Upravit stránku
24. 01. 2020

Beksa vs. Kolín


Základní část NBL jde do finiše. Beksu v sobotu čeká poslední domácí utkání, v němž vyzve posílený Kolín. Úvodní rozskok bude vhozen netradičně v 18 hodin.

21. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (12/8) vs. BC Geosan Kolín (4/16)
sobota 25. 1. v 18 hodin, SH Dašická

Na přelomu roku pardubičtí basketbalisté třikrát za sebou vyhráli, leč nyní procházejí stejně dlouhou sérií porážek. Ve finišující základní části Kooperativa NBL nejprve doma nestačili na druhou Opavu a záhy neuspěli ani na palubovce třetích Svitav, kde bohužel o pět dní později prohráli i ve čtvrtfinále Českého poháru, navíc po velmi špatném výkonu o 35 bodů! Motivace do sobotního domácího utkání s Kolínem je tedy jasná: před svými fanoušky zabrat naplno a naskočit zpět na vítěznou vlnu. "Budeme se snažit tuto nelichotivou sérii co nejrycheji ukončit," burcuje asistent trenéra Adam Konvalinka.

Ačkoliv náš dnešní soupeř figuruje v tabulce až na desáté příčce (stejnou bilanci 4/16 má i jedenáctý Hradec Králové), nelze očekávat jednoduché utkání, vždyť Geosan vyhrál dva z posledních tří zápasů. V lednu jej posílil americký rozehrávač Anthony Durham, jenž ve všech třech odehraných duelech nastřílel 20 a více bodů. V minulém kole Kolín přestřílel USK Praha 94:86, přičemž výhru zapsal zejména díky velkému obratu v poslední čtvrtině, v níž nastřílel téměř dvojnásobný počet bodů než hosté (27:14), i díky Durhamovu desetibodovému příspěvku v této rozhodné pasáži.

Dalšími klíčovými hráči Geosanu jsou zkušení rozehrávači Luka Igrutinovič (průměry 16,8 bodu + 4,3 asistence) s Adamem Čížem (15,6 bodu + 5,2 asistence), křídelník Benjamin Richardson (12,2 bodu) a podkošoví hráči Vlatko Granič (10,0 bodu) s Davidem Machačem (9,2 bodu). Beksa se ve čtvrtfinále Českého poháru musela obejít bez zraněného rozehrávače Viktora Půlpána, který bude chybět i v několika následujících zápasech, zbývající hráče by trenéři Scalabroni s Konvalinkou měli mít k dispozici.

Doprovodný program

O přestávce mezi prvním a druhým poločasem vystoupí členové Pohybového studia Hroch, které působí na taneční scéně již přes 30 let a slaví úspěchy jak na mistrovstvích ČR, tak na mistrovstvích Evropy. Na svém kontě má dokonce i titul vicemistrů a druhých vicemistrů světa. Time-outy a přestávky mezi čtvrtinami vyplní vystoupení JTEKT cheerleaders, v divácké soutěži budou hlavní cenou vstupenky na projekt Hrajeme spolu za Pardubice a kalendáře Beksy pro rok 2020.

Nejvíce se soustředíme na obranu, říká asistent Konvalinka

Poprvé v sezoně Beksa prohrála tři utkání v řadě. Dohromady v těchto třech neúspěšných duelech inkasovala 267 bodů, což činí hrozivý průměr 89 bodů na zápas! Z toho jednoznačně vyplývá, kde nás momentálně nejvíce tlačí boda. “Soustředíme se na obranu,” přikyvuje asistent trenéra Adam Konvalinka.

Máme za sebou tři nepovedená utkání. Soustředíme se nyní spíše na herní stránku, nebo na pozitivní mentální nastavení?
“Dál se soustředíme na nás. Nyní nás čekají zápasy v rychlém sledu - tři během pěti dnů, a k tomu náročné cestování, takže na nějaké dlouhé rozebírání nebylo moc času. Samozřejmě jsme si ale k předchozím zápasům řekli svoje a budeme se snažit tuto nelichotivou sérii co nejrycheji ukončit.”

Co zejména v naší hře hapruje, na co jste se koncentrovali v tréninkovém procesu v rámci čtvrtečních a pátečních tréninků?
“Momentálně se nejvíce soustředíme na obranu. V posledních utkáních to byl společný jmenovatel našeho neúspěchu. To, co nás zdobilo na podzim, nám teď bohužel absolutně chybí.”

Pokud jde o Kolín, v lednu jej posílil rozehrávač Durham a hned se pasoval do role ústředního skórera svého nového týmu. Změnila se nějak hra Geosanu, je nyní nebezpečnější?
“Řekl bych to tak, že Durham tým Kolína vhodně doplnil, určitě mu pomůže v boji o předkolo a udržení soutěže. Z našeho pohledu je to další hráč, na kterého si musíme dát pozor, stejně jako na rozehrávače Číže s Igrutinovičem a pivota Machače. Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme týmovým pojetím v obraně eliminovat všechny hráče našeho soupeře.”

Jaké faktory rozhodnou?
“Rozhodne právě naše obrana. Kolín rád skóruje, odehrál hodně zápasů s vysokým skóre. Pokud se nám podaří soupeře udržet na uzdě, nedovolíme mu jednoduše, opakovaně skórovat z dalších doskoků, tak to bude dobré. Bude záležet jen na nás, na našem výkonu.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti