Upravit stránku
27. 01. 2018

Beksa vs. Opava


Netradiční den, netradiční čas, ale tradiční soupeř. A s ním přímá bitva o 2. místo! Hit kola mezi Beksou a Opavou se rozhoří v pondělí večer ve Sportovní hale Dašická!

19. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (12/6) vs. BK Opava (12/6)
pondělí 29. 1. v 19:20, SH Dašická

Tenhle zápas bude bavit, o tom není pochyb.

Oba týmy mají momentálně navlas stejnou bilanci výher a porážek, v tabulce jsou hned za suverénním Nymburkem.

"O motivaci máme v zápasech s Opavou vždycky postaráno, protože v posledních letech se s ní utkáváme velmi často i v play-off," podotkl trenér Tomáš Bartošek. Velkou motivaci však jistě budou mít i Slezané, už proto, že první vzájemný duel v sezoně ztratili ve své hale o jediný bod 85:86 (nejvíce bodů: Gniadek 15, Zbránek 13, Jurečka 12, Kvapil 10... - Burnett 26, Švrdlík 12, Kent 10...).

Další informace:

Ve Fan shopu lze zakoupit mimo jiné nástěnný kalendář BK JIP Pardubice na rok 2018, originální směsi ořechů a sušeného ovoce od hráčů Beksy (Ellovo tajemství, Pulpyho dobrotu, Dušanovo mlsání, Předsedovu sváteční směs). Doprovodný program: cheerleaders IM CHEER Pardubice, tanečnice Fit clubu Alfa Pardubice, divácké soutěže o vstupenky na projekt Hrajeme spolu za Pardubice IV, o medovník od kavárny Nano café a o nástěnný kalendář BK Pardubice pro rok 2018.

Tomáš Bartošek: Chceme se vrátit na vítěznou vlnu

V utkání s Opavou se premiérově oblékne do pardubického dresu nový rozehrávač Brandon Spearman. Jak se vám jeví v tréninkovém procesu?
"Brandon Spearman se ve čtvrtek zapojil do týmových tréninků a na trénincích naplňuje přesně to, co jsme od něj očekávali: dává do hry mnoho energie na obou polovinách hřiště, je velmi dynamický, hraje hodně fyzicky, využívá svých silných stránek. Pochopitelně se ho snažíme co nejrychleji zapracovat do týmu.”

Čeká nás bitva druhého týmu s třetím, o motivaci tedy jistě máme postaráno, že?
"O motivaci máme v zápasech s Opavou vždycky postaráno, protože v posledních letech se s ní utkáváme velmi často i v play-off. Vzájemné zápasy jsou většinou velice zajímavé, s těsnými výsledky. Tento konkrétní zápas je navíc přímým soubojem o 2. místo a my v něm samozřejmě chceme uspět, neboť bychom rádi vstupovali do nadstavbové části právě z druhého místa. Velkým motivačním faktorem je i touha vrátit se po porážkách s Děčínem a Nymburkem na vítěznou vlnu v NBL."

Jaké aspekty podle vás spolurozhodnou o vývoji a výsledku tohoto atraktivního zápasu?
"Mezi klíčové faktory bych zařadil čtení obrany Opavy, která velmi často mění druhy obran. My jsme si v předchozích zápasech dokázali, že umíme dobře zahrát i proti zóně, že jsme schopni si vytvářet dobré sřelecké pozice a z nich skórovat, jen je třeba hrát trpělivě a dobře číst soupeřovu obranu. Dále bych zmínil kvalitní obranu hráčů na perimetru, aby se kvalitní opavští střelci z dálky nedostali do střelecké pohody, a také koncentraci na vlastní obranný doskok. I když totiž Opava hraje v nižší sestavě, bývá velmi aktivní na útočném doskoku."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti