Upravit stránku
19. 03. 2019

Beksa vs. Brno


První polovina nadstavbové části Kooperativa NBL je minulostí. Do té druhé Beksa vstoupí uprostřed tohoto týdne, kdy vyzve ve své hale egoé Brno.

8. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (16/13) vs. egoé Basket Brno (10/19)
středa 20. 3. v 18 hodin, SH Dašická

Minulý týden přinesl fanouškům pardubických basketbalistů hodně radosti.

Beksa zvládla - herně i výsledkově - jak středeční utkání v Ústí nad Labem, tak páteční domácí duel s Děčínem, a díky dvěma vítězstvím se v průběžné tabulce posunula na 4. místo. Brno vstoupilo do nadstavby výtečně: v úvodních dvou kolech dokonale využilo domácího prostředí, překvapivě složilo Beksu i Děčín a drželo se ve hře o lepší než 8. místo. Záhy však přišla pětizápasové série porážek, která egoé připoutala znovu o něco pevněji k poslednímu místu ve skupině A1 (aktuální bilance 10/19). V minulém kole Brňané nestačili na Nymburk, jemuž na soupeřově palubovce podlehli 57:95 (nejvíce bodů: Stegbauer 19, Roby 10…).

Ell: Hrajme se stejnou energií

“Musíme pokračovat v tom, co se nám dařilo v předchozích utkáních, tedy i proti Brnu nastoupit se stejnou energií a se stejným úsilím, jako v Nymburce, v Ústí a proti Děčínu,” předesílá trenér Levell Sanders.

Ačkoliv je náš dnešní soupeř na posledním místě skupiny A1, je třeba vzít v potaz, že na startu nadstavby nás dokázal porazit! “Brno nehraje špatný basketbal, i když prohrálo několik posledních zápasů,” podotýká Ell. “Chybělo jim několik hráčů a není jasné, kdo nastoupí proti nám, ale naším úkolem je soustředit se sami na sebe.”

Jaké faktory spolurozhodnou o tom, zda Beksa uspěje a přidá třetí vítězství v řadě? “Musíme být připraveni na změny obran brněnského týmu, protože mnohokrát hrají zónovou obranu, a také na to, že hrají v menší sestavě, neboť jim chybějí dva podkošoví hráči. Jako vždy ale v první řadě potřebujeme, abychom hráli náš styl agresivního a rychlého basketbalu, abychom nedali Brnu nic jednoduchého, žádné snadné koše,” doplnil Levell Sanders.

D-Geiger a ti druzí

Sedm trojek a celkem 30 bodů nám vysázel americký rozehrávač Deremy Geiger na startu nadstavby.

V následujících třech zápasech střádal pokaždé mezi 22 a 24 body, nicméně poté měla jeho produkce sestupnou tendenci: ve Svitavách nastřílel 16 bodů, Olomoucku 12 a naposledy v Nymburku jen 3 body. Je nasnadě, že podaří-li se nám kvalitní defenzivní činností eliminovat brněnského top-skórera (průměr 17 bodů, trojky 41,5% - 78/188) a nedovolit mu další střeleckou explozi, bude cesta ke kýženému vítězství o poznání jednodušší.

Také dalšími dvěma dvoucifernými střelci egoé jsou zahraniční akvizice. Reginald Keely zapisuje průměrmě 13,8 bodu (trojky 37%), ovšem naposledy nastoupil 13. února, Davell Roby přidává 12,3 bodu. Z českých basketbalistů se nejvýrazněji prosazuje dvojice Lukáš Stegbauer-Radek Farský. První jmenovaný díky produktivnímu poslednímu měsíci povýšil svůj průměrný příspěvek již na 9,1 bodu (v posledních šesti duelech dokonce 13,8 bodu při trojkách 14/30 - 46,7%!!), druhý zaznamenává 7,1 bodu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti