Upravit stránku
10. 12. 2021

Beksa vs. Olomoucko


Druhý domácí zápas v řadě mají před sebou pardubičtí basketbalisté. V sobotním podvečeru vyzvou Olomoucko, které v dosavadním průběhu NBL nasbíralo jen dvě vítězství.

17. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (8/7) vs. BK Redstone Olomoucko (2/14)
sobota 11. 12. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Navázat na středeční zaslouženou domácí výhru nad Kolínem v poměru 90:86 a osmičku v kolonce výher změnit na devítku. S tímto jednoznačným cílem půjde Beksa do sobotní bitvy s předposledním Olomouckem. “S Kolínem jsme získali velmi cennou výhru, ale utkání s Olomouckem je pro nás stejně důležité,” zdůrazňuje trenér Dino Repeša. “Doufám, že navážeme na předchozí úspěšný zápas nejen herně, ale i výsledkově,” přeje si pardubický kouč druhé domácí vítězství v řadě.

První vzájemný zápas, který se hrál na začátku října na Hané, jsme zvládli s velkou bravurou: navzdory brzkému odstoupení zraněného lídra Tomáše Vyorala (již v průběhu úvodní čtvrtiny) jsme Redstone přejeli zcela suverénně o 24 bodů (výsledek 55:79)! Jenže… “Olomoucko v dalším průběhu sezony změnilo nejen trenéra, ale i tři důležité hráče,” podotkl Dino Repeša, že v týmu našeho nejbližšího soupeře nezůstal po nepovedeném vstupu do ligy kámen na kameni. 

Předpokládaní lídři Carpenter či Wiggins jsou pryč, novými tvářemi jsou Sreten Kněževič, Milan Nikolič a Milutin Dukanovič, kteří doplnili další zahraniční akvizice, jimiž jsou Arsenije Vučkovič a Balša Dragovič. “Olomoucko má kvalitu, určitě má lepší tým, než vypovídá jeho pozice v tabulce,” upozornil trenér Beksy. Hanáci jsou momentálně na 11. místě s bilancí 2 výher a 14 porážek. Velké vítězství dokázali získat před reprezentační přestávkou, kdy doma skolili druhou Opavu 79:74, leč na začátku prosince prohráli jak v Děčíně, tak s Ostravou 71:87 (nejvíce bodů: Vučkovič 17, Dukanovič 14, Nikolič 10, Kněževič 10, Halada 10…). 

"Olomoucko mělo 6 dní, aby se připravilo na zápas s námi, kdežto my jsme měli po středeční výhře ve čtvrtek regeneraci a na přípravu jen pátek. Bude to těžké i kvůli omezené rotaci, neboť nám chybí zraněný Michal Svoboda, ale věříme, že ve stejné atmosféře jako ve středu, s energií, kterou nám předávají naši fanoušci, můžeme opět věřit v pozitivní výsledek," doplnil trenér Dino Repeša.

Odhodlaně hovořil i pivot Dantez Walton. "Pro nás je velice pozitivní, že jsme první ze dvou domácích zápasů v řadě zvládli, líbilo se mi, jak jsme proti Kolínu hráli. Myslím si, že určité faktory ze středečního zápasu bychom si měli přenést i do dalšího utkání s Olomouckem," řekl Tez. Co konkrétně má na mysli? "Například náš útok: měli jsme velmi dobrý pohyb míče, byli jsme schopni skórovat jak z dálky, tak z podkošového prostoru. Stejně tak bude potřeba, abychom se maximálně soustředili na obranu. Nejdůležitější ale podle mě bude, abychom hned od začátku zápasu hráli dostatečně fyzicky, s velkou agresivitou, Olomoucku určitě nebudeme chtít nechat žádné jednoduché koše," zdůraznil Dantez Walton.

"Buďme hladoví, pak se znovu budeme moci radovat,” míní asistent trenéra Adam Konvalinka

První část našeho cíle, jímž bylo vyhrát dva po sobě jdoucí domácí zápasy, jsme splnili, Kolín jsme přetlačili o 4 body. Můžeme díky tomu vstupovat do duelu s Olomouckem s větší sebedůvěrou a bez nervozity, která - jak říkal trenér Dino Repeša - byla v úvodu utkání s Kolínem na našich hráčích patrná?
"Pro nás bylo utkání s Kolínem pochopitelně hodně důležité, protože díky vítězství jsme se znovu dostali do pozitivní bilance. Máme víc výher než porážek, naopak Kolínu jsme to otočili, takže v tabulce jsme poskočili před něj. Stejně důležitý je však pro nás i zápas s Olomouckem, abychom se odrazili výš a po dvou prohrách s Ústím, které samozřejmě nebyly takříkajíc v plánu, jsme se mohli trochu víc uklidnit."

Olomoucko od našeho prvního vzájemného zápasu na Hané naprosto zásadně změnilo nejen hráčský kádr, včetně lídrů, ale i trenéra. Jak se změnil jejich herní styl, co nás čeká?
"Herní styl se změnil hodně. Je tam nový srbský trenér a hodně hráčů z bývalé Jugoslávie, vlastně plná kvóta pro cizince: 5 hráčů. Prezentují se dost odlišným stylem než dříve. V obraně hodně spoléhají na zdvojování hráčů, ve větších částech zápasů využívají zónu 3 - 2, takže se musíme připravit především na tyto dvě věci. A take na velkou agresivitu a jistou horkokrevnost, kterou se do svých hráčů trenér Olomoucka určitě snaží dostat. My se k tomuto zápasu každopádně musíme postavit čelem: hrajeme doma a chceme získat další výhru."

Od čeho se budeme chtít odrazit a jaké faktory považujete za klíčové?
"Klíčové faktory se opakují. Nám se ve středečním duelu s Kolínem konečně podařilo vyhrát na doskoku, myslím, že jsme také měli dobrou tvorbu otevřených střeleckých pozic a konečně jsme jich hodně trefili. Tohle - střelba z delší vzdálenosti - pro nás může hrát znovu, díky tomu se nám podaří soupeře vytáhnout. Dále bude rozhodně důležitý doskok a agresivita. Pokud budeme hladoví, podobně jako jsme byli ve vítězném zápase s Kolínem, pevně věřím, že se můžeme na konci utkání znovu radovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti