Upravit stránku
09. 03. 2018

Beksa vs. Olomoucko


Po dvou venkovních zápasech, v nichž byli zpoloviny úspěšní, se pardubičtí basketbalisté poprvé v nadstavbové části NBL představí v domácím prostředí.

KOOPERATIVA NBL, 3. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (17/7) vs. BK Olomoucko (11/13)
sobota 10. 3. v 17 hodin, Sportovní hala Dašická

Paradoxní je, že Beksa vyzve stejného soupeře, s nímž se utkala ve svém posledním domácím zápase - Olomoucko.

Hanáci jsou jediným týmem skupiny A1, který má v současné době pasivní bilanci výher a porážek (11/13). Jejich velkou zbraní je útočná fáze, vždyť v obou předchozích duelech nadstavby nastříleli přes 90 bodů (v Děčíně 94 a doma Opavě 91), ovšem ani jednou to nestačilo k úspěšnému výsledku (porážky o 3 a 4 body). "Olomoucko má ve svém středu velmi útočně laděné hráče. Fotbalovou terminologií řečeno útočníky," poukázal trenér Tomáš Bartošek na velkou ofenzivní sílu hostů.

Hned dva hráči Olomoucka si udržují střelecký průměr okolo 20 bodů: křídelník Jon-Christopher Fuller (20,8 bodů + 6,6 doskoku, trojky 39,5% - 58/147) a pivot Charles Mitchell (19,7 bodu + 10,1 doskoku, z toho 3,2 v útoku). Bodový průměr prvního jmenovaného v posledních třech zápasech dokonce dosahuje k 28 bodům (!!!), druhý jmenovaný byl zase top-skórerem minulého vzájemného duelu s 25 body.

Jak lze Mitchella zastavit? "Maximální mu ztížit příjem míče v dolním postavení," odpověděl Bartošek. "On je i velmi dobrý střelec, ale hlavní je, aby nedostával míč v blízkosti koše, kde je velmi silný. V předchozím zápase také hodně skóroval po útočném doskoku, takže i když je hodně těžké ho odstavit, musíme se soustředit na to, aby neměl druhé střely."

Dalšími osovými hráči Olomoucka jsou rozehrávač Jan Močnik (13,1 bodu + 7,2 asistence), křídelník Filip Šepa (10,6 bodu + 3,7 asistence) a podkošový hráč Darko Čohadarevič (12,2 bodu). Z českých hráčů se nejvýrazněji prosazuje křídelník Michal Křemen (6,3 bodu).

Celkově lze říci, že Beksa se bude chtít prezentovat podobným způsobem hry, jako v úspěšném derby ve Svitavách.

Kvalitní obrana a rychlý přechod na útočnou polovinu hřiště, to je předpokládaná cesta k dalšímu úspěchu v nadstavbě. "Budeme chtít využít menší atletičnosti některých soupeřových pivotů k našemu rychlému přechodu dopředu, aby se podkošoví hráči soupeře nestíhali včas vracet do obrany a naši pivoti mohli hrát proti menším hráčům," doplnil Tomáš Bartošek.

Komentovaný video stream klubové televize BeksaTV začne předzápasovým vstupem v 16:50:Sledujte zde.
Online statistiky jsou k dispozici na webových stránkách České basketbalové federace:Sledujte zde.

 

Tomáš Bartošek: Rádi se vracíme domů

Ve Sportovní hale Dašická budeme hrát po dlouhých šesti týdnech! Už se tým těší na domácí prostředí?
“Ani si neuvědomuji, že už je to tak dlouhá doba, co jsme na Dašické hráli naposledy (pousmál se). Ale souhlasím, že už se těšíme. Bavil jsem se například s Brandonem Spearmanem, který toho na Dašické zatím moc neodehrál, a ten se opravdu hodně těší, protože z atmosféry, která tam panovala, byl nadšený. Každopádně všichni jsou rádi, že se vracíme domů a zase budeme mít za zády naše fanoušky.”

V základní části jsme Olomoucko dvakrát jednoznačně přehráli, nicméně to už je minulost. Jaká je současná forma našeho soupeře a jaké jsou jeho největší zbraně?
“Olomoucko je hodně útočný tým a soudě posle jeho posledních výsledků má dobrou útočnou formu. Ve svém středu má velmi dobré individuality, hráče, kteří jsou útočně velmi silní - fotbalovou terminologií řečeno výborné útočníky. Odehráli velmi dobrý zápas v Děčíně, kde dlouho vedli, ale ve druhém poločase utkání ztratili, a pak doma s Opavou, kdy sice celé utkání prohrávali, ale nevzdali se. Klíč pro nás bude běhat, běhat, běhat. Budeme chtít hrát co nejrychleji dopředu, tempo basketbal, aby soupeři ubývaly síly.”

Úvodní duel ve skupině A1 v Opavě se nám nevyvedl, naopak v derby ve Svitavách jsme obstáli na obou polovinách hřiště. Je naším cílem s blížícím se play-off především stabilizovat výkonnost?
“Samozřejmě. Výkon ve Svitavách se blížil našim představám, tomu, co bychom chtěli standardně předvádět. Naše práce směřuje k tomu, abychom se takto prezentovali v každém zápase."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti