Upravit stránku
11. 10. 2019

Beksa vs. Brno


Domácí premiéru zvládli na výbornou, už v sobotu ale pardubičtí basketbalisté budou usilovat o další výhru v duelu s Brnem, opět před svými fanoušky.

3. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (1/1) vs. mmcité1 Basket Brno (0/2)
sobota 12. 10. v 17:30, SH Dašická

Dva naprosto jednoznačné zápasy, byť každý v opačném gardu, odehráli v úvodních dvou kolech pardubičtí basketbalisté. V prvním utkání nového ročníku Kooperativa NBL podlehli v Nymburku rozdílem 36 bodů, aby o pět dnů později podobným rozdílem deklasovali Ostravu, a to způsobem start - cíl. Nyní je před nimi další výzva: Brno s novým trenérem Lubomírem Růžičkou. "Brno je víceméně další neznámý tým s novými hráči i trenéry. Rozhodující pro náš úspěch bude, abychom podali minimálně stejně kvalitní, týmový výkon, jako v utkání s Ostravou," předeslal pivot Ondřej Kohout, s 20 body top-skórer středečního duelu.

Zatímco náš tým už na startu sezony prožil vítěznou radost, brněnští basketbalisté na ni stále čekají, neboť nejprve nezvládli domácí zápas s Ústím n. L. (88:91 po prodloužení) a poté neuspěli ani v Praze, kde domácí USK vyhrál přesvědčivě 76:59 (nejvíce bodů Brna: Farský 11, Heřman 10, Smithson 10, Novotný 10, Korner 10…). Beksa se pochopitelně bude snažit, aby se čekání mmcité1 ještě protáhlo. "Když se vrátím ke středečnímu utkání s Ostravou, myslím si, že z naší strany to bylo týmové pojetí basketbalu - přesně takové, jaké bychom v letošní sezoně chtěli předvádět. Míč nám dobře putoval z rukou a všechny hráče se dařilo zapojit do útoku. Podle mě je to jediná cesta, jak můžeme být úspěšní, a proto bude velmi důležité, abychom to přenesli i do dalších a těžších zápasů," řekl dále Kohy.

Mezi klíčové hráče Brna lze jistě zařadit amerického rozehrávače Bryana Smithsona, známého z jeho předchozího působení ve Svitavách (v úvodních dvou kolech posbíral 23 bodů + 8 asistencí), či slovenského reprezentanta Richarda Körnera (dosud celkem 32 bodů + 10 doskoků). V týmu je na ročním hostování i pardubický pivot Petr Heřman, jenž také vstoupil do sezony velice solidně: jeho aktuální průměry činí 8 bodů + 6 doskoků, v Praze mu scházel jediný doskok k ceněnému double-doublu.

Klademe důraz na týmové pojetí, říká asistent Adam Konvalinka

Domácí premiéru zvládli pardubičtí basketbalisté na jedničku. Zápas s Ostravou už je však minulostí, jen o tři dny později je před Beksou další výzva: domácí duel s Brnem. I ten samozřejmě budeme chtít zvládnout a zapsat do tabulky Kooperativa NBL druhou výhru. “Chceme navázat na dobré věci z předchozího utkání,” říká asistent trenéra Adam Konvalinka.

První dva zápasy se lišily jako den a noc: nejprve jsme čelili značné agresivitě nymburských basketbalistů, poté jsme hráli s Ostravou, jejíž hráči nepůsobili příliš sebevědomě. Jaký průběh lze z tohoto pohledu očekávat od duelu s Brnem?
"Já doufám, že navážeme na předchozí domácí utkání: znovu hrajeme doma a zase chceme tvrdit muziku my. Nebudeme se dívat na soupeře, chceme předvádět naši hru, tak, jako se nám to dařilo v první půli utkání s Ostravou."

Brno patří mezi týmy, které vede nový trenér, konkrétně Lubomír Růžička. Jakým stylem se prezentovali basketbalisté mmcité1 v úvodních dvou kolech?
"Určitě půjde o takticky vyzrálý tým. I když je tam hodně mladých hráčů, trenér Růžička je známý důrazem na taktickou stránku, stejně jako na týmové pojetí hry. Pokud jde o klíčové hráče, stoprocentně si musíme dát pozor na rozehrávače Smithsona, kterého známe z dřívějšího působení ve Svitavách, a na slovenského reprezentanta Körnera, tito dva hráči jsou asi největšími zbraněmi Brna. Českou osu tvoří zejména Kozina, Kereselidze, Nehyba, Jokl a další hráči."

Byl náš útočný projev z první půle utkání s Ostravou, plný pohledných kombinací a skvostných asistencí, právě takovou hrou, jakou chceme fanouškům servírovat?
!Jednoznačně ano. Klademe důraz na to, aby týmové pojetí bylo vidět nejenom v případech, kdy někdo dá koš a další hráči se radují, ale aby se vyskytovalo přímo ve hře. Už utkání s Ostravou naznačilo, že to půjde: balon doopravdy putoval rychle z rukou, mnohokrát se ho dotkl každý hráč, který byl v tu chvíli na hřišti. To je naše cesta."

Ve středu nám skvěle vyšel vstup do utkání. Budete vy, trenéři, apelovat na hráče, aby podobně energicky a koncentrovaně vstoupili i do sobotního utkání?
"Je pravda, že podobný vstup určitě pomůže, navíc pro nás bylo pozitivní, že jsme laťku dokázali udržet vysoko po celý první poločas. Vstup do zápasu je vždy důležitý, takže i tentokrát budeme chtít tlačit na soupeřovy hráče a sami si vytvářet dobré pozice. To je hra, kterou bychom chtěli produkovat v každém zápase, nehledě na to, jestli doma nebo venku."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti