Upravit stránku
29. 12. 2020

Beksa vs. Olomoucko


Posledním soupeřem pardubických basketbalistů v kalendářním roce 2020 bude Olomoucko, aktuálně poslední tým tabulky Kooperativa NBL.

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (6/10) vs. BK Olomoucko (1/13)
úterý 29. 12. v 17:30, Sportovní hala Dašická

Beksa prohrála po vánočních svátcích v Děčíně, což byla již čtvrtá porážka v řadě.

Hanácký tým dosud uhrál jediné vítězství - hned v 1. kole nad Děčínem - a po sérii třinácti porážek za sebou (!!!) je suverénně poslední. Nedávno navíc přišel o svého top-skórera Lukáše Palyzu, jenž přestoupil do Nymburka. Pro náš tým je extrémně důležité tento zápas zvládnout. Měli bychom mít tudíž o to větší motivaci? “Motivaci máme do každého zápasu, ať se vyhrává, nebo prohrává. Samozřejmě ale všichni chceme zlomit sérii porážek. Když jsme to nedokázali v Děčíně, musíme se co nejlépe připravit na Olomoucko a podat lepší výkon, abychom vyhráli,” uvedl pivot Prokop Slanina.

Mezi osové muže Olomoucka aktuálně patří srbský pivot Nemanja Bezbradica (průměr 17,8 bodu na zápas) a křídelníci František Váňa (12,3 bodu) s Davidem Pekárkem (12,2 bodu), novou posilou je americký podkošový hráč Joel Wright. Ve svém posledním utkání svěřenci trenéra Predraga Benáčka dlouho trápili druhou Opavu, nad níž vyhráli první poločas 63:51 (!), aby nakonec Slezanům podlehli pětibodovým rozdílem 86:91 (nejvíce bodů Olomoucka: Pekárek 22, Klepač 16, Feštr 14, Váňa 12…).

Pozitivem našeho předchozího utkání na severu Čech je návrat dvou uzdravených hráčů: rozehrávače Tomáše Vyorala (v Děčíně odehrál 37,5 minuty) a křídelníka Davida Škrance (27 minut), jenž naskočil do hry poprvé od poloviny listopadu. Oba dva budou k dispozici i proti Olomoucku, stále však budou scházet T. J. Dunans, Jakub Merešš a Michal Svojanovský.

3 otázky pro asistenta trenéra Adama Konvalinku

Olomoucko je sice poslední s třináctizápasovou šňůrou porážek, nicméně je pro nás výstrahou jeho předvánoční výkon v duelu s druhou Opavou, jíž za půli vysázelo 63 bodů?
“Určitě, a nejenom tohle utkání s Opavou. Celkově pro nás musí být výstrahou jejich útočná letka, protože spousta hráčů je schopna úspěšně střílet z dlouhé vzdálenosti. I po Palyzově odchodu je Olomoucko hodně nebezpečné z tříbodového prostoru: Pekárek, Váňa, Kouřil… My bychom naopak měli mít velkou převahu pod košem a na doskoku, doufám, že z ní budeme těžit.”

Náš tým vstoupil do nedělní předehrávky 17. kola v Děčíně nepříliš koncentrovaně na obranné polovině hřiště, nicméně zejména ve druhé a třetí čtvrtině jsme defenzivu výrazně zlepšili. Jakým směrem budete apelovat na hráče směrem k nadcházejícímu zápasu?
“Faktem je, že kromě první čtvrtiny jsme v Děčíně ukázali, že jsme schopni dobře bránit. Věřím, že si to přeneseme i do dalšího zápasu, ale že v něm začneme takhle dobrou obranou hned od začátku. Na obraně jsme hodně pracovali a v Děčíně se to projevilo, jen doufám, že v následujím utkání bude znát další progres v tom, že nebudeme dobře bránit jen 30 minut. Budeme se chtít odrazit od kvalitní obrany, sbírat balóny na doskoku a chodit do rychlých protiútoků.”

Jaké další aspekty by měly mít zásadní vliv na příznivý vývoj i výsledek utkání?
“Jak už jsem zmínil, základem je dát si ohromný pozor na soupeřovu střelbu z perimetru, tam je jeho největší síla. Uvidíme, v jakém složení Olomoucko přijede, každopádně osa Kouřil - Pekárek - Váňa - Bezbradica je kvalitní, k tomu mají nového podkošového hráče Wrighta. My ale hrajeme doma a potřebujeme tenhle zápas zvládnout vítězně, rozhodně pro to uděláme maximum.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti