Upravit stránku
04. 11. 2022

Beksa vs. Brno


Poslední utkání Beksy před dvoutýdenní reprezentační přestávkou bude nepochybně stát za to. Pardubičtí basketbalisté, aktuálně v lize tři zápasy neporažení, vyzvou ambiciózní Brno.

DOHRÁVKA 5. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (4/3) vs. Basket Brno (4/2)
sobota 5. 11. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Dvanáctkrát. Právě tolikrát na sebe Beksa s Brnem narazily v uplynulé sezoně!

O něco lepší bilanci v ní uhrál brněnský tým (7 výher, Beksa 5), jenž uspěl i v nejdůležitějším vzájemném měření sil, jímž bylo rozhodující sedmé čtvrtfinále play-off. "Každý zápas proti Brnu je velký zápas," předeslal pardubický trenér Dino Repeša. "Myslím, že to bude šlágr víkendového programu," říká kouč Beksy v předtuše zajímavého utkání. "Minulý rok jsme spolu hráli dost zápasů. Víme, jakým způsobem hrají v útoku i v obraně, ale stejně tak bude i Brno připravené na nás."

Brňané dosud odehráli v NBL šest utkání s aktivní bilancí 4/2, náš tým má při sedmi odehraných duelech bilanci 4/3. Aktuálně si však užíváme sérii čtyř ligových vítězství v řadě (v součtu s Alpe Adria Cupem dokonce pěti). "Chceme pokračovat ve vítězné šňůře, zvlášť proto, že hrajeme doma," předkládá Dino Repeša před svůj tým zcela jednoznačný cíl.

"Fanoušci jsou naším šestým hráčem. Věřím, že bude plná hala a v ní skvělá atmosféra - těšíme se na ni," přeje si opětovnou diváckou podporu.

Klíčovými ofenzivními postavami našeho dnešního soupeře jsou cizinci. Nově přišedší americký křídelík Kameron Chatman zapsal v každém z šesti utkání dvouciferný počet bodů (třikrát 21 a více) a jeho aktuální průměry činí 17,2 bodu + 6,8 doskoku + 3 asistence, dobře známý ukrajinský rozehrávač Oleksandr Mishula zapisuje 12,2 bodu. "Chatman je výborný hráč, stejně tak Mishula, k nim mají velmi kvalitní české hráče. Jedná se o skvělý tým s dobrým trenérem," říká pardubický trenér na soupeřovu adresu.

"My musíme hrát lépe v obraně než proti Slavii, protože nemůžeme spoléhat na to, že v každém utkání nastřílíme 90 bodů. Potřebujeme být agresivnější, tak, jako jsme byli v poslední čtvrtině středečního zápasu se Slavií. Eliminovat musíme především jejich výborné střelce, jimiž jsou hlavně Chatman, Mishula a Bálint: jakmile takoví hráči dostanou volné střely, budou nám dělat velké problémy," zdůraznil Dino Repeša nutnost eliminace stěžejních brněnských střelců.

Ve středečním 8. kole jsme nasypali pražské Slavii 93 bodů, leč sami jsme jich inkasovali rovných 90!

Co z tohoto zápasu si můžeme přenést i do víkendového klání s Brnem? "Každý zápas je jiný, Brno hraje úplně jinak než Slavia. Je jasné, že když doma dáme 93 bodů, není to žádný problém, ale když dostaneme 90, tak to určitě problém je. Na to se musíme zaměřit," podotkl rozehrávač Tomáš Vyoral. "Celkově víme, co od Brna můžeme čekat, jejich kádr se oproti minulé sezoně moc neobměnil. Určitě to bude ještě těžší zápas než proti Slavii a musíme se na něj co nejlépe připravit. Pro nás je to poslední utkání před reprezentační přestávkou a určitě by bylo dobré, abychom ho vyhráli," doplnil Vyo.

Doprovodný program
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami vyplní vystoupení cheerleaders PM Stars Pardubice
  • o přestávce vystoupí členové Pohybového studia Hroch Pardubice
  • hlavní cenou v přestávkové divácké soutěži bude dort od Cukrárny v Pernštýnské

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti