Upravit stránku
15. 12. 2017

Beksa vs. Jindřichův Hradec


Podruhé během čtyř dnů Beksa vyzve basketbalisty Jindřichova Hradce. Jedná se o poslední předvánoční domácí utkání v Kooperativa NBL.

13. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (8/3) vs. Basket Fio banka Jindřichův Hradec (0/12)
sobota 16. 12. v 17 hodin, SH Dašická
 

Komentovaný přímý přenos klubové televize BeksaTV začne v 16:50.Sledujte zde.
Online statistiky k dispozici na webu České basketbalové federace.Sledujte zde.

Uprostřed týdne se oba soupeři potkali u Vajgaru v dohrávce 2. kola, kterou pardubičtí basketbalisté ovládli zcela jasně o 37 bodů - 81:118 (body: Sinadinovič 17, Zuzák 14, Fait 12, Upchurch 10, Robinson 10… - Kent 32, Půlpán 17, Kohout 15, Potoček 14, Švrdlík 12, Martin 11…). Lions scházel zraněný rozehrávač Jiří Šoula, jenž laboruje s kotníkem, Beksa se musela obejít bez nemocného top-skórera Domineze Burnetta, o jehož případném startu v sobotním duelu se rozhodne až před utkáním.

Zatímco Beksa zapsala již pátou ligovou výhru v řadě (k tomu další 2 v Českém poháru) a vylepšila svoji bilanci výher a porážek v NBL na aktuálních 8/3, jindřichohradečtí basketbalisté stále čekají na první úspěch (bilance 0/12). “Na soupeřovu bilanci se vůbec neohlížíme, soustředíme se jen sami na sebe,” zdůrazňoval před středečním duelem pardubický trenér Tomáš Bartošek - a to samé platí i pro sobotní zápas.

Doprovodný program

Time-outy budou patřit cheerleaders IM CHEER Pardubice, o přestávce mezi 1. a 2. poločasem se představí dívky z  Aerobic centra Pardubice. V divácké soutěži se bude soutěžit o vstupenky na akci Hrajeme spolu za Pardubice IV (sobota 3. 2. od 16:30 v Tipsport aréně Pardubice), o nástěnný kalendář BK Pardubice pro rok 2018 a o medovník od kavárny Nano café.

Ocenění vítězů BasketMalování

Jedním z tradičních projektů BK JIP Pardubice je BasketMalování, které klub realizuje ve spolupráci s Nemocnicí Pardubického kraje. Každý rok - letos již počtvrté - probíhá na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie dlouhodobá výtvarná soutěž na téma Basketbal mýma očima.

Soutěžící z řad hostitalizovaných dětí jsou rozděleni do čtyř věkových kategorií a v sobotu o přestávce mezi 1. a 2. poločasem vyhlásíme vítěze všech kategorií, kteří obdrží dresy Beksy a další ceny od pardubického klubu i pardubické nemocnice.

Tomáš Bartošek: Žádný zápas se nevyhraje sám

Výtečný ofenzivní výkon odvedli pardubičtí basketbalisté ve středeční dohrávvce 2. kola v Jindřichově Hradci. 118 nastřílených bodů (v každé čtvtině nejméně 26) mluví za vše! “I na domácí palubovce budeme chtít hrát rychlý basketbal, abychom dali co nejvíce snadných košů,” podotýká trenér Tomáš Bartošek před sobotním duelem 13. kola.

Co ze středečního vzájemného utkání v Jindřichově Hradci bychom si rádi přenesli i do sobotního duelu a co naopak budeme chtít vylepšit?
“Opět budeme chtít hrát s velkou energií, s důrazem na co nejrychlejší přechod do protiútoku, abychom dali co nejvíce jednoduchých košů. Celkově bych řekl, že toto utkání bude hodně o nás, o našem přístupu. V pondělí jsme se trochu spálili v Brně, kde jsme začali vlažně, naopak ve středu v Jindřichově Hradci jsme se přesvědčili, že když začneme s energií, s chutí, tak máme utkání pevně pod kontrolou a vyvíjí se v náš prospěch.”

A ono zlepšení?
“Vždycky je co zlepšovat. Ve středečním zápase byly konkrétní situace při akcích Jindřichova Hradce, které jsme neřešili úplně podle našich představ. Před sobotním utkání jsme si je ukázali na videu, abychom na obranné polovině hřiště byli ještě efektivnější.”

Hovořil jste o nutnosti maximální koncentrace. Apelujete na hráče v tomto duchu?
“Naši hráči jsou zkušení a vědí, že žádný zápas se nevyhraje sám. Pro nás je dobře, že jsme první utkání zvládli, budeme mít o to více sebevědomí. Věřím, že k tomuto zápasu přistoupíme absolutně zodpovědně, i proto, že si nemůžeme dovolit před našimi fanoušky nějaké zaváhání, nějaký špatný výkon.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti