Upravit stránku
12. 12. 2022

Beksa vs. Dabrowa Gornicza


Dabrowa Gornicza, aktuálně desátý tým velice kvalitní polské ligy, bude posledním soupeřem pardubických basketbalistů ve finišující základní fázi Alpe Adria Cupu. 

6. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK KVIS Pardubice (5/0) vs. MKS Dabrowa Gornicza (3/2)
středa 14. 12. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Důležitá víkendová utkání v národních soutěžích dopadla pro oba dva středeční soupeře úspěšně.

Dabrowa Gornicza zvládla domácí duel dvou tabulkových sousedů, když přetlačila Czarni Slupsk o jediný bod 95:94 (nejvíce bodů MKS: Verge 26, Chealey 16, Drame 15, Kucharek 11, Krampelj 11, Mokroš 8, Bluiett 7...) a na sdíleném 10. místě jej dorovnala na shodné bilanci 4/7, Beksa porazila Ostravu 91:76. Dlouho vyrovnaný zápas jsme však překlopili na naši stranu až v závěru třetí čtvrtiny. "První poločas byl hodně vyrovnaný, protože jsme nechali Ostravu skórovat jednoduché koše. Pořád jsme se prali o vedení," ohlédl se pivot Robert Rikić za sobotním střetnutím. "O přestávce jsme si v šatně řekli, že takhle to dál nejde a trochu jsme i změnili taktiku. Také jsme začali hrát fyzičtěji a s blížícím se koncem lépe kontrolovali doskok, tím pádem jsme hostům neumožňovali dávat body z druhých či třetích šancí," vypíchl autor 18 bodů klíčové faktory, které vedly k nakonec přesvědčivé výhře o 15 bodů.

O vítězství budeme usilovat i v derniéře základní fáze Alpe Adria Cupu.

Nic na tom nemění skutečnost, že bez ohledu na výsledek postoupíme do play-off z 1. místa skupiny A. "Přestože víme, jak ve skupině skončíme, pořád chceme vyhrávat," zdůraznil Robert Rikić. "Už jen proto, abychom si dále budovali sebedůvěru, abychom udrželi vítěznou mentalitu. Myslím si, že i trenéři se na zápas připraví tak, jako na všechny ostatní a společně uděláme všechno, abychom vyhráli!" Ještě z jednoho dobrého důvodu v žádném případě nepůjde o utkání bez náboje. "Budeme hrát doma a před našimi fanoušky rozhodně nechceme prohrávat!"

První vzájemný duel v Polsku jsme zvládli velice dobře, trenéři i hráči jej dokonce označili jako náš nejlepší v tehdejší fázi sezony. Zvítězili jsme 79:68, když poslední čtvrtinu jsme ovládli zcela suverénně poměrem 23:11! "Dabrowa Gornicza je hodně dobrý tým. Víme to, máme vůči ní respekt, i když jsme tam vyhráli," říká nejvyšší pardubický hráč před domácí odvetou. "Pokud mám správné informace, tak od našeho prvního vzájemného zápasu zčásti obměnili svůj tým. V každém případě je to druhý tým naší skupiny a utkání rozhodně nebereme na lehkou váhu. Půjdeme na hřiště a prostě budeme chtít vyhrát," doplnil Robert Rikić.

Doprovodný program
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami vyplní cheerleaders PM Stars Pardubice
  • o přestávce mezi prvním a druhým poločase vystoupí členové Pohybového studia Hroch
  • hlavní cenou v přestávkové divácké soutěži bude dárkový voucher v hodnotě 1000 Kč do prodejny Intersport

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti