Upravit stránku
21. 11. 2022

Beksa vs. Furnir


Vítězství rovná se jistota postupu do další fáze evropského poháru. S tímto vědomím půjdou pardubičtí basketbalisté do svého čtvrtého utkání v základní skupině Alpe Adria Cupu, v němž vyzvou chorvatský Furnir.

4. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK KVIS Pardubice (3/0) vs. KK Dubrava Furnir (1/2)
úterý 22. 11. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

První polovinu základní fáze Alpe Adria Cupu zvládli pardubičtí basketbalisté na výbornou.

Ve skupině A jako jediní stále drží neporazitelnost, což v součtu s dalšími výsledky znamená, že protáhnou-li svoji vítěznou sérii i v úterním utkání s Furnirem, zapíší do tabulky čtvrtou výhru a získají jistotu postupu do další fáze. Není pochyb o tom, že do zápasu půjdou dobře naladěni, neboť v sobotu uspěli na palubovce ligového spolufavorita Opavy. "Před sezonou jsme si dali za cíl, že nejdůležitější je vyhrávat domácí zápasy, ale už jsme v lize doma dvakrát prohráli. Věděli jsme, že to musíme nahradit někde venku a jsme moc rádi, že se nám to povedlo v Opavě," cenil si kapitán Kamil Švrdlík velkého triumfu.

Úvodní vzájemný duel s Furnirem, který se hrál v první polovině října v Záhřebu, se brzy proměnil v jednoznačnou záležitost Beksy. Hodně jsme si pomohli výtečně odehranou druhou čtvrtinou, kterou jsme ovládli zcela jasně o 24 bodů (!) a nakonec jsme si odvezli vysoké vítězství 73:96 (nejvíce bodů: Hollingsworth 19, Karahodzič 10, Kalajzič 9, Savič 9... - Svoboda 20, Pekárek 16, Čolak 12, Rikić 11, Švrdlík 8, Vyoral 7, Potoček 7, Štěrba 7...). Na tuto výhru jsme posléze navázali přesvědčivými triumfy i v dalších dvou zápasech, a tak ve skupině A máme před nejbližším střetnutím stoprocentní bilanci 3/0.

Všechny tři zbývající tým jsou srovnané na pasivní bilanci 1/2. "Postup ze základní fáze Alpe Adria Cupu je náš jednoznačný cíl. Jednou jsme tento evropský pohár vyhráli a jednou jsme skončili druzí, na což chceme navázat i v letošní sezoně. Prvním krokem k tomu, aby se nám to podařilo, je vyhrát svoji základní skupinu, takže naše motivace pro domácí zápas s Furnirem je jasná," burcuje rozehrávač Michal Svoboda, jenž se v Chorvatsku blýskl 5 proměněnými tříbodovými střelami a rovnými 20 body.

Furnir je v aktuální tabulce chorvatské ligy na 6. místě, s vyrovnanou bilancí výher a porážek 4/4. "Sice jsme tam vyhráli velkým prozdílem, ale to už je minulost, nijak to nepřeceňujeme. Domácí zápas rozhodně nepodceníme," zdůraznil Michal Svoboda. Jakému stylu basketbalu budeme čelit a jaké aspekty považuje za klíčové? "Pokud si matně vzpomínám, Furnir hrál hodně rychle do protiútoků, dal nám z nich poměrně dost lehkých košů. Tomuhle tedy budeme chtít zamezit. Také jim nesmíme nechávat druhé nebo třetí střely po útočných doskocích, takže zmíním i náš obranný doskok. Jestliže to zvládneme, určitě se nám bude hrát lépe, protože po obranných doskocích budeme moct hrát sami rychleji dopředu, čímž bychom si hodně pomohli," dodal třiadvacetiletý rozehrávač.

Vstupenky na utkání BK KVIS Pardubice vs. KK Dubrava Furnir můžete zakoupit online zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti