Upravit stránku
06. 12. 2019

Beksa vs. Nymburk


Poslední domácí předvánoční zápas bude stát za to! Beksa, aktálně třetí tým ligy, vyzve jejího suverénního lídra. Do Pardubic přijede Nymburk, hýčkající si skvostnou bilanci 14/0!

12. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (8/3) vs. Era Basketball Nymburk (14/0)
sobota 7. 12. v 17:30, SH Dašická

Na startu druhé poloviny základní části NBL stojí před pardubickými basketbalisty ta největší možná výzva: střet s doposud naprosto suverénním Nymburkem. “Doufám, že budeme mít dostatek energie, protože nás čeká velký zápas,” poznamenal křídelník Ozren Pavlovič po úterní výhře v Alpe Adria Cupu. Úřadující čeští šampióni odehráli v tuzemské elitní soutěži díky třem předehrávkám již čtrnáct zápasů, což je o tři více než Beksa, a všechny ovládli dvouciferným rozdílem! Mají jednoznačně nejproduktivnější útok v celé lize (s výtečným průměrem 99,5 bodu na utkání!!), zároveň se pyšní i nejméně prostupnou obranou (průměr 72,9 bodu). 

“Pro každého je to utkání, kdy má možnost se poměřit s nejlepším týmem v Česku, s účastníkem Basketball Champions League, s hráči, kteří úspěšně hráli na mistrovství světa, takže se všichni těšíme. Abychom uspěli, musíme předvést naprosto odlišný výkon, než v prvním vzájemném utkání v Nymburku,” připomněl pardubický asistent Adam Konvalinka nepovedený zápas ze začátku sezony.  V něm jsme se sice nějakou dobu drželi na dostřel, jenže ve druhé půli jsme úplně vypadli z role. A to se - chceme-li pomýšlet na úspěch - nesmí opakovat. "Potřebujeme hlavně omezit míčové ztráty (v prvním vzájemném duelu jsme jich spáchali hrozivých 23! - pozn. aut.), musíme si více vážit míče. Spíš než mít ztrátu, je lepší minout nějakou střelu. V útoku bude potřeba hrát trpělivě, zodpovědně, ale zároveň musíme být draví a hrát s dostatečně velkým sebevědomím.” řekl dále Konvalinka.

V reprezentační přestávce - od 25. do 30. listopadu - Nymburk stihl odehrát tři ligové duely! Nejprve v dohrávce 6. kola porazil Ostravu 95:81, o dva dny později uspěl v dohrávce 9. kola na palubovce Hradce Králové 80:117 a stobodovou hranici pokořil i před týdnem, když v předehrávce 19. kola setnul Olomoucko 106:67 (nejvíce bodů: Hruban 18, Dalton 12, Šafarčík 12, Hankins 12, Rogič 11…). V tomto týdnu zvládl ještě duel v Basketball Champions League, přičemž v neúplné sestavě (bez J. Bohačíka a M. Peterky) prohrál v řeckém Peristeri 65:75 (nejvíce bodů: Pumprla 12, Hruban 10, Rogič 9)… Beksa si zpestřila tréninkovou dřinu zápasem Alpe Adria Cupu, v němž před čtyřmi dny přehrála Škrljevo 88:67 (nejvíce bodů: Vyoral 24, Pavlovič 20, Kohout 14…).

O nutnosti limitovat vlastní chyby hovořil i pivot Kamil Švrdlík“Proti Nymburku musíme jednoznačně omezit ztráty, což se nám v prvním vzájemném zápase vůbec nedařilo. Poztráceli jsme strašně moc míčů, Nymburk díky tomu dával jednoduché koše, dostal se do pohody a pak už nás nepustil do zápasu," navázal Kamil na Konvalinkova slova. "Je potřeba, abychom hráli jako v posledních zápasech: bojovně, odvážně, když má někdo dobrou střeleckou pozici, tak ji musí vystřelit. Nymburská obrana je jedna z nejlepších v lize a moc volných pozic nám dávat nebude, takže kdokoliv z nás bude mít volnou pozici, nesmí váhat a musí ji vzít.”

Další informace
  • O přestávce mezi poločasy proběhne křest kalendáře Beksy pro rok 2020. Autorem fotografií je Petr Kleiner, držitel celé řady prestižních ocenění nejen v ČR, ale i ve světě, specializující se na podvodní fotografii. A právě pod vodou, v pardubickém aquacentru, vznikla exkluzivní série zcela unikátních fotografií pardubických hráčů a trenérů. Nástěnný kalendář Beksy si můžete zakoupit ve Fan shopu ve Sportovní hale Dašická, cena činí 249 Kč.
  • Mezi 1. a 2. poločasem také předvedou své umění mladí basketbalisté BK Pardubice z týmu U11 B, mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou pak proběhne divácká soutěž o basketbalový míč Molten, podepsaný všemi hráči a trenéry Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti