Upravit stránku
09. 11. 2021

Beksa vs. Levice


Znovu doma! Beksa je plně odhodlána zastavit již nepříjemně dlouhou šňůru porážek. V cestě nám bude stát aktuální lídr slovenské ligy, levičtí Patrioti. Přijdete podpořit svůj tým?

5. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU:

BK JIP Pardubice (1/1) vs. Patrioti Levice (3/0)
středa 10. 11. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Právě úvodní vzájemný zápas s Patrioty odstartoval naši aktuálně čtyřzápasovou sérii porážek. Beksa odcestovala v polovině října na Slovensko v dobrém rozpoložení, v úvodu sezony vyhrála šest ze sedmi soutěžních utkání. Jenže na Slovensku jsme tvrdě narazili, v Levicích jsme padli vysoko o 30 bodů (!) a následovala třídílná neúspěšná série v Kooperativa NBL: prohráli jsme s USK Praha, v Jindřichově Hradci i v Opavě.  “Měli jsme to v lize 5/1 na zápasy a všechno vypadalo dobře. Pak se ale něco zlomilo a my nedokážeme udržet koncentraci po celý zápas,” podotkl trenér Dino Repeša po sobotní vysoké porážce v Opavě.

Ve zmíněném duelu v Levicích jsme s domácími drželi krok jen v první čtvrtině (24:23).

Druhou a třetí část Patrioti ovládli v součtu 58:28 (!!!) a nakročili k přesvědčivému triumfu 101:71.

Největší problémy nám dělal z dálky přesně střílející rozehrávač David Abrhám (6 trojek a 21 bodů). Právě on je top-skórerem Levic v Alpe Adria Cupu s průměrem 17 bodů na zápas (trojky 54,2% - 13/24). V dvouciferných hodnotách jsou i další playmaker Davonte Lacy (14,7 bodu + 7 asistencí), podkošoví hráči Tre McCallum (trojky 66,7% - 6/9) s Viktorem Juríčkem (oba 11 bodů) a Deshawnem Freemanem (10 bodů), produktivní je rovněž rozehrávač Šimon Krajčovič (9,7 bodu + 5,7 asistence, trojky 46,7% - 7/15). Ve slovenské lize táhnou ofenzívu Patriotů především Davonte Lacy (15,6 bodu + 4,6 asistence, trojky 38,9% - 14/36), David Abraham (14,1 bodu, trojky 40,8% - 20/49), Šimon Krajčovič (13 bodů + 5,4 asistence) a pivot Boris Bojanovský (9,9 bodu).

"Levice mají výborný tým se čtyřmi cizinci a několika slovenskými reprezentanty. Nedivím se, že jsou momentálně na prvním místě ve slovenské lize," ocenil Dino Repeša soupeřovy kvality. "V jejich týmu je spousta zkušených hráčů, kteří, pokud jim to soupeř dovolí, mohou být velmi nepříjemní, jak jsme ostatně viděli v prvním vzájemném zápase. Je jenom na nás, abychom soupeři vnutili svůj rytmus, zastavili jeho hlavní opory a sami se vrátili k jednoduchým věcem, abychom znovu získali sebevědomí, které jsme měli v úvodní části sezony," apeluje pardubický kouč na své hráče.

Cítí, že sami hráči mají velkou vnitřní motivaci vrátit se na vítěznou vlnu právě ve středečním souboji s Patrioty? "Jdeme vyhrát každý zápas, včetně toho dnešního. Motivace rozhodně nikomu z nás nechybí, tou hlavní je snažit se co nejdříve vrátit na vítěznou cestu," zdůraznil trenér Beksy. "Určitě je naším cílem postoupit do další fáze Alpe Adria Cupu, k čemuž potřebujeme vyhrát. Věřím, že se nám to podaří," doplnil Dino Repeša.

Doprovodný program

O přestávce mezi prvním a druhým poločasem vystoupí Taneční škola SelectDance, působící v Pardubicích, Hradci Králové, Lázních Bohdaneč a dalších místech východních Čech. Věnuje se rozmanité směsici tanečních stylů, jako jsou např. streetdance, contemporary či jazzdance. Tanečníkem SelectDance se můžete stát od 3 do 100 let věku. Uměleckou vedoucí SelectDance je Jana Horčičková. Na basketbalovém utkání vystoupí výběrová skupina SelectDance. Pihlášky a více informací naleznete na našich webových stránkách www.selectdance.cz. Přestávky mezi čtvrtinami a time-outy vyplní vystoupení Cheerleaders PM Stars.

Možnost testování před SH Dašická

Pardubický klub ve spolupráci s externí společností připravil pro fanoušky na nejbližší tři domácí ligové duely možnost antigenního testování na Covid-19 přímo u vstupu do Sportovní haly Dašická. K dispozici bude v čase od 16:30 do začátku utkání. Po vyplnění nezbytných údajů bude provedeno samotné testování, následně proběhne vyhodnocení vzorku a výsledek bude testovanému sdělen do několika minut od provedení testu. Testování bude probíhat zdarma pro ty, kteří v posledních 7 dnech neabsolvovali testování na jiném certifikovaném pracovišti, resp. splňují podmínky pro testování zdarma dle podmínek ministerstva zdravotnictví. Cena pro ostatní testované bude činit 200 Kč.

 

“Z týmu cítím velké odhodlání,” říká rozehrávač Matěj Burda

Matěji, máte vy, hráči, velkou vnitřní motivaci zastavit šňůru porážek?
"Myslím si, že by to tak určitě mělo být. Do každého zápasu by každý hráč měl jít s vnitřní motivací vyhrát, jinak by bylo něco špatně. Každopádně se chceme chytit a vrátit se zpátky na vítěznou vlnu. Samotné vítězství nemusí být stylem, že soupeře úplně přehrajeme, ale i když to bude ubojované vítězství, pomůže nám k nějakému většímu vnitřnímu klidu."

 

Liší se nějak zápasy Alpe Adria Cupu od “běžných” ligových utkání? Konkrétně například s ohledem na Levice, jakým herním stylem se prezentují atd., jedná se o specifické zápasy?
"Zrovna v souvislosti s Levicemi si nemyslím, že by se jednalo o specifický zápas. Musím říct, že mají velmi dobře postavený tým, na všech pozicích mají silné hráče - platí to jak o základní pětce, tak o hráčích z lavičky. Problémy nám dělali zejména jejich dlouzí hráči, a to i na doskoku. Řekl bych, že mají hodně podobný tým jako USK Praha, snad s výjimkou pivotů, které USK nemá tak dominantní jako Levice. Způsob hry - hrají agresivní obranu, berou si rychlé střely, celkově hrají rychle dopředu - je ale dost podobný."

 

V prvním zápase nás Patrioti rozstříleli z dálky. Bude jedním z klíčových faktorů to, jak dokážeme eliminovat právě nebezpečné trojkaře, jichž hosté mají hned několik?
"Určitě ano. Musíme se více zaměřit na charakteristiku jednotlivých hráčů, brát v zápase v potaz to, kdo je kvalitní střelec z dálky a na to se soustředit. Dostali jsme v Levicích velkou lekci, takže jim máme co vracet."

 

Co by měla být naše největší devíza?
"Myslím si, že máme za sebou hodně kvalitních tréninků. Z týmu cítím velké odhodlání, každý trénink je lepší a lepší. Teď musíme energii z tréninků přenést i do zápasu!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti