Upravit stránku
29. 12. 2023

Beksa vs. Olomoucko


Poslední utkání v kalendářním roce 2023 je tady. Pardubičtí basketbalisté v něm vyzvou Olomoucko, jemuž na jeho palubovce podlehli těsně o jediný bod.

18. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (6/11) vs. BK Redstone Olomouckou (4/13)
sobota 30. 12. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Už jen z letmého pohledu na aktuální tabulku Kooperativa NBL je nad slunce jasné, o jak důležitý střet půjde. Základní část ligové soutěže nezadržitelně spěje do finiše, a chceme-li nadále reálně pomýšlet na účast v nadstavbové skupině A1, nutně potřebujeme zvítězit. "My samozřejmě cítíme, že musíme vyhrát, abychom pořád mohli bojovat o horní skupinu," předeslal trenér Vanja Miljković. "Nemyslím si ale, že tento samotný fakt nějakým způsobem zvýši naši motivaci, protože motivaci máme do každého zápasu. Ano, naposledy jsme sice prohráli s Nymburkem, ale řekl bych, že nám hodně pomohla předcházející výhra v Ústí, kde jsme si dokázali, že i v okleštěné sestavě dokážeme hrát dobře a vyhrát."

Kouč Beksy míní, že týmu přišla vhod krátká vánoční pauza. Hráči trénovali do pátku 22. prosince, po Štědrém dnu se znovu sešli v úterý 26. prosince. "Spíš než mentální příprava na další utkání je důležité, že si kluci o svátcích mohli více odpočinout. Teď bude důležité se maximálně koncentrovat a vydat ze sebe naprosto všechno," burcuje Vanja Miljković. Hanáckému týmu máme co vracet. První vzájemný duel jsme totiž prohráli o jeden jediný bod, i když jsme ve druhém poločase dokázali zlikvidovat dvacetibodovou ztrátu. Jaké faktory by měly rozhodnout o výsledku v předposlední den roku? 

"Je třeba říci, že Olomoucko se hodně zvedá. Myslím, že tým už si sedl. I když neměli dobrý začátek, v poslední době potrápili několik soupeřů. Mají hodně cizinců, spoustu individuálního talentu, takže pro nás bude důležité, abychom zastavili jejich útok. Sami musíme nastoupit s maximální koncentrací a agresivitou, hrát týmově, s dostatečnou energií. Když tam budou tyto faktory, věřím v úspěšný výsledek," dodal pardubický trenér.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločas: divácká soutěž o dárkový poukaz v hodnotě 1000 Kč do restaurace Nejen 55
  • ve Fan shopu lze zakoupit nástěnný kalendář Beksy pro rok 2024 s podtitulem Všichni jsme Beksa

"Dokud je naděje na skupinu A1, musíme
o ni hrát," burcuje Jure Škifić

Jure, před vánočními svátky jsme podlehli Nymburku, když jsme sice ve druhé čtvrtině dokázali smazat 15bodovou ztrátu, ovšem ve druhé půli už měl soupeř výrazněji navrch. Přesto, co pozitivního z tohoto utkání si můžeme přenést i do závěrečného duelu roku 2023?
"V první řadě je potřeba říct, že nás pochopitelně velice mrzí, že jsme prohráli. Nymburk ukázal, že je právem na špici tabulky, že patří k top týmům Kooperativa NBL. Zejména ve druhém poločase prokázal svoji sílu a talent, dokázal si výhru urvat a pohlídat. Pokud jde o nás, musím říct, že i my jsme měli dobré momenty a pasáže, v nichž jsme předváděli kvalitní basketbal. Vyzvedl bych například doskoky, v nichž jsme vyhráli: je to jedna z činností, na které intenzivně pracujeme a jsem rád, že se to projevilo. Je to takový dílčí úspěch, něco, co budeme chtít dobře zvládat i proti Olomoucku."

Do konce základní části NBL zbývá pouhých 5 kol a my stále doháníme poměrně výrazné manko na 8. příčku, zajišťující v nadstavbové části účast v horní skupině A1. Chceme-li si udržet reálnou naději, nutně potřebujeme zvítězit. Mělo by tomu odpovídat nasazení, entuziasmus, a to hned od začátku utkání?
"Všichni určitě cítíme tlak. Pochopitelně dobře víme, že potřebujeme vyhrát co nejvíce zápasů. I takové situace ale ke sportu patří. Nemyslím si, že by to bylo něco, s čím bychom se neměli dokázat vypořádat. Motivaci máme velkou, všichni chceme hrát ve skupině A1 a dokud bude naděje, chceme o ni hrát! Navíc budeme hrát doma, před našimi fanoušky, kde rozhodně chceme vyhrávat. Tomu musí odpovídat naše nasazení hned od 1. minuty."

V říjnovém utkání v Olomouci jsme sice po velkém obratu sahali po vítězství, ovšem nakonec jsme prohráli nejtěsnějším možným rozdílem, o jediný bod. Jaké faktory budou kličem k úspěšnému výsledku v domácí odvetě?
"První vzájemný zápas byl hodně o doskocích, takže na ně se rozhodně musíme zaměřit. Olomoucko má ve svém týmu hodně Američanů, kteří velmi dobře střílejí za 3 body, stejně jako někteří čeští hráči. I tohle bude zásadní faktor, abychom rok 2023 uzavřeli úspěšným výsledkem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti