Upravit stránku
13. 01. 2018

Beksa vs. Děčín


Děčín, Nymburk, Opava. Do velmi těžké třízápasové série v NBL vstoupí pardubičtí basketbalisté pondělním domácím utkáním s děčínskými Válečníky.

17. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (12/4) vs. BK ARMEX Děčín (8/9)
pondělí 15. 1. v 17 hodin, SH Dašická
 

Vstupenky můžete zakoupit přes internet:Odkaz do systému online prodeje zde
Utkání můžete sledovat v přímém přenosu ČT sport:Link na přenos zde
Online statistiky můžete sledovat na webu České basketbalové federace:Statistiky online zde

Beksa, aktuálně druhý tým tabulky Kooperativa NBL, vyhrála tři utkání v řadě, přičemž naposledy uspěla v dramatické bitvě v Praze 69:71. Oproti tomu Děčínu se v závěru uplynulého a na začátku letošního kalendářního roku příliš nedařilo - v tomto období dokázal vyhrál jediné z šesti utkání a v důsledku toho se propadl do mírně záporné bilance výher a porážek (8/9). V minulém kole podlehl v Kolíně nečekaně jednoznačně 60:84 (nejvíce bodů: Landa 15, Ježek 15, P. Houška 8…).

Ofenzivními tahouny ARMEXu jsou zkušení čeští basketbalisté: na perimetru rozehrávač Ondřej Šiška (12,2 bodu + 5,5 asistence) s křídelníkem Tomášem Pomikálkem (12,5 bodu + 6,5 doskoku) a pod košem týmový top-skórer Pavel Houška (14,9 bodu).

Mezi osové muže dále patří druhý rozehrávač Lukáš Feštr (8,6 bodu, trojky 44% - 22/50)), křídelníci Filip Halada (8,6 bodu) s Šimonem Ježkem (7,9 bodu) a pivoti Jakub Krakovič (7,5 bodu) s Robertem Landou (4,3 bodu).

Soupisku a statistiky Děčína najdete zde.

Další informace

O přestávce mezi 1. a 2. poločasem vystoupí dívky z Aerobic centra Pardubice, název skladby: Formule 1. V diváckých soutěžích budou ve hře nástěnný kalendář BK Pardubice na rok 2018, vstupenky na akci Hrajeme spolu za Pardubice IV a medovník od kavárny Nano café.

Pokud navštívíte Fan shop ve Sportovní hale Dašická, speciálně vás upozorňujeme na:

  • nástěnný kalendář BK Pardubice na rok 2018
  • lahve na pití a batohy s logem Beksa 1956, trička v novém designu
  • směsi ořechů a sušeného ovoce od hráčů Beksy (nejnovější je Ellovo tajemství)

Tomáš Bartošek: Alfou a omegou bude naše obrana

Jen čtyřikrát zatím odcházeli pardubičtí basketbalisté z utkání v Kooperativa NBL coby poražení. Jedním z týmů, který nad Beksou dokázal zvítězit, je Děčín, jenž ji ve své hale v obrovském dramatu přetlačil o jediný bod. “V prvním utkání na severu Čech sme bohužel prohráli, ale teď máme o to větší motivaci, abychom doma uspěli,” podotkl trenér Tomáš Bartošek.

Děčín má momentálně zápornou bilanci výher a porážek. V minulém týdnu odehrál dva zápasy, v nichž se prezentoval dvěma hodně rozdílnými výkony: porazil třetí Opavu a poté naprosto jednoznačně prohrál v Kolíně. O čem to vypovídá?
“Faktem je, že v dosavadním průběhu sezony má Děčín velké výkyvy jak v herním projevu, tak pokud jde o výsledky. V poslední době hrál opravdu velice dobře proti Opavě, kterou doma dokázal porazit, ovšem o dva dny později pak neodehrál příliš dobré utkání v Kolíně. My musíme být každopádně připraveni na to, že přijede Děčín ve vrcholné formě, že jeho hráči budou bojovat a rvát se o každý míč. Nesmíme vůbec nic podcenit, natož si myslet, že to půjde samo.”

Jaké faktory by měly být klíčové pro příznivý vývoj zápasu?
“Jedním z klíčových bodů pro náš úspěch bude neuhýbat v osobních soubojích. Děčín je znám svou agresivní hrou, tím, že hraje hodně agresivní, fyzický basketbal, tudíž naše bojovnost musí být na maximální úrovni. To souvisí i s nutností eliminovat soupeřův útočný doskok, nemůžeme mu umožňovat získávat odražené míče a tím si vytvářet možnosti pro druhé či třetí střely. Také je potřeba se absolutně soustředit na každou jednu obranu a na každý jeden útok.”

S jakými záměry, pokud jde o způsob hry, vstoupíme do utkání?
“Co se týče útočné fáze, naše primární snaha je hrát co nejrychleji dopředu, podobně, jako se nám to dařilo proti Svitavám. Pokud se nám daří rychlá přechodová fáze a zaznamenáváme snadné body, získáváme klid i pro postupný útok, v němž si velmi dobře sdílíme míč. V každém případě alfou a omegou bude náš obranný výkon - v posledních dvou utkáních proti Svitavám a v Praze jsme bránili velice dobře a na to rozhodně budeme chtít navázat.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti