Upravit stránku
14. 03. 2019

Beksa vs. Děčín


První polovinu nadstavbové části Kooperativs NBL uzavřou pardubičtí basketbalisté domácím zápasem s Děčínem. Pozor: hrát se bude netradičně v pátek.

7. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (15/13) vs. BK ARMEX Děčín (14/14)
pátek 15. 3. v 17 hodin, SH Dašická

Nepříjemná třízápasové série porážek byla utnuta na čísle 3. Po neúspěšných duelech ve Svitavách, s Olomouckem a v Nymburku, se Beksa vzchopila a díky lépe zvládnuté koncovce si ve středu odvezla velmi cenné a důležité vítězství z Ústí n. L. (69:77), když závěrečnou sedmiminutovku ovládla poměrem 9:23 (nejvíce bodů: Singletary 17, Pavlovič 11, McGaughey 11, Kohout 10, Půlpán 9…). Díky tomu si udržela pozitivní bilanci výher a porážek a na předchozí úspěšný výsledek jistě bude chtít navázat i v souboji s druhým severočeským týmem.

Děčín momentálně neprožívá úspěšné období. Naposledy zvítězil téměř před dvěma měsíci, 19. ledna ve své aréně zdolal Kolín, od té doby prohrál už desetkrát za sebou (v NBL a v Českém poháru). Jak však zdůrazňuje pardubický kouč Levell Sanders: "V základní části jsme s Děčínem prohráli obě utkání, takže vůbec nezáleží na tom, jaké teď mají výsledky, my musíme být připraveni na náročný zápas!” ARMEX v minulém kole dlouho vzdoroval mistrovskému Nymburku, ještě po třech čtvrtinách byl vpředu o 3 body, ovšem poslední část hry prohrál jednoznačně 4:27 a celkově 74:94 (nejvíce bodů: Autrey 21, Carlson 17, Šiška 8, Grunt 8…).
Bude to o našem úsilí

Neděle Nymburk, středa Ústí nad Labem, pátek Děčín. Pardubičtí basketbalisté zakončí pátečním duelem s Válečníky náročnou sérii tří zápasů v šesti dnech. První dvě utkání zvládli velice dobře a po jednou dni odpočinku, věnovaném regeneraci a taktické přípravě na dalšího soupeře, se vracejí do domovské Sportovní hale Dašická, v níž vyzvou Děčín. “V rychlém sledu nás čeká další těžký zápas,” předeslal Levell Sanders.

Jaké faktory podle něj spolurozhodnou o průběhu a výsledku utkání? “Jedním z klíčových faktorů bude kontrola našeho obranného doskoku, aby soupeř nemohl využívat druhé šance, také nesmíme dopustit snadné koše z přechodové fáze,” odpověděl Ell. Jasno má i v tom, co by si jeho hráči měli přenést do nejbližšího zápasu z předchozích dvou utkání. “Opět to bude o nás, o našem týmovém úsilí. Chceme stavět na tom, co jsou naše silné stránky, hrát náš styl hry. V posledních dvou zápasech jsme dali do hry hodně energie, hráli jsme s velkým úsilím, a přesně v tom musíme pokračovat i proti Děčínu,” doplnil pardubický trenér.

Rozehrávač Viktor Půlpán na něj navázal. "Nás pořád hodně mrzí domácí porážka s Olomouckem, ta neměla být. Pak v Nymburce jsme předvedli dobrý basket, takže jak od tohoto zápasu, tak od výkonu v Ústí, hlavně na konci v obraně, se musíme odrazit a doma proti Děčínu v tom pokračovat, protože to bude další těžký zápas. Podle mě se zase bude rozhodovat na obranné půlce," myslí si Pulpy. "S Děčínem to je vždycky silová hra, ale my jsme na to připraveni. Naším cílem bude hrát náš styl, hrát rychle, držet vysoké tempo. Nejen ze středečního zápasu v Ústí, ale i z předchozích utkání v Nymburku a proti Olomoucku, musíme přenést do naší hry stejnou energii, se kterou jsme odehráli tato utkání, to je cesta k úspěchu.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti