Upravit stránku
11. 10. 2021

Beksa vs. Brno


Atraktivní souboj dvou týmů z elitní čtyřky nabídne středeční hit 7. kola NBL. Třetí Beksa, která vyhrála tři ze čtyř ligových duelů, vyzve čtvrté Brno, jež má na kontě o dva zápasy víc a čtyři výhry.

7. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (3/1) vs. Basket Brno (4/2)
středa 13. 10. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Nejlépe jak mohli zareagovali pardubičtí basketbalisté na vysokou domácí porážku s Nymburkem. V následujícím duelu na palubovce Olomoucka naprosto dominovali a navzdory faktu, že již v první čtvrtině přišli o zraněného lídra Tomáše Vyorala (o jeho případném startu proti Brnu se rozhodne před utkáním) získali velice cenné vítězství 79:55.  "Sice jsme si zápasem v Olomouci trošku spravili chuť , ale věcí, které je potřeba zlepšovat a které jsme zařadili do tréninku v době, kdy jsme nehráli, bylo hodně - a stále bude, protože je to nekonečný proces," uvedl asistent trenéra Adam Konvalinka.

Na co se tedy trenéři se svým týmem v tréninkovém procesu nejvíce zaměřili během týdenní zápasové pauzy? "Především na na věci týkající se obranné fáze, včetně komunikace, také jsme provedli malé korekce v útoku, aby nám všechno co nejvíce ladilo."

Aktuální bilance brněnského týmu zní 4/2: oba neúspěchy přišly na domácí palubovce (s Opavou a USK Praha), naopak venku jsou Brňané stoprocentně úspěšní, když zvítězili v Kolíně i v Děčíně. V minulém kole přetlačili Ostravu 87:82 (nejvíce bodů Brna: Mickelson 20, Půlpán 18, Nečas 12, Bálint 19, Marko 9…). "Je pravdou, že Brno má hodně divokých výsledků, rozhodně to není tým, který se soustředí jenom na obranu. Myslím si, že uvidíme souboj dvou odlišných stylů: my na obraně lpíme, Brno naopak rádo útočí a skóruje," všiml si asistent kouče Dina Repeši.

Bodovými lídry hostů jsou zahraniční posily. Americký křídelník Rahsad Madden odehrál jen úvodní dva zápasy, v nichž nasbíral průměrně 16 bodů + 5 asistencí, jeho krajan, pivot Hunter Mickelson, zaznamenal ve všech šesti duelech dvouciferný počet bodů a průměrně střádá 15,2 bodu + 8,8 doskoku. Pravidelně se prosazují i rozehrávači Viktor Půlpán (13,2 bodu + 5,7 doskoku), Roman Marko (12,8 bodu + 7,3 doskoku) a Richard Bálint (10,7 bodu, trojky 48,4% - 15/31), či křídelník Jakub Nečas (10,5 bodu).

"Herní projev Brna mi přijde dost podobný jako v minulé sezoně. Je potřeba říct, že s příchodem rozehrávače Romana Marka nabrali hodně zkušeností, což se okamžitě projevilo ve hře, kdy jsou například nebezpečnější při cloně na hráče s míčem. Už se navíc zapojují do hry také pivoti Krakovič s Puršlem, takže se jim vrací i podkošová síla. Na rovinu je potřeba říct, že nás nečeká nic jednoduchého, protože Brno v kompletní sestavě má hodně širokou rotaci kvalitních hráčů," řekl závěrem Adam Konvalinka, jenž zve pardubické fanoušky do hlediště. "Osobně se na toto utkání těším asi nejvíc ze všech dosavadních zápasů, protože se potkají dva dobře organizované týmy, což slibuje hezkou basketbalovou podívanou. Věříme, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků."

S názorem, že půjde o náročné utkání, souhlasí i Michal Svoboda. "Předpokládám, že to bude extrémně vyrovnaný zápas," tuší pardubický rozehrávač. Jaké faktory považuje za klíčové? "Určitě se budeme chtít na zaměřit na obranný doskok, potřebujeme ho pořád zlepšovat, protože obranných doskoků není nikdy dost. (pousmál se) Důležité bude také eliminovat jejich rychlý přechod do protiútoků. Když si Roman Marko nebo Viktor Půlpán vezmou míč a rozeběhnou se, v přechodové fázi dokážou tvořit výhodné situace pro své spoluhráče, takže je v těchto silných stránkách potřebujeme zastavit."

Cíl Beksy do středečního duelu je jasný: "Hrajeme doma a jednoznačně chceme zvítězit," burcuje Michal Svoboda.

Vstupenky můžete zakoupit online v síti Ticketportal, nebo před zápasem u pokladny ve Sportovní haly Dašická.

Možnost testování před SH Dašická

Pardubický klub ve spolupráci s externí společností připravil pro fanoušky na nejbližší tři domácí ligové duely možnost antigenního testování na Covid-19 přímo u vstupu do Sportovní haly Dašická. K dispozici bude v čase od 16:30 do začátku utkání. Po vyplnění nezbytných údajů bude provedeno samotné testování, následně proběhne vyhodnocení vzorku a výsledek bude testovanému sdělen do několika minut od provedení testu. Testování bude probíhat zdarma pro ty, kteří v posledních 7 dnech neabsolvovali testování na jiném certifikovaném pracovišti, resp. splňují podmínky pro testování zdarma dle podmínek ministerstva zdravotnictví. Cena pro ostatní testované bude činit 200 Kč.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti