Upravit stránku
20. 03. 2018

Beksa vs. Opava


Beksa: 18 výher, 9 porážek. Opava: 18 výher, 9 porážek. Je potřeba dodávat víc před středečním vzájemným střetem? Snad jen - přijďte fandit, všichni jsme Beksa!

6. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (18/9) vs. BK Opava (18/9)
středa 21. 3. v 18 hodin, SH Dašická

Klíčová bitva o 2. místo?

Třaskavý souboj mezi Beksou a Opavou jí může i nemusí být, ovšem pohled na aktuální tabulku skupiny A1 hovoří dostatečně výmluvně: oba týmy mají navlas stejnou bilanci výher a porážek 18/9, pardubičtí basketbalisté jsou na průběžné druhé příčce jen díky lepšímu skóre. Pokud se nám podaří zvítězit, nejenže Slezanům v tabulce odskočíme o jeden bod, navíc budeme mít lepší vzájemnou bilanci - a do konce nadstavbové části NBL už poté budou zbývat pouhá 4 kola…

V první polovině nadstavby se Bekse nedařilo podle představ, v pravidelném rytmu stříídá porážky a vítězství, naposledy prohrála v pondělí na nymburské palubovce jasně o 38 bodů. "Musíme se vrátit ke hře, jakou jsme předváděli v minulém domácím utkání s Děčínem," zdůraznil trenér Tomáš Bartošek.

Opavští mají v nadstavbě bilanci 3/2, přičemž v minulém kole přetlačili po obratu v závěrečné čtvrtině Svitavy 69:65 (nejvíce bodů: Šiřina 18, Bujnoch 17, Kouřil 10…). Nejlepšími střelci hostujícího týmu v dosavadním průběhu sezony jsou rozehrávači Jakub Šiřina (15,9 bodu + 6 asistencí) a Radimem Klečkou (12,1 bodu) a podkošoví hráči Václav Bujnoch (13,5 bodu + 6,9 doskoku) s Martinem Gniadkem (11,2 bodu).

Doprovodný program

Beksa se v tomto utkání připojí k projektu Každý koš pomáhá.

Více informací čtěte zde.

Partnerem utkání je restaurace Tenis klub. Tenis klub se nachází v centru Pardubic, pár kroků od Perštýnského náměstí. Vybrat si zde můžete mezi domácími burgery, štavnatými steaky a každý měsíc je na čepu nové pivo. Restaurace Tenis klub věnovala hlavní cenu do divácké soutěže, kterou je voucher na konzumaci v této restauraci v hodnotě 1000 Kč.

O přestávce mezi poločasy vystoupí děti z 3. A ZŠ Polabiny 3 (název vystoupení: Piráti na obzoru).

Partner utkání

3 otázky pro trenéra Tomáše Bartoška

Bereme zápas s Opavou jako klíčový v boji o 2. místo po dlouhodobé části NBL? Vnímají to tak hráči, nebo situaci v tabulce neřešíme a zkrátka chceme podat co nejlepší výkon?
“Všichni si uvědomujeme důležitost tohoto zápasu a chceme udělat maximum pro vítězství. O motivaci máme postaráno nejen s ohledem na vývoj nadstavbové části, ale i z toho důvodu, že se nám vůbec nepovedlo předchozí vzájemné utkání v Opavě.”

Opava má více útočně nebezpečných hráčů, kromě lídrů Šiřiny a Gniadka se v letošní sezoně nadmíru daří například Klečkovi s Bujnochem. V čem tkví nebezpečnost opavského týmu?
“Faktem je, že Opava má ve svém středu mnoho velmi kvalitních hráčů. Jejich velkou devízou je hlavně to, že jsou dlouho spolu, hráči o sobě na palubovce dobře vědí a dokážou si díky tomu vytvářet kvalitní střelecké pozice. Po delší době se navíc vrátil uzdravený rozehrávač Jakub Šiřina, čímž ještě vzrostla ofenzivní síla týmu. Musíme se připravit na to, abychom co nejlépe eliminovali soupeřův rychlý protiútok a nedávali mu jednoduché pozice ke skórování.”

Jaké další faktory budou mít zásadní vliv na vývoj a výsledek utkání?
”Důležité bude naše obranné nasazení. Musíme se vrátit k nasazení, energii, k důrazu, jaký jsme na obranné polovině hřiště předvedli minulý pátek proti Děčínu. Co se týče útoku, kromě rychlé přechodové fáze musíme být trpěliví ve hře do zónové obrany, kterou Opava využívá.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti