Upravit stránku
21. 10. 2022

Beksa vs. Kolín


O své druhé ligové vítězství budou pardubičtí basketbalisté usilovat v sobotním podvečeru, kdy v hitu 6. kola NBL, netradičně až od 18 hodin, vyzvou ambiciózní Kolín.

6. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (1/3) vs. BC Geosan Kolín (3/1)
sobota 22. 10. v 18:00 | Sportovní hala Dašická

Nymburk, Opava… a Kolín. To jsou podle basketbalových expertů tři týmy, nejvíce aspirující na účast ve finálové sérii Kooperativa NBL. Někteří odborníci dokonce zmínili Geosan ve svých předsezonních predikcích ještě před slezskou družinou.

A není divu, vždyť vedení kolínského klubu v mezisezonním období ještě výrazně vylepšilo již tak velice kvalitní soupisku. K dosavadním opěrným pilířům Adamovi Čížovi, Filipovi Novotnému, Michalovi Marešovi, Pavolu Lošonskému, Jiřímu Jelínkovi či Jakubovi Petrášovi přivedlo novému trenérovi Adamovi Konvalinkovi ostříleného rozehrávače Ondřeje Šišku (dříve Děčín) a litevského podkošového hráče Džiugase Slavinskase (dříve Inter Bratislava). Nedlouho před startem NBL přivábilo do svých řad i hvězdného Lamba Autreyho, jenž už se však v posledním utkání ve Škrljevu do kolínského dresu neoblékl.

"Kolín je v tabulce Kooperativa NBL první, s dalšími čtyřmi týmy, v součtu s Alpe Adria Cupem už má v této sezoně pět výher z šesti zápasů, což svědčí o tom, že má výbornou formu," předeslal pardubický trenér Dino Repeša. Čísla mu dávají zapravdu: Geosan v lize porazil Olomoucko, Ústí n. L. a Děčín, neuspěl pouze po dramatické koncovce s Opavou (75:80), v Alpe Adria Cupu přehrál rakouský Kapfenberg 91:68 a uprostřed tohoto týdne si z chorvatského Škrljeva přivezl vítězství 84:73 (nejvíce bodů Kolína: Petráš 21, Mareš 18, Petráš 15, Novotný 8, Číž 7, Šiška 7…). "Soupeř je dobře vedený, hraje s velkým sebevědomím. Určitě k nám přijede jako favorit," míní kouč.

Vzestup formy však s přibývajícími zápasy prokazuje i pardubický tým.

Po úvodních nečekaných ligových nezdarech v Ostravě a Děčíně jsme vyhráli čtyři z pěti následujících utkání, přičemž jediná (velice těsná) porážka s Nymburkem přišla až v závěrečných sekundách. Ve středečním druhém duelu v rámci základní fáze Alpe Adria Cupu jsme skolili v rakouské lize dosud neporažený Oberwart 93:63, a to i bez zraněného rozehrávače Petra Šafarčíka (o jeho sobotním startu se rozhodne až před zápasem). "Klíčové faktory jsou z našeho pohledu dva: vrátit do hry všechny zraněné hráče a kontrolovat doskok. Pokud se nám to podaří, máme velkou šanci vyhrát," doplnil Dino Repeša.

Doprovodný program
  • o time-outech a přestávkách mezi čtvrtinami vystoupí cheerleaders PM Stars Pardubice
  • o přestávce mezi poločasy vystoupí členové Pohybového studia Hroch
  • hlavní cenou v přestávkové divácké soutěži bude dort od Cukrárny v Pernštýnské

Klíčové faktory? “Hrát rychle a nepolevit v koncentraci,” míní rozehrávač Michal Svoboda

Michale, středeční jednoznačná pohárová výhra nad Oberwartem přišla po dominantním výkonu, což trenérům umožnilo rozložit minuty mezi všech jedenáct hráčů, které měli k dispozici. Z tvého pohledu, bylo to optimum před nadcházejícím zápasem s Kolínem?
"Ano, myslím si, že tento zápas se nám jakž takž povedl. Až na několik pasáží na obranné polovině hřiště, především na obranném doskoku. Je potřeba hrát mnohem důrazněji a nedovolit soupeři 18 útočných doskoků. Jinak to ale bylo z naší strany docela dobré. Všichni si zahráli podobnou minutáž, což je před sobotou určité dobře."

V NBL máme nyní zápornou bilanci 1/3, nicméně naše výkony mají vzestupnou tendenci. Projevuje se to pozitivně i na mentálním rozpoložení našeho týmu?
"Já doufám, že ano. (pousmál se) Všichni se na zápas těšíme. Uvědomujeme si, že potřebujeme vyhrát. Řekl bych, že právě výhra nad Kolínem by nás mohla nakopnout k nějaké delší vítězné šňůře, kterou bychom potřebovali, abychom naši ligovou bilanci postupně vylepšovali."

Kolín hodně vylepšil svoji soupisku. Jak vnímáš tento tým?
"Na perimetru určitě zesílili, na což budeme muset reagovat. Ne všechny týmy mají zvenku takovou kvalitu, tak dobré skórery, kteří všichni dokáží dát 20 bodů. Od nás to bude vyžadovat maximální soustředěnost celých 40 minut, nebude možné polevit v koncentraci. Klíčové bude, abychom byli dostatečně agresivní, aby se hostující hráči nedostali do tempa, protože když se Kolín dostane do tempa, už je hodně těžko zastavitelný."

Kudy bychom si měli dojít pro kýženou druhou výhru v ligové sezoně?
"Proti Kolínu nám vždycky fungoval rychlý přechod do protiútoku. Hrát rychle, běhat dopředu, to bude cesta i tentokrát. A jak jsem říkal, nedat soupeři lehké střely, například po útočných doskocích. Myslím, že to nás stálo vítězství proti Nymburku a musíme se na to zaměřit i s Kolínem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti