Upravit stránku
22. 09. 2020

Beksa vs. Nymburk


Předehrávkou 19. kola proti Nymburku vyplní pardubičtí basketbalisté volný termín, v němž se podle původního rozpisu měli utkat s Kolínem.

19. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (1/2) vs. ERA Basketball Nymburk (2/0)
středa 23. 9. v 18:45, Sportovní hala Dašická

Změna programu. Ve středu večer měli pardubičtí basketbalisté vyzvat Geosan Kolín, leč utkání 4. kola základní části Kooperativa NBL bylo odloženo, neboť kolínští basketbalisté jsou v karanténě. Místo toho bude předehrán duel 19. kola, původně plánovaný na 12. 12., v němž změříme síly s Nymburkem. Po poněkud rozpačitém vstupu do sezony - na až překvapivě suverénní vítězství v úvodním kole v Praze jsme bohužel nedokázali navázat a v následujících dvou kolech jsme podlehli jak doma Ústí n. L., tak naposledy ve Svitavách - nás tak čeká další velmi náročný herní test.

Mnohonásobní čeští šampióni jsou i na startu nového ročníku Kooperativa NBL stoprocentně úspěšní. Kvůli odložení zápasu s Kolínem dosud odehráli pouze dvě utkání: ze Svitav si odvezli přesvědčivou výhru 107:84 a z Prostějova perně vybojované vítězství 98:95. Na palubovce Olomoucka přitom vedli již v první čtvrtině o neuvěřitelných 29 bodů (!!), ovšem nevšední souboj, v němž domácí hráči předvedli nevídaný comeback a v závěru sahali po senzačním triumfu, nakonec rozhodla až dramatická koncovka, kterou lépe zvládli favorizovaní hosté (nejvíce bodů Nymburku: Hruban 31, Kříž 15, Harding 14, Tůma 9, Prewitt 8, Šafarčík 8…). 

Po dvou porážkách v řadě tedy stojí před Beksou velká výzva. Před svými fanoušky se pokusí zaskočit nejtěžšího možného soka. “Je potřeba hrát sebevědomě. Chceme zahrát dobrý zápas a odrazit se k lepším výkonům,” říká Adam Konvalinka, asistent pardubického kouče Kena Scalabroniho, před středečním večerním duelem s Nymburkem.

3 otázky pro asistenta trenéra Adama Konvalinku

Poslední dva zápasy nám výsledkově nevyšly. Měly z našeho pohledu nějaké společné jmenovatele, ať už pozitivní z pohledu našeho výkonu v určitých pasážích utkání, nebo negativní, které měly zásadní vliv na konečný výsledek?
“Myslím si, že v obou dvou předchozích zápasech - jak proti Ústí, tak ve Svitavách - jsme měli úseky, kdy jsme opravdu skvěle bránili a byli jsme schopni to soupeři hodně ztížit. Vytvářeli jsme tlak na balón, nepouštěli jsme soupeře do jednoduchých zakončení, ale bohužel šlo vždy jen o kratší úseky. Negativem byly herní výpadky, které nás provázely v obou zápasech. Někdy to byla až nemohoucnost skórovat, neschopnost vytvořit si jednoduchou pozici pro zakončení jak z dálky, tak zpod koše. Řekl bych, že tohle nás stálo dvě výhry.”

Pojďme k dnešnímu soupeři. Nymburk poměrně zásadně změnil svůj hráčský kádr. Drží si i přesto charakteristické rysy své hry?
“Jednoznačně lze říci, že všechny aspekty hry, které tento tým charakterizovaly v minulých sezonách, si Nymburk drží i nadále. Je to dané trenérem Amielem. I když došlo k několika změnám na soupisce, české jádro zůstalo - patří do něj reprezentanti Hruban, Benda, Kříž či Šafarčík - a styl hry se zezměnil. Soupeře zdobí hlavně nátlaková obrana a rychlý přechod do útoku, kdy se snaží co nejrychleji skórovat.”

Jaké faktory budou z našeho pohledu klíčové, abychom mohli pomýšlet na příznivý vývoj i výsledek utkání?
“Důležitý bude už samotný vstup do utkání, protože Nymburk má začátky velmi agresivní. Dále bude potřeba, abychom se dobře vyrovnali se soupeřovým tlakem a agresivitou. Nesmíme tomu podlehnout, naopak je potřeba hrát sebevědomě, s velkou energií, i trošku chytře, nejenom podle šablon a čar. Důležité je dobré čtení hry. Motivace je jasná: čeká nás zápas s nejlepším možným soupeřem v Česku, tudíž chceme zahrát dobrý zápas a odrazit se k lepším výkonům.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti