Upravit stránku
19. 11. 2019

Beksa vs. Klosterneuburg


Domácí premiéra v Alpe Adria Cupu je tady! Beksa, v evropském poháru dosud neporažená, bude v duelu s rakouským Klosterneuburgem usilovat již o třetí vítězství.

3. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK JIP Pardubice (2/0) vs. BK Dukes Klosterneuburg (0/4)
středa 20. 11. v 17:30, enteria arena

Dvě utkání dosud odehráli pardubičtí basketbalisté v základní fázi Alpe Adria Cupu - obě na soupeřových palubovkách a obě vítězná! Nejprve uspěli v Rakousku, kde svého nejbližšího soupeře porazili o 13 bodů, poté uspěli i v polských Gliwicích. Není třeba pochybovat, že na vítězné pohárové vlně by se rádi udrželi i po domácí premiéře, navíc při vědomí, že připadná výhra by je hodně přiblížila postupu ze základní skupiny. “Hrajeme první domácí utkání v Alpe Adria Cupu, hned v aréně, a ještě máme možnost potvrdit naše postavení v tabulce skupiny A. To je dost důvodů k tomu, abychom všichni měli pořádnou motivaci uspět,” předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka.

Klosterneuburg vstoupil do základní skupiny těsnou domácí porážkou s Gliwicemi, záhy podlehl i Bekse. Následně odehrál dva zápasy s chorvatským Škrljevem a ani jednou neuspěl: v Chorvatsku prohrál o 1 a doma o 6 bodů. “Soupeř se opírá o tři zahraniční hráče: americký podkošový hráč Ami Lakoju je dominantní v podkošovém prostoru, bosenský pivot Edin Bavčič hrozí hlavně z dlouhé vzdálenosti a posledním z hlavních tahounů je zkušený srbský křídelník Predrag Miletič,” vyjmenoval Konvalinka opěrné hráče Dukes.

Jaké faktory budou mít zásadní vliv na průběh i výsledek duelu? “Utkání rozhodne naše práce v obraně. Klosterneuburg má divoké výsledky v rakouské lize, kde nemá problém nastřílet přes 100 bodů. Nám se to sice podařilo v Kolíně také, ale rozhodně na tom naši hru nemáme založenou,” řekl dále asistent Kena Scalabroniho. “Všichni věříme, že na základě našich posledních výsledků v lize i v Alpe Adria Cupu dorazí co nejvíce fanoušků a utkání se bude hrát v parádní atmosféře.”

Vstupenky na utkání můžete zakoupit přes internet zde, nebo u pokladen enteria areny v den zápasu od 16 hodin.

Další informace

V poločasové přestávce i timeoutech vás bude bavit další ze streetových skupin Pohybového studia Hroch, které působí na taneční scéně již přes 30 let. Pravidelně se umisťují na nejvyšším stupínku na mistrovstvích ČR, o jeho úspěších svědčí i pravidelná ocenění z evropských šampionátů, na svém kontě mají dokonce titul vicemistrů světa. Mezi čtvrtinami se můžete těšit na vystoupení JTEKT cheerleaders.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti