Upravit stránku
03. 11. 2017

Beksa vs. Nymburk


Bez svého top-skórera Domineze Burnetta, ovšem možná již s Jiřím Welschem vyzve Beksa v hitu 7. kola Nymburk - v NBL dosud neporažený.

KOOPERATIVA NBL, 7. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

BK JIP Pardubice (3/2) vs. ČEZ Basketball Nymburk (5/0)
sobota 4. 11. v 17 hodin, SH Dašická

Tři zápasy, tři vítězství. V domácím prostředí je Beksa na začátku sezony stoprocentně úspěšná: postupně skolila Ústí n. L., USK Praha a Ostravu. Jenže na soupeřových palubovkách je to přesně naopak, utkání ve Svitavách a v minulém kole v Děčíně skončila shodně těsnými porážkami (o 2 a o 1  bod), tudíž aktuální bilance výher a porážek pardubického týmu zní 3/2.

V dnešním duelu nám navíc bude scházet týmový top-skórer Dominez Burnett, jenž byl dodatečně potrestán za zákrok na Roberta Landu v závěru předchozího utkání v Děčíně - disciplinární ředitel NBL Pavel Hlaváček jej potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na 1 utkání a finanční pokutou ve výši 7500 Kč.

Více čtěte zde: Trest pro Domineze Burnetta

Nymburk zvládl všech pět předchozích zápasů v Kooperativa NBL naprosto suverénně. Pokaždé nastřílel nejméně 90 bodů, hned třikrát více než 103 - naposledy porazil Opavu 103:65 (nejvíce bodů: Hruban 16, Bohačík 14, Ray 14, Peterka 13, Pumprla 9…). Průměrně sází na tuzemské scéně 104,4 bodu na zápas a vítězí rozdílem 35 bodů.

V Basketball Champions League má nyní vyrovnanou bilanci 2/2, když v tomto týdnu nestačil ve své hale na turecký Besiktas Istanbul 64:70 (nejvíce bodů: Ray 12, Hruban 12, Benda 11, Bohačík 7, Lawrence 7…).

Top-skóreři Nymburku v NBL:
Quincy Diggs 14,6 bodu (+6,8 doskoku)
Kendrick Ray 14 bodů (+3,4 asistence)
Jaromír Bohačík 10,6 bodu
Boris Barac 10,5 bodu
Vojtěch Hruban 10,4 bodu
Petr Benda 9 bodů
Martin Kříž 8,7 bodu (+7 doskoků)

Beksa bude postrádat, kromě již zmíněného Domineze Burnetta, i dlouhodobě zraněného Davida Škrance, nejistý je start Scotta Martina a také Ondřeje Kohouta, jenž kvůli zranění v utkání v Děčíně několik dnů netrénoval.

Doprovodný program

Time-outy a přestávka mezi 1. a 2. čtvrtinou bude patřit cheerleaders IM CHEER Pardubice. O přestávce mezi 1. a 2. poločasem se představí taneční skupina T-bass s vystoupením nazvaným Ladies. Taneční skupina T-bass letos oslavila 20 let a za dobu svého působení získala silnou pozici mezi špičkou taneční kultury v České republice, kterou pravidelně reprezentuje na mezinárodních soutěžích jako mistrovství Evropy či mistrovství světa.

V divácké soutěži budou hlavní cenou vstupenky do Aquacentra Pardubice.

Tomáš Bartošek: Musíme předvést týmový výkon

Rychlost a agresivita. Právě tyto dva pojmy pardubický trenér Tomáš Bartošek zmiňuje nejčastěji v souvislosti s herním stylem ČEZ Basketball Nymburk. “Po nedávné změně trenéra ještě více zagresivnili a zrychlili svou hru,” vypozoroval jeden z dvojice pardubických trenérů.

Nymburk zatím v lize dominuje, o jeho útočné síle nejlépe vypovídá průměr přesahující 104 body na zápas. Čím vyniká hra našeho soupeře na útočné polovině hřiště?
“Předně bych řekl, že všechno začíná už na obranné polovině, kde nymburští basketbalisté vytvářejí opravdu velký tlak na útočící tým a tím ho nutí ke ztrátám. Po zisku míče pak vychází do rychlých protiútoků, které má opravdu rychlé a smrtící.”

Žádný tým v české lize zatím nedokázal úspěšně čelit nymburské ofenzívě. Co je třeba plnit z naší strany, abychom soupeře co nejlépe eliminovali?
“Alfa a omega úspěchu je eliminace vlastních ztrát míče. Souvisí to s tím, co jsem říkal výše, že důležité je nepouštět vlastními chybami Nymburk do protiútoků, z nichž skóruje jednoduché body.”

Už v rozjeté sezoně náš soupeř změnil hlavního kouče, jímž je nově původně asistent Oren Amiel. Vypozorovali jste nějaké prvky, které již stačil změnit ve hře svého týmu?
“Ještě více zagresivnili obranu a zrychlili přechod do útoku. Často hrají v nižší sestavě, kdy na pozici 4 alternují Martin Kříž, Pavel Pumprla a Jaroslav Bohačík. I díky tomu mohou být tak rychlí a agresivní.”

Z nových nymburských zahraničních posil se nejvíce prosazují Diggs a Ray. Jak byste charakterizoval jejich hru a přínos por nymburský tým?
“Opět se musím vrátit k rychlosti a agresivitě. Další jejich doménou je velká dovednost herních činností a velké sebevědomí ve hře 1 na 1 a celkově ve střelbě.”

S Dominezem Burnettem, jenž bude kvůli trestu scházet, nám bude chybět jeho průměrných 22 bodů. Jak se změní naše hra na útočné polovině hřiště?
“Je to šance pro ostatní hráče, předvést to nejlepší ze sebe a maximálně pomoci svému týmu. Celý tým se musí ještě o to víc semknout a převést co nejlepší týmový výkon na obou polovinách hřiště”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti