Upravit stránku
08. 01. 2021

Beksa vs. Brno


Podruhé za sebou doma. Pardubičtí basketbalisté, kteří ve středeční dohrávce 4. kola porazili čtvrtý Kolín, budou chtít získat další vítězství v souboji s pátým Brnem.

18. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (7/11) vs. Basket Brno (8/7)
sobota 9. 1. v 17:30, Sportovní hala Dašická

Tři zahraniční akvizice - Javion Blake, Aleksandar Georgiev a nedávno se navrátivší Davell Roby -, zkušená česká osa Viktor Půlpán, Jan Kozina, Zdeněk Nehyba, Jakub Krakovič, Šimon Puršl, a k nim mladé naděje Radek Farský s Richardem Bálintem. To jsou osoví muži našeho sobotního soupeře, aktuálně pátého týmu tabulky. Brno na přelomu kalendářního roku třikrát v řadě prohrálo, ovšem dvakrát s Nymburkem (venku o 10 a doma o 9 bodů), tudíž za velmi nečekané zaváhání lze označit až středeční výprask o 22 bodů v Hradci Králové (nejvíce bodů Brna: Puršl 20, Bálint 12, Půlpán 10, Georgiev 8…).

"Zápas s Brnem je pro nás velice důležitý. Soupeř od posledního vzájemného zápasu přidal na soupisku dvě kvalitní zahraniční posily a bude si chtít vynahradit nepovedené utkání s Hradcem Králové," míní pivot Petr Heřman. Zmíněný první vzájemný zápas, který se hrál v první polovině října, jsme zvládli lépe, byť až díky mocnému finiši. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s osmibodovým mankem a stejný rozdíl platil ještě v 32. minutě, jenže následující úsek jsme ovládli zcela jednoznačně 17:2 a do Pardubic jsme si odvezli velmi cenné vítězství v poměru 78:70.

"My se musíme maximálně soustředit především na naši hru, což znamená komunikovat a být agresivní v obraně, chodit dravě na útočný doskok a držet se našeho systému," doplnil Heřmi. Jeho spoluhráč Tomáš Tkadlec zmínil další důležitý aspekt: "Klíčovým faktorem bude vstup do utkání, musíme podat konzistentní výkon od první do poslední vteřiny," zdůraznil Tkadli. "Poslední zápas nám dal nový impuls a do sobotního utkání jdeme jednoznačně s vítěznou mentalitou," dodal s odkazem na středeční výhru nad Kolínem, která přišla po pěti předchozích porážkách v řadě!

Do hry už se vrátil T. J. Dunans, tudíž mimo zápasovou soupisku by měli zůstat pouze Jakub Merešš s Michalem Svojanovským.

"Čeká nás jiný zápas, než proti Kolínu," míní trenér Adam Konvalinka

Dlouhou, pětizápasovou sérii porážek se nám podařilo přerušit středeční výhrou nad Kolínem. Pozorujete na hráčích, že jim kýžené vítězství pomohlo?
"Po každé výhře se všichni musejí cítit dobře, to je pochopitelné. Vítězství se nikdy neomrzí a je potřeba říct, že nám přišlo opravdu hodně vhod. Nálada je hned mnohem lepší, ale na druhou stranu si všichni v týmu velice dobře uvědomujeme, že toho pořád máme spoustu před sebou. Recept je jen v tréninku."

Brno je velmi ambiciózní tým, před několika dny navíc výrazně posílil návratem amerického rozehrávače Davella Robyho. Jaký způsob hry je pro našeho soupeře charakteristický?
"Předně lze říct, že v brněnském týmu jsou zkombinovány zkušenosti s mladými nadějemi. Opírá se především o trio se zkušenostmi z reprezentace - Pulpána, Farského a Puršla -, které doplňují cizinci Georgiev, Blake a nově příchozí Roby. Snaží se hrát hodně rychle, dobře vytvářejí prostor pro své střelce z dálky."

Jaké faktory budou určující pro příznivý vývoj i výsledek utkání?
"Rozhodující pro sobotní utkání bude naše aktivita. Soupeř hraje také rád rychle, stejně jako my, takže nás čeká odlišný zápas od toho středečního s Kolínem. Jednoznačně bude rozhodovat kvalita naší obrany a doskok na obou polovinách hřiště."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti