Upravit stránku
07. 01. 2022

Beksa vs. Jindřichův Hradec


O třetí novoroční vítězství v řadě budou pardubičtí basketbalisté usilovat v sobotním duelu s Jindřichovým Hradcem. Utkání začne netradičně až v 19:30.

21. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Pardubice (10/9) vs. GBA Fio banka Jindřichův Hradec (2/18)
sobota 8. 1. v 19:30 | Sportovní hala Dašická

Vstup do nového roku 2022 vyšel Bekse na jedničku. Zvládli jsme jak těžké ligové utkání v Praze, tak uprostřed tohoto týdne i předposlední zápas základní části Alpe Adria Cupu v rakouském Welsu, kde jsme si suverénním triumfem o 29 bodů zajistili postup do další fáze tohoto evropského poháru.  “V obou zápasech jsme dobře bránili, ve Welsu jsme dokonce povolili domácím dát jenom 50 bodů, což je výborné,” uvedl rozehrávač Tomáš Vyoral. “Je pravda, že kvalita rakouského týmu nebyla tak velká, nicméně tyto dva zápasy nám ukázaly, že rozhodně bránit umíme - když se nám chce. Musíme si to přenést i do dalších zápasů,” nabádá Vyo k poctivé defenzivní práci. Jindřichův Hradec je v aktuální tabulce poslední s pouhými dvěma výhrami (shodnou bilanci 2/18 má i předposlední Olomoucko). Je však třeba mít na paměti, že jedno vítězství získal právě proti Bekse.

“My jsme do nového roku vstoupili nejlépe, jak jsme mohli. Myslím si, že bychom si sami  podkopali nohy, kdybychom doma prohráli s Jindřichovým Hradcem,” řekl dále lídr Beksy. “Nechci tím snižovat kvalitu soupeře, ale nesmí se opakovat to, co se stalo v prvním vzájemném zápase, který jsme možná trošku podcenili, oni se chytli a ujelo nám to na 20 bodů. Pokud začneme od 1. minuty dobře bránit a v útoku si budeme dobře půjčovat míč, věřím, že vyhrajeme," nabádá Tomáš Vyoral k poctivému výkonu hned od úvodního rozskoku.

Beksa ani tentokrát nenastoupí v komletní sestavě

Premiéra v Kooperativa NBL čeká 213 cm vysokého chorvatského pivota Antonia Vrankovice, jenž se ve středu uvedl 19 body proti Welsu, naopak mimo hru stále zůstávají zranění David Pekárek s Michalem Svojanovským. GBA táhnou především zahraniční hráči v čele liovým top-skórerem Torinem Dornem (průměr 21,1 bodu na zápas) a křídelníkem Craigem Victorem (14,4 bodu). “Tohle utkání bude hlavně o nás. Pokud nastavíme nějaký rytmus a dobré tempo, jsem přesvědčený, že soupeř s námi nemůže držet krok. Je potřeba dobře doskakovat a vytvářet si dobré střelecké pozice,” dodal Tomáš Vyoral.

“Nesmíme dát soupeři naději,"
nabádá asistent trenéra Adam Konvalinka

Adame, máme za sebou dva úspěšné zápasy, v Praze a ve Welsu. V obou jsme se dokázali prezentovat dobrou obrannou hrou, je právě tohle činnost,  v níž se viditelně posouváme?
"Je to jedna z věcí, na které neustále pracujeme, takže posun je vidět. Faktem je, že jsme si trošku pomohli i tím, že jak proti USK, tak proti Welsu jsme byli o dost vyšší a soupeři hodně spoléhali na střelbu z dálky, která se jim ne úplně dařila. Každopádně na obraně pracujeme i nadále."

Na Jindřichův Hradec nemáme příjemné vzpomínky, první vzájemný duel u Vajgaru jsme nečekaně prohráli. Jaký soupeř nás čeká, jakému hernímu stylu budeme čelit?
"Soupeř hraje hodně rychle, řekl bych jednoduše. Neopírá se o nějaké složité systémy, je to tak zvaně o tom, že kdo si uloupí balón, ten může zakončit. Mají hodně cizinců, navíc jejich tým se od našeho předchozího vzájemného zápasu proměnil. V tabulce sice figurují dole, ale nějakou individuální kvalitu rozhodně mají, takže si na ně musíme dát pozor."

Je v podobných zápasech, kdy jsme jednoznačným favoritem, prvotním předpokladem úspěchu dobře začít, abychom nedali soupeři víru, že v Pardubicích může uspět?
"Souhlasím. Z našeho pohledu je to jasné: když budeme dodržovat věci, na které se připravíme a které si před zápasem řekneme k jednotlivým hráčům, kdo z nich co má a kdo co nemá, tak si myslím, že můžeme být hodně blízko k vítězství."

Jaké z dalších faktorů byste označil za klíčové?
"Určitě to bude doskok. Díky příchodu Antonia Vrankovice jsme pod košem silnější, ale Jindřichův Hradec má také pár větších hráčů. Dále, jak jsme se bavili o obraně, bude důležitý náš návrat na obrannou polovinu hřiště, protože soupeř hraje hodně rychle. Pokud se nám podaří hosty zastavit v přechodové fázi, bude se nám hrát o dost líp."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti