Upravit stránku
21. 11. 2019

Beksa vs. Děčín


Jediný den měli pardubičtí basketbalisté na to, aby se co nejlépe připravili na další náročný zápas v NBL, v němž před svými fanoušky vyzvou děčínské Válečníky.

11. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATVA NBL:

BK JIP Pardubice (7/3) vs. BK ARMEX Děčín (5/5)
pátek 22. 11. v 17:30, SH Dašická

Netradičně v pátek se odehraje poslední kolo první poloviny základní části, po něm bude následovat reprezentační přestávka.

Beksa půjde do bitvy s Děčínem pouhé dva dny po domácím vítězství nad Klosterneuburgem, který v Alpe Adria Cupu složila rozdílem 21 bodů. Ve čtvrtek byla na programu videopříprava na nadcházející duel, poté týmový trénink. A v pátek znovu naostro, tentokrát v NBL. "Troufnu si tvrdit, že stejně jako v Pardubicích má basketbal obrovskou tradici, tak v Děčíně je to asi sport číslo 1, takže se potkají dva kvalitní soupeři," předeslal Adam Konvalinka, asistent pardubického kouče Kena Scalabroniho.

Zatímco bilance Beksy kolo před koncem první poloviny základní části čítá 7 výher a 3 porážky (a pět výher z posledních šesti zápasů), Válečníci mají vyrovnaný poměr 5/5 (jedna výhra z posledních čtyř utkání). Nic to však nemění na tom, že lze očekávat tradičně nesmírně obtížné utkání. “To potvrzuji. Bude to bolet, jako vždycky,” pousmál se Adam Konvalinka. “Otázka je, v jaké sestavě Děčín dorazí, naposledy hrál bez pivotů Landy a Grunta, a tedy v nižší sestavě," poukázal na skutečnost, že našemu pátečnímu soupeři v poslední době scházeli dva podkošoví muži: Grunt nastoupil naposledy 30. října, Landa vynechal minulý zápas s USK Praha.

Jistě není bez zajímavosti, že většina nedávných utkání Děčína v Kooperativa NBL se rozhodovala až v dramatických koncovkách, vždyť čtyři z posledních pěti zápasů skončily do rozdílu 4 bodů, z nich hned tři dokonce jen o 2 body!! A je dost dobře možné, že podobně napínavý duel s rozuzlením až v úplné koncovce bude k vidění i v Pardubicích. “Obecně se předpokládá, že půjde o souboj obran, protože oba týmy vcelku dobře brání," míní pardubický asistent. "Z dalších klíčových faktorů bude důležitý poměr doskoků a řekl bych, že výhodu bude mít tým, který bude trpělivější v útoku,” dodal Adam Konvalinka.

Další informace
  • O přestávce se můžete těšit na vystoupení dětí z Aerobic centra Pardubice. Aerobic Centrum Pardubice již téměř dvacet pět let připravuje s juniorkami soutěžní vystoupení v kategorii komerčního aerobiku a pódiových skladeb, účastní se místních i celorepublikových soutěží a na nich se jim daří obsazovat přední příčky. V poločase vás budou bavit mladší svěřenkyně aerobic centra se svým vystoupením nazvaným Střihoruká Rabsodie. Mezi čtvrtinami vystoupí JTEKT cheerleaders.

  • Velmi atraktivní cena bude ve hře v přestávkové soutěži. Ve spolupráci s jedním z partnerů klubu, společností Lemansport, se podařilo zajistit basketbalový míč Molten, který navíc před utkáním podepsali všichni hráči a trenéři Beksy. Pokud se chcete zúčastnit soutěže, která proběhne v první části přestávky mezi prvním a druhým poločasem, bedlivě sledujte program o krátké přestávce mezi úvodními dvěma čtvrtinami.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti