Upravit stránku
19. 12. 2023

Beksa vs. Nymburk


Poslední předvánoční utkání Beksa odehraje na domácí palubovce, kam se vrací po čtyřech venkovních zápasech v řadě. Ostře sledovaný duel s Nymburkem začne v tradičních 17:30.

17. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (6/10) vs. ERA Basketball Nymburk (12/4)
středa 20. 12. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Konečně! Po předlouhých sedmi týdnech a šesti porážkách v řadě jsme se dočkali a z palubovky čtvrtého Ústí nad Labem jsme si v neděli odvezli veledůležité vítězství. Vítězství o to cennější, že se zrodilo navzdory mnoha nepříznivým okolnostem: vinou zranění nemohli nastoupit Petr Šafarčík s Jurem Škifićem (hrát zřejmě nebudou ani ve středu), jediný klasický pivot Kamil Švrdlík dohrál předčasně kvůli 5 osobním chybám, necelých 14 minut před koncem základní hrací doby jsme se propadli do 11bodové propasti a ještě 3,5 minuty před koncem jsme ztráceli relativně propastných 9 bodů… Vedeni lídrem Tomášem Vyoralem jsme však obdivuhodně povstali, těsně před koncem základní hrací doby Josef Potoček poslal duel do prvního prodloužení, zároveň s klaksonem úvodní nastavené pětiminutovky Tomáš Vyoral zařídil druhé prodloužení a v něm sám 2 sekundy před koncem překlopil vedení na stranu pardubického týmu - tentokrát definitivně! SLUNETA vs. Beksa 100:101!!!

V honbě za kýženým posunem v tabulce Kooperativa NBL alespoň na 8. místo, zajišťující v nadstavbové fázi účast v elitní skupině A1, potřebujeme posbírat co nejvíce výher. Nic jiného nemůže být naším cílem ani v 17. kole, kdy vyzveme aktuálně druhý Nymburk. Obhájci bronzových medailí  mají v těchto dnech velice nabitý zápasový program: v sobotu sestřelili nebezpečné písecké Sršně suverénně o 36 bodů, v pondělí zvítězili v Českém poháru v hale SP Basket 98:80 a o další dva dny později dorazí do Pardubic. "Nymburk je velmi kvalitní tým, čehož jsme si samozřejmě dobře vědomi. Figuruje na špičce Kooperativa NBL a hraje prestižní evropský pohár, v němž si vede velmi úspěšně," předeslal asistent trenéra Karolis Abramavičius.

Nymburskými top-skórery v Kooperativa NBL jsou americký rozehrávač Jitaurious Gordon (průměry 13,5 bodu + 3,6 asistence), křídelník Spencer Svejcar (13,2 bodu, trojky 41,8% - 33/79) a další rozehrávač Jaromír Bohačík (12,9 bodu). Další čtyři hráči střádají průměrně mezi 8 a 10 body: Sukhmail Mathon (9,9 bodu + 7,6 doskoku), Thomas Bell (9,5), Ondřej Sehnal (8,3 bodu + 4,8 asistence) a Martin Kříž (8,2). "Co se týče způsobu hry, hrají hodně fyzicky v obraně, zároveň mají mnoho různých plánů, jak chtějí hrát na útočné polovině hřiště. Lze říci, že mají velkou variabilitu. Za klíčové faktory považuji to, abychom se minimálně vyrovnali nymburským hráčům ve fyzičnosti. Musíme být dostatečně odolní a hrát na našem nejvyšším možném levelu," zdůraznil asistent kouče Vanji Miljkoviće.

"Z našeho pohledu bude také zásadní, abychom se neustále drželi v bodovém kontaktu a nenechali Nymburk odskočit. Jsem pevně přesvědčený, že pokud se nám to podaří, může to být velice zajímavé utkání." Litevský trenér, jenž působí v Bekse od konce listopadu, se na středeční duel těší ještě z jednoho důvodu. "Já osobně se na něj těším i proto, že půjde o náš první domácí zápas za dobu mého působení v Pardubicích. Velmi se těším na plnou halu a na pardubické fanoušky. Věřím, že nás budou maximálně podporovat a dovedou nás k úspěšnému výsledku," přeje si Karolis Abramavičius.

Doprovodný program:
  • time-outy: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: ukázkové utkání dětí BK Vividbooks Pardubice U11
  • přestávka mezi 3. a 4. čtvrtinou: divácká soutěž s Hitrádiem Černá Hora
  • ve Fan shopu lze zakoupit nástěnné kalendáře "Všichni jsme Beksa" pro rok 2024

"Musíme navázat na kolektivní hru z Ústí," nabádá pivot Kamil Švrdlík

Kamile, v neděli jsme na severu Čech přetnuli dlouhou šňůru porážek. Z pohledu tabulky jedna výhra nic zásadního nepřinesla, všichni víme, že nutně potřebujeme sbírat další, nicméně po psychické stránce byla nesmírně důležitá, souhlasíš?

"Pro nás to byla velká úleva. Vítězství, které jsme urvali, bylo možná i trochu šťastné, ale přesně takové jsme potřebovali. Myslím, že z nás spadlo takové to… ani nevím, jak to nazvat, jestli frustrace, nebo naštvání, že se nám strašně dlouho nedařilo. Hráli jsme dlouhou sérii venkovních zápasů, což bylo těžké, ale jsme moc rádi, že jsme konečně vyhráli. Teď budeme hrát po dlouhé době doma a hned nás čeká hodně těžký zápas, ale výhra z Ústí by nás měla nakopnout a vrátit nás zpátky do sezony. Už se nesmíme babrat v tom, co se stalo nebo nestalo a musíme udělat vše, abychom se od nedělního vítězství odpíchli k ještě lepším výkonům i výsledkům."

Jak bys charakterizoval našeho středečního soupeře?

"Řekl bych, že Nymburk se každým týdnem zlepšuje. Mě osobně hodně překvapují především ve FIBA Europe Cupu, nečekal jsem, že budou v Evropě takhle úspěšní. Vypadá to, že po roce se jim zase povedlo poskládat tým, který hraje rychle dopředu a připomíná ty staré Nymburky. Velmi dobře brání, z toho přecházejí do rychlých protiútoků a jsou schopni jednoznačně vyhrávat, takže nás čeká opravdu těžké utkání. Zároveň si ale nemyslím, že jsou neporazitelní. Není to ten samý Nymburk, který tady byl před 10 lety a celou sezonu neprohrál."

Pokud jde o klíčové faktory, které by nás měly dovést ke kýžené výhře, co bys zmínil?

"Musíme navázat na kolektivní hru z Ústí, kde se nám především v základní hrací době dařilo dobře hýbat s míčem, půjčovali jsme si ho, s čímž měl soupeř velké problémy. Dali jsme také spoustu jednoduchých košů, například po seběhnutí po základní čáře. Na to bychom měli navázat. V současné době nemáme tak širokou soupisku, takže se také budeme snažit Nymburk co nejvíce zpomalit."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti