první bod.

Co pro to musí udělat? "V první řadě musíme zvýšit agresivitu v obraně," má jasno jeden z trenérů Tomáš Bartošek"V prvním utkání jsme začali bránit náš standard až příliš pozdě. Když to přišlo, nenechávali jsme Opavě jednoduché situace a dostali jsme se zpátky do zápasu," připomněl vydařenou pasáž z přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny středečního Zápasu 1, kterou jsme ovládli šňůrou 18:2. "V první fázi tohoto utkání však bylo hodně situací, kdy nás soupeři jednoduše poráželi ve hře 1 na 1 a dostávali se ke snadným zakončením zpod koše. To už nemůžeme dopustit," burcuje před druhým duelem série.

Přidat ovšem musíme i na útočné polovině hřiště.

69 bodů, nastřílených v domácí hale, není nijak závratné číslo. Do dlouhodobější útočné pohody jsme se nedostali i vinou nepřesné střelby z dálky: proměnili jsme pouze 3 z osmnácti tříbodových pokusů (úspěšnost 16,7%), kdežto Slezané si pomohli dvanácti trojkami! "V útočné fázi jsme měli úseky, kdy nám dobře putoval míč, hráli jsme dobře naše akce a vytvářeli si dobré pozice pro zakončení," řekl dále Bartošek.

"V určitých pasážích, kdy se nám třeba nepovedly 2 útoky, jsme ale trochu zpanikařili a hráli hrozně zbrkle, z čehož plynuly i zbytečné ztráty míče. Potřebujeme být na útočné polovině konstantnější, také musíme dotahovat nadějné situace až do konce, k úspěšnému zakončení - očekávat kontakty, fyzické souboje a plně se koncentrovat na každý moment utkání," doplnil pardubický trenér.

Doprovodný program

Time-outy vyplní vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice, o přestávce mezi 1. a 2. poločasem vystoupí členové klubu Vem Camará Capoeira Pardubice. V diváckých soutěžích se bude hrát o poukázky do restaurací McDonald's Pardubice, o medovník od kavárny Nano café a o klubové suvenýry.

Užitečné odkazy
Vstupenky si můžete zakoupit přes internet, na www.bkpardubice.cz:Odkaz do systému online prodeje zde.
Vysílání klubové televize BeksaTV (s komentářem a rozhovory v průběhu utkání) začne v 17:50:Přenos BeksaTV sledujte zde.
Online statistiky na webových stránkách České basketbalové federace:Online statistiky sledujte zde.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti