Upravit stránku
05. 12. 2017

Beksa vs. Kolín


Podruhé za sebou se Beksa představí v domácím prostředí. V minulém kole přesvědčivě přehrála Brno, ve středeční dohrávce 11. kola NBL vyzve Kolín.

11. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (6/3) vs. BC Geosan Kolín (3/6)
středa 6. 12. v 18 hodin, SH Dašická
 

Komentovaný přímý přenos klubové televize BeksaTV začne v 17:50 - sledujte zde.
Online statistiky na webu České basketbalové federace - sledujte zde.

Poprvé v letošní sezoně mohou pardubičtí basketbalisté dosáhnout na čtvrté ligové vítězství v řadě. V uplynulých třech kolech dokázali uspět v Opavě, Prostějově a naposledy doma s Brnem, přičemž jejich aktuální bilance výher a porážek činí 6/3.

Kolín je na tom přesně opačně jak v celkové bilanci (3/6), tak pokud jde o aktuální šňůru, neboť třikrát za sebou prohrál: v Praze, v Děčíně a v minulém kole v Opavě 70:91 (nejvíce bodů: Skinner 18, Šafarčík 16, Pajovič 11…). Jistým handicapem pro kolínský tým je fakt, že všechna dosavadní utkání odehrál na soupeřových palubovkách, protože jeho domovská hala prochází rekonstrukcí.

Top-skórerem Geosanu je podkošový hráč Lee Skinner, jenž už čtyřikrát zapsal ceněný double-double a jeho aktuální průměry činí 19,6 bodu + 10,4 doskoku. Dalšími dvěma dvoucifernými střelci jsou rozehrávač Petr Šafarčík (12,4 bodu) a další pivot Miloš Pajovič (11,2 bodu).

Beksu bodově táhnou nejlepší střelec celé ligy Dominez Burnett (23,5 bodu!) a pivot Kamil Švrdlík (10,4 bodu), další čtyři hráči zaznamenávají v průměru mezi 8 a 10 body na zápas.

Doprovodný program

Time-outy budou patřit cheerleaders IM CHEER Pardubice, o přestávce mezi 1. a 2. poločasem se představí tanečnice Pohybového studia Hroch Pardubice. Vystoupí dívky ve věku 10-12 let, které jsou dvojnásobnými mistryněmi Evropy ve freestylu a dance artu. Nesoutěžní choreografie nese název Lazy day, choreografkou je Bára Komínková.

V přestávkové divácké soutěži se bude soutěžit o vstupenky na akci Hrajeme spolu za Pardubice IV (sobota 3. 2. od 16:30 v Tipsport aréně Pardubice), o medovník od kavárny Nano café a o šálu BK Pardubice.

Tomáš Bartošek: Kolín má útočně laděný tým

Kolínský tým prošel značnou obměnou, nejen hráčskou, ale i trenérskou. Lze říci, jak se to v dosavadním průběhu sezony projevilo na způsobu hry Geosanu?
“Předně bych zmínil, že Kolín je v těžké pozici, protože odehrál všechna dosavadní utkání venku, kde několik zápasů ztratil až v závěru. Řekl bych, že jejich herní projev je týmovější. Mají dobrý pohyb, více clon na hráče bez míče, vytvářejí pozice pro své střelce (Vocetka, Bratčenkov, Dokoupil, Bakič). Je to hodně útočně laděný tým, který si dokáže vyhovět a je nebezpečný jak z perimetru, tak i z blízkosti koše.”

Kteří kolínští hráči jsou pro svůj tým stěžejní a pro soupeře nejnebezpečnější?
“Největší nebezpečí hrozí od Skinnera. Tento hráč je velmi aktivní pod oběma koši, hlavně na útočném doskoku, pravidelně si připisuje double-doubly. Na toto nás minule dobře připravil brněnský Mays, jenž hraje podobným stylem. Tým řídí dvojice rozehrávačů Číž-Šafarčík, kteří jsou nebezpeční svým tahem na koš ahladem po bodech, ale také dobře rozdělují míče mezi další střelce. V blízkosti koše je nebezpečný pivot Pajovič.”

Předchozí zápasy nám výsledkově vyšly, v součtu s Českým pohárem jsme vyhráli čtyřikrát v řadě. Vidíte vy, trenéři, zároveň herní progres?
“Ano, poslední zápasy se nám vydařily jak výsledkově, tak i herně. V každém utkání jsme však měli slabší úseky, v nichž se nám příliš nedařilo. Těchto výpadků se do budoucna musíme vyvarovat, případně je alespoň minimalizovat na co nejkratší čas. Dále je potřeba lépe a rychleji reagovat na změnu obrany soupeře.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti