Upravit stránku
10. 11. 2023

Beksa vs. Děčín


Druhý domácí zápas v řadě mají před sebou pardubičtí basketbalisté - na dlouhých téměř 6 týdnů poslední. V sobotním podvečeru vyzveme úřadující ligové vicemistry z Děčína.

12. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (5/6) vs. BK ARMEX Děčín (5/6)
sobota 11. 11. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Nejen porážky (aktuálně dvě po sobě), ale především neuspokojivý zdravotní stav několika osových hráčů trápí v těchto dnech Beksu i její fanoušky. Do středeční dohrávky 10. kola proti Opavě nezasáhli Matěj Burda, David Pekárek a Joey Brunk, hned zkraje druhého poločasu se navíc zranil i Petr Šafarčík. "Bohužel se nám dost ztenčuje počet hráčů," posteskl si trenér Vanja Miljković, jemuž bude proti Děčínu chybět trojice Burda-Šafarčík-Brunk. "Doufám, že se vrátí alespoň David Pekárek, abychom měli více hráčů do rotace a mohli hrát v takové rychlosti a s takovou energií, s jakou chceme," řekl dále kouč Beksy.

V duelu s Opavou jsme dokázali opakovaně téměř smazat dvouciferné manko (z -16 bodů na -3, poté z -14 bodů na -6), leč kýžený veleobrat jsme bohužel nedotáhli a Slezanům podlehli 91:103. "Co si z tohoto zápasu můžeme přenést do toho sobotního, je jednoznačně naše týmovost: přestože jsme prohráli a v naší hře bylo mnoho chyb, v útoku jsme si dobře půjčovali balón a měli jsme 25 asistencí. A bojovali jsme! Výsledkově to bohuželo nevyšlo, ale bojovnost jistě všichni viděli. Nepochybně ji budeme potřebovat i proti Děčínu," zdůraznil Vanja Miljković.

Oba sobotní soupeři jsou v aktuální tabulce srovnáni hned vedle sebe, se shodnou bilancí výher a porážek na 7. a 8. místě. Vítěz ji dorovná na 6/6, poražený se propadne na 5/7. Pokud jde o Válečníky, hned šest z nich si v letošním ročníku Kooperativa NBL drží dvouciferný bodový průměr: Matěj Svoboda (21,5, trojky 39,4% - 26/66), Tomáš Pomikálek (13,8), Myles Carter (13,3), Anthony Walton (13,2 + 8,6 asistence), Filip Kroutil (11,6, trojky 43,3% - 26/60) a Maxim Šturanovič (11,1)! "V úvodním kole v Děčíně to byl velmi vyrovnaný zápas a podle mě můžeme očekávat stejnou bitvu i u nás," předpovídá pardubický trenér při vzpomínce na nesmlouvavou zářijovou bitvu na severu Čech, kde jsme po dvojím prodloužení triumfovali o jediný bod 111:112 (nejvíce bodů: Pomikálek 23 (+14 d.), Walton 21 (+13 as.), Svoboda 20, Šturanović 20, Cubbage 11, Kroutil 8... - Alford 29 (+5 as.), Šafarčík 23, Brunk 21 (+10 d.), Vyoral 15, Škifić 7...). "My máme jediný cíl, za kterým všichni společně půjdeme: vyhrát!" burcuje Vanja Miljković před nadcházejícím nesmírně důležitým zápasem.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: divácká soutěž o dort od Cukrárny v Pernštýnské

"Musíme zvednout úspěšnost střelby," přeje si pivot Kamil Švrdlík

Kamile, středeční dohrávku 10. kola s mistrovskou Opavou jsme prohráli, ale ve výrazně okleštěné sestavě jsme předvedli energický výkon. Co z tohoto utkání si lze přenést i do sobotního duelu s Děčínem?
"Nasazení. S Opavou to skutečně byl bojovný zápas, z tohoto pohledu, myslím, máme na co navázat. Když k tomu přidáme ještě nějaké herní detaily a ty zlepšíme, jsem pevně přesvědčený, že máme dobrou šanci vyhrát."

Jak bys charakterizoval děčínské Válečníky?
"Děčín asi všichni znají, zase to bude stejné. Hodně o bojovnosti, agresivitě. Snaží se hrát rychle, v určitých pasážích to bude možná podobné jako ve středu proti Opavě. Pro nás z toho plyne, že potřebujeme zastavit jejich rychlý přechod na útočnou polovinu hřiště a donutit je co nejvíce hrát postupný útok 5 na 5."

V odpovědi na úvodní otázku jsi hovořil o nutnosti zlepšit určité herní detaily. Zkusíš být konkrétnější?
"Potřebujeme lépe bránit. Také musíme zvednout naši úspěšnost střelby, abychom si více pomohli střelbou z dálky, samozřejmě to platí i o trestných hodech, když už se k nim dostaneme (ve středeční dohrávce s Opavou jsme jich minuli hrozivých 16 - pozn. aut.). I když jsme nebránili moc dobře, právě tyhle faktory nás podle mě připravily o výhru ve středečním utkání. Minout tolik šestek už si nemůžeme dovolit."

Beksa i Děčín jsou po jedenácti odehraných zápasech v lehce pasivní bilanci, v tabulce rozhodně nefigurují na pozicích, na jakých by chtěly (a měly) být. Máme o to větší motivaci vyhrát a postupně se posouvat do vyšších pater tabulky?
"Samozřejmě. Není to ale jen o nějaké větší motivaci z pohledu tabulky, vyhrát chceme každý zápas. My jsme teď dvakrát za sebou prohráli a už potřebujeme vyhrát! Navíc budeme znovu hrát před našimi fanoušky, což je motivace sama o sobě. Každý zápas je důležitý, ty domácí obzvlášť. V letošní sezoně jsme ztratili už tři domácí utkání, což by se nemělo stávat. Tato bilance se pochopitelně projevuje i na naší pozici v tabulce. Potřebujeme tyto zápasy zvládat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti