Upravit stránku
02. 04. 2019

Beksa vs. Nymburk


Předposlední domácí utkání v nadstavbové části Kooperativa NBL odehrají pardubičtí basketbalisté proti nejatraktivnějšímu možnému soupeři, jímž je suverénně vedoucí Nymburk.

12. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (19/14) vs. ČEZ Basketball Nymburk (33/0)
středa 3. 4. v 18 hodin, SH Dašická

33 zápasů - 33 vítězství. Nymburští basketbalisté i v letošním ročníku Kooperativa NBL potvrzují svou dominanci na domácí scéně a zcela suverénně vévodí tabulce skupiny A1. Pouze šestkrát zvítězili jen jednociferným rozdílem, přičemž nejblíže k pokoření úřadujících českých šampiónů měla Opava, a to hned dvakrát: oba vzájemné duely ve Slezsku ztratila těsně o jediný koš (o 1 a o 2 body)! Vyrovnanou partii s Nymburkem dokázaly hrát také Svitavy (porážky o 4 a o 8 bodů), Olomoucko (porážka o 4 body) a v polovině března rovněž náš tým, který v prvním vzájemném utkání v rámci nadstavby vzdoroval v Nymburku až do konce, byť favorit uhájil šestibodovou výhru 83:77 (nejvíce bodů: Hruban 18, Wright 16, Bohačík 12… - Kohout 24, Švrdlík 12, Pavlovič 11…).

“Když se řekne Nymburk, každý ví, co očekávat. Je to tým, který může skórovat z přechodové fáze, ze hry do vnitřního prostoru nebo zpoza tříbodového oblouku. Každý takový zápas je opravdovým testem vaší obrany, protože se jedná o komplexní, vyvážený tým," předeslal trenér Levell Sanders. Jaké faktory budou podle něj určující pro příznivý vývoj utkání? "Nymburští hráči rádi hrají ve vysokém tempu, rychle, takže musíme mít kvalitní přechodovou fázi. Hlavně je třeba omezit naše míčové ztráty a soupeřovy útočné doskoky, abychom jim sami nepomáhali ke snadným bodům nebo k bodům z druhých šancí. V útoku je potřeba hrát agresivně, ale zároveň dělat dobrá rozhodnutí."

Zcela zásadní pak bude udržení konzistentního výkonu po celé utkání, což se nám v předchozích duelech proti Svitavám a Olomoucku dařilo. "Musíme odehrát 40 koncentrovaných minut - soustředit se na věci, které musíme dělat, abychom byli úspěšní," přikývl Ell, na jehož slova navázal kapitán Radek Nečas: "Alfa a omega tohoto zápasu bude zastavit jejich rychlý protiútok, který mají smrtící,” zdůraznil Šutys. “Stačí na dvě minuty v uvozovkách vypnout v obraně, oni dají tři čtyři snadné koše, a v momentě, kdy se dostanou na dvouciferný rozdíl, jsou schopni ho udržet do konce zápasu. Bod číslo jedna tedy určitě bude zastavit jejich rychlý přechod na útočnou polovinu hřiště."

Své ligové top-skórery má Nymburk v trojici křídelníků, kteří si drží výtečnou úspěšnost tříbodové střelby nad 40%: Vojtěch Hruban zapisuje průměrně 13,1 bodu (trojky 45,3% - 68/150!), Jaromír Bohačík 12,4 bodu (trojky 47,4% - 64/135!!!) a Bracey Wright 10,5 bodu (trojky 40,3% - 31/77). Lídr tabulky má však ve svém středu celou řadu velice kvalitních zakončovatelů, průměr 96,5 nastříleného bodu na zápas je dostatečně výmluvný.

V ofenzívě se nyní daří i Bekse.

Ve třech z posledních pěti zápasů nasázela svým soupeřům 92 a více bodů, naposledy Olomoucku 98! "V posledních zápasech nám balón dobře rotuje, putuje z ruky do ruky. Nepředržujeme ho tolik, naopak ho má v rukou více hráčů, a tím jsme nebezpečnější. Pro obranu soupeřů je mnohem těžší nás ubránit,” doplnil Radek Nečas.

Aktuální zpráva z nymburského tábora hovoří o návratu uzdraveného ústředního rozehrávače Eugena Lawrence, naopak pardubický kouč Levell Sanders bude stále postrádat křídelníka Donovana Jacksona. O tom, zda bude moci nastoupit pivot Evan McGaughey, jenž vynechal předchozí dvě utkání, se rozhodne až v den zápasu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti