Upravit stránku
26. 09. 2023

Beksa vs. Brno


Domácí premiéra Beksy v novém ročníku Kooperativa NBL je tady! Prvním soupeřem, kterého vyzveme před výbornými pardubickými fanoušky, je značně obměněné Brno.

2. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (1/0) vs. Basket Brno (0/1)
středa 27. 9. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Fantastický zápas, o kterém se mluvilo ještě několik dní po jeho skončení. Děčín a Beksa nabídly fanouškům v prvním kole Kooperativa NBL vpravdě epickou podívanou, jejíž rozuzlení přinesla až koncovka druhého prodloužení, v níž nám vystřelil nesmírně cenné vítězství přesně trojkující Matěj Burda. Vyrovnané drama má za sebou i Brno, které však padlo v hale USK Praha o jediný koš. Ještě 3,5 minuty před koncem sice mělo k dobru 3 body, jenže Pražané zápas rozhodli 7 body v řadě a vyhráli 64:62 (nejvíce bodů Brna: Šiška 17, Lee 15, V. Půlpán 6, Zdanavičius 6, Dáňa 6...).

Brněnský tým již nevede kouč Lubomír Růžička, jehož po skončení uplynulé sezony nahradil jeho tehdejší asistent Martin Vaněk, z osových mužů v týmu pokračují pouze ústřední rozehrávač Viktor Půlpán a pivot Jakub Krakovič. Výraznou posilou by měl být ostřílený rozehrávač Ondřej Šiška, stěžejní roli by měli plnit i podkošoví hráči Gregory Lee a Tomas Zdanavičius. "Brno má každoročně velmi kvalitní tým," předeslal pardubický trenér Dino Repeša. "Za poslední dva roky jsme proti sobě odehráli opravdu mnoho zápasů, včetně napínavého čtvrtfinále play-off. Víme, jak Brno hraje. Sice mají nového trenéra, ale filozofie zůstává stejná."

Co nás tedy ve středeční domácí premiéře čeká? "Hrají velmi agresivně v obraně, což ukázali hned v prvním kole, kdy jim USK dal jen 64 bodů. Z tohoto pohledu to pro nás bude podobné jako v prvním kole, kdy jsme hráli v Děčíně také proti velmi agresivní defenzívě. Každpádně víme, jak je to důležité utkání a snažili jsme se připravit co nejlépe. Podle mého názoru se Brno znovu bude pohybovat v horních patrech tabulky a každá výhra proti týmu ze špičky bude nesmírně důležitá," dodal Dino Repeša. 

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: Taneční škola Landy dance, divácká soutěž o dort od Cukrárny v Pernštýnské

"Očekávám podobně náročný zápas jako v Děčíně," míní křídelník Josef Potoček

Naši domácí premiéru obstará duel s Brnem, které po skončení uplynulé sezony poměrně zásadně sáhlo do svého týmu: nejenže odešlo několik osových hráčů, ale ke změně došlo i na trenérském postu. Jaké utkání v tomto kontextu očekáváš?
"Očekávám, že to bude podobně náročný zápas jako v Děčíně. Sice hrajeme doma, ale Brno, stejně jako Děčín, patří v poslední době ke špičce ligy, do top pětky. Pro nás to znamená, že musíme hrát celou dobu na 100% a předvést aspoň takový výkon, jako v prvním kole."

V Děčíně byl k vidění hodně ofenzivní duel, už v základní hrací době se hrálo na vysoké skóre. Mohou se fanoušci těšit na podobnou přestřelku, nebo podle tebe půjde spíše o defenzivněji laděný zápas?
"Těžko říct. (pousmál se) V Děčíně padlo z naší i z jejich strany hodně šťastných střel, které obvykle nepadají, což se na konečném skóre také projevilo. V každém případě si přeji, aby nám to i proti Brnu padalo minimálně tak, jako v sobotu v Děčíně, což by bylo velice důležité pro naši psychickou pohodu."

Očekáváš, že svůj tým požene za výhrou plná hala?
"Všichni se těšíme, že hned v prvním domácím zápase budeme mít vyprodanou halu. Věřím, že každý, kdo byl v minulém play-off v Pardubicích na basketu, bude chtít jít znovu, protože podobnou atmosféru chceme zažívat všichni!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti