Upravit stránku
18. 10. 2022

Beksa vs. Oberwart


O své druhé vítězství v evropském poháru budou pardubičtí basketbalisté usilovat v duelu s rakouským Oberwartem. Zápas dvou neporažených týmů skupiny A je jedním z taháků středečního programu Alpe Adria Cupu.

2. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK KVIS Pardubice (1/0) vs. UNGER Steel Oberwart Gunners (1/0)
středa 19. 10. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Svoji premiéru v letošním ročníku Alpe Adria Cupu zvládli pardubičtí basketbalisté na výbornou: z palubovky chorvatského KK Dubrava Furnir si před týdnem přivezli přesvědčivou výhru o 23 bodů! Na tento úvodní počin bezpochyby budou chtít navázat i v úvodním domácím duelu na evropské scéně, v němž vyzvou špičkový rakouský tým Oberwart Gunners, jenž také vstoupil do evropského poháru pravou nohou, když v napínavém utkání přetlačil polskou Dabrowu Gorniczu o jediný koš 74:71 (nejvíce bodů Oberwartu: Hanes 22, Gardner 15, Patekar 10, Poljak 8, Knessl 7…).

Gunners si na začátku aktuální sezony užívají vítěznou sérii, neboť kromě výše zmíněného triumfu v Alpe Adria Cupu ovládli i všechna tři dosavadní utkání v rakouské lize: postupně porazili Dragonz Eisenstadt 89:63, venku Furstenfeld Panthers 100:86 a naposledy rovněž venku St. Poelten o jediný bod 80:79 (nejvíce bodů Oberwartu: Wess 36, Gardner 16, Poljak 7, Rauch 7…). Týmovými top-skórery v rakouské nejvyšší soutěži jsou americký křídelník Brock Gardner (průměr 16,3 bodu, trojky 43,8% - 6/9), rozehrávač Jonathan Wess (13,3 bodu), americký podkšový hráč Rob Howard (13 bodů + 7,3 doskoku) a křídelník Renato Poljak (9,3 bodu + 6 doskoků).

Beksa má za sebou sobotní napínavý thriller s Nymburkem. Nad obhájci titulu jsme ještě 40 sekund před koncem vedli o 1 bod, leč v koncovce už skórovali pouze hosté, kteří si tak z Pardubic odvezli tříbodové vítězství. "Nemůžeme teď být smutní. Potřebujeme se dívat dopředu a vyhrávat další zápasy, které nás čekají, už ten nejbližší s Oberwartem,” řekl podkošový hráč Mateo Čolak směrem ke středečnímu duelu, po němž si úspěšnější z obou soupeřů zapíše do tabulky skupiny A druhé vítězství.

Doprovodný program
  • o time-outech a přestávkách mezi čtvrtinami vystoupí cheerleaders PM Stars Pardubice
  • o přestávce mezi poločasy vystoupí členové Taneční školy SelectDance působící v Lázních Bohdaneč, Pardubicích, Hradci Králové a dalších obcích
  • hlavní cenou v přestávkové divácké soutěži bude dort od Cukrárny v Pernštýnské

Doufám, že potvrdíme dobrou formu," přeje si trenér Dino Repeša

Dino, jak byste ve stručnosti charakterizoval našeho středečního soupeře?
"Určitě jako netypický, do jisté míry zvláštní tým. Hrají velmi rychle a dobře střílejí. Svoji kvalitu ukazují v rakouské lize, kde mají po třech zápasech, z nichž dva hráli venku, skóre 3-0. Vyhráli také úvodní utkání Alpe Adria Cupu nad Dabrowou Gorniczou, což je velmi dobrý polský tým."

Na jaké klíčové individuality Oberwartu budete hráče upozorňovat?
"Na rozehrávce je zkušený rakouský guard Sebastian Kaeferle, na pozici 1 i 2 může hrát D. J. Hanes, který dříve působil v Ústí nad Labem (v sezoně 2020/2021 odehrál za SLUNETU celkem 35 zápasů s průměry 11,7 bodu + 2,4 asistence - pozn. aut.). Pod košem jsou američtí hráči Brock Gardner a Rob Howard, velmi dobří atleti, kteří umějí i střílet. Jak už jsem řekl, čeká nás utkání s velmi zajímavým týmem, ale věřím, že máme dobrou šanci, abychom vyhráli."

Jaké atributy budou klíčové v cestě za druhým pohárovým vítězstvím?
"Musíme pokračovat v koncentraci v útoku a ve stejné dobré obraně, jakou jsme předváděli v utkání s Nymburkem. Doufám, že na něj navážeme, že potvrdíme dobrou formu, kterou se v posledních utkáních prezentujeme. Zkusíme hrát v širší rotaci, protože i v sobotu máme velmi důležitý zápas. Potřebujeme, abychom měli dobrou energii a mohli hrát dobrou obranu celých 40 minut."

Kdybyste měl vyzvednout jeden herní faktor, který se zásadně podepíše pod vývoj utkání i konečný výsledek, co byste zmínil?
"Doskočené míče. Viděli jsme všechny čtyři zápasy Oberwartu a myslím, že mají trochu problém na doskoku. Tady je ale potřeba říci, že i my se na doskoku musíme zlepšovat, protože pokud máme o 16 doskoků méně než druhý tým, jak se nám to stalo naposledy s Nymburkem, je velmi těžké vyhrát nad jakýmkoliv soupeřem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti