Upravit stránku
01. 05. 2018

Beksa vs. Opava, díl 1.


Bitva o finále je tady! Semifinálová série mezi Beksou a Opavou zvedne oponu ve středu navečer, kdy je ve Sportovní hale Dašická na programu zápas číslo 1.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 1:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava
(středa 2. 5. v 18 hodin, SH Dašická)

Třikrát po sobě měli dlouholetí čeští suveréni, basketbalisté Nymburku, ve finálové sérii Kooperativa NBL stejného soupeře: BK ARMEX Děčín. V letošní sezoně se to však zcela jistě změní, neboť Děčín vypadl ve čtvrtfinále se Svitavami. Pokud tedy obhájci trofeje potvrdí roli favorita ve druhé semifinálové sérii s Tury, vyzve je v titulové sérii buď Beksa, nebo Opava.

Zajímavosti ze čtvrtfinálových sérií

Zatímco pardubičtí basketbalisté potřebovali k postupu přes houževnatou ústeckou Slunetu maximální možný počet sedmi utkání (4-3 na zápasy), Slezané nedopustiližádné komplikace a Olomoucko vyřídili jednoznačně 4-0 (po výsledcích 94:88 a 93:63 doma a 89:71 a 96:73 venku).

  • průměrně stříleli rovných 93 bodů a inkasovali 73,8 bodu na zápas
  • jejich úspěšnost dvoubodové střelby činila 57,7% (90/156) a tříbodové střelby 39,5% (45/114)
  • nejlepšími střelci byli Luděk Jurečka (15,8), Martin Gniadek (15,3) a Jakub Šiřina (13,8)
  • křídelník Luděk Jurečka trefil 16 trojek (průměr 4 na zápas), při fantastické úspěšnosti 69,6%
  • pivot Martin Gniadek střílel z pole s vynikající úspěšností: dvojky 75% (15/20) a trojky 69% (9/13)

Jak na tom byl ze statistického pohledu v dramatické čtvrtfinálové sérii pardubický tým?

  • průměrně střílela 79,6 bodu a inkasovala 77,7 bodu na zápas
  • úspěšnost dvoubodové střelby činila 43,7% (155/35) a tříbodové střelby 34,4% (54/157)
  • nejlepšími střelci byli Brandon Spearman (19,4), Kamil Švrdlík (12,7) a Dušan Pandula (10,7)
  • nejlepším tříbodovým střelcem byl Brandon Spearman, jenž střílel s úspěšností 47,7% (21/44)
  • průměr doskoků činil 46,7 na zápas, z toho 15,3 útočných doskoků
Doprovodný program

Time-outy vyplní vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice a Cheeky cheerek Hradec Králové, dále se můžete těšit na vystoupení členů klubu Wem Camará Capoeira Pardubice. V diváckých soutěžích budou hlavními cenami poukázky do McDonald’s Pardubice, medovník od kavárny Nano café a klubové suvenýry.

3 otázky pro trenéra Tomáše Bartoška

Lze odhadnout, v čem může mít semifinálová série jistou podobnost se čtvrtfinálovou bitvou s Ústím, a naopak, v čem se bude zásadně lišit?
“Řekl bych, že podobnost obou sérií může být ve způsobu obrany obou našich soupeřů. Myslím, že i Opava, stejně jako Ústí, bude hodně zahušťovat vnitřní prostor. Jinak ale očekáváme úplně jinou sérii. Zásadní je, že Opava se snaží maximálně využívat rychou hru dopředu, nebude se snažit hrát pochodový basketbal, také bude zcela jistě střídat osobní obranu se zónovou.”

Jak se Slezané prezentovali ve čtvrtfinálové sérii s Olomouckem?
"Opava se prezentovala svojí tradiční hrou. Umně střídala obrany, přecházela z osobní a na zónovou, v pravý okamžik vytáhla obranu po celém hřišti. Projevila se i velká sehranost opavského týmu, který působí opravdu kompaktním dojmem. Na útočné polovině velmi dobře využívali taktickou vyzrálost svých rozehrávačů, snažili se trestat jakákoliv zaváhání obrany Olomoucka. Hodně často hrají v nižší sestavě, tudíž jsou velmi rychlí v přechodové fázi. Právě to bude jedna z klíčových věcí pro náš úspěch v sérii: zastavit přechodovou fázi opavského týmu.”

Jaké další důležité aspekty byste vyzvedl na startu série?
“Velmi důležité bude udržet konstantní výkon po celou dobu, po celých 40 minut. Když se ohlédneme za našimi vzájemnými zápasy v letošní sezoně, tak vidíme, že v pasážích, kdy jsme eliminovali ztráty míče, nepouštěli Opavu do rychlých protiútoků a nutili ji spíše hrát do postavené obranny, jsme měli utkání pod kontrolou my. To bude i jeden z našich základních cílů pro semifinále.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti