Upravit stránku
28. 11. 2017

Beksa vs. Brno


Dlouhá herní pauza, vyplněná reprezentačním blokem, skončila, kolotoč Kooperativa NBL se znovu roztáčí. Pozor: hrát se bude netradičně ve čtvrtek!

10. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (5/3) vs. mmcité+ Brno (3/6)
čtvrtek 30. 11. v 18 hodin, SH Dašická

Před reprezentační přestávkou jsme odehráli dvě venkovní utkání (v Opavě a Prostějově) a obě jsme vyhráli, tudíž v nadcházejícím duelu s Brnem budeme usilovat o třetí ligové vítězství v řadě.

Brněnský tým se v letní přestávce výrazně proměnil. Nový slovinský trenér Dejan Jakara má v kádru tři zahraniční akvizice: produktivního rozehrávače Briana Sullivana (průměr 21,8 bodu), křídelníka Kevina Mayse (9,1 bodu + 8 doskoků) a pivota Mladena Primorace (15,6 bodu + 10,9 doskoku, jenž přišel z USK Praha. Českou kostru tvoří rozehrávač Jan Kozina (5,6 bodu), křídla Radek Pumprla (9,5 bodu), Zdeněk Nehyba (2,3 bodu) a Marián Hrabovský (0,9 bodu), a pivot Jan Tomanec (10,6 bodu).

Brno, které v posledním ligovém kole před reprezentační pauzou podlehlo Opavě desetibodovým rozdílem 75:85 (nejvíce bodů: Sullivan 30, Mays 11, Tomanec 11...), hraje zároveň Helios Alpe Adria Cup. V tomto evropském poháru má nyní aktivní bilanci výher a porážek 3/1, když naposledy uspělo v rakouském Klosterneuburgu 77:71 (nejvíce bodů: Primorac 16, Sullivan 15, Tomanec 12, Mays 11, Kozina 10...).

Beksa by měla nastoupit v téměř kompletní sestavě.

Mimo tréninkový proces s týmem i nadále zůstává dlouhodobě zraněný křídelník David Škranc, den před utkáním se k týmu opět připojil reprezentační rozehrávač Viktor Půlpán, který v nedávných kvalifikačních duelech MS 2019 odehrál své první minuty v národním týmu mužů.

Doprovodný program

Time-outy a přestávka mezi 1. a 2. čtvrtinou bude patřit cheerleaders IM CHEER Pardubice. Mezi 1. a 2. poločasem se představí Alfafitness Pardubice, se skladbou nazvanou M.J. V divácké soutěži se bude soutěžit o vstupenky do Aquacentra Pardubice a medovník od kavárny Nano café.

Tomáš Bartošek: Z tréninků mám dobrý pocit

Oba týmy jdou do utkání po delší herní pauze. Jaký pocit jste měl z tréninkového procesu v posledním týdnu?
"V tréninku děláme veškeré věci soutěžním způsobem. Veškeré střelecké, basketbalové drily nebo herní situace řešíme soutěžně, ve dvou nebo více skupinách, takže hráči se maximálně vyhecují. V uplynulém období jsme se také hodně zaměřovali na rychlost přechodové fáze z obrany do útoku, včetně volby správných řešení. Druhá věc, na kterou jsme kladli velký důraz, byla souhra v postupném útoku, abychom maximálně využili náš útočný potenciál. Z posledních tréninků mám dobrý pocit, neboť jsme v nich velmi dobře posouvali míčem. Dbali jsme také na doskakování, abychom v soubojích o odražené míče byli ještě lepší, ještě efektivnější."

Předchozí dvě ligová venkovní utkání jsme zvládli, přivezli jsme cenné výhry z Opavy a Prostějova. Co bude z našeho pohledu klíčové, abychom na ně navázali i v domácím prostředí proti Brnu?
"V našem středu je mnoho hráčů, kteří chtějí všechno vyhrát, kteří mají vítěznou mentalitu. Ke každému, i k tréninkovým zápasům, přistupujeme v tomto duchu. Budeme chtít hrát tempo-basketbal, budeme chtít využít šíři naší rotace, tedy po celou dobu se budeme snažit hrát co nejrychleji a nejagresivněji, aby soupeř neměl žádný jednoduchý koš. Podobně, jako se nám to dařilo ve druhém poločase v Opavě a téměř po celé utkání v Prostějově. Toto byly výkony, které se blížily naší představě, v nich bychom chtěli pokračovat i před našimi fanoušky."

Brno má naprosto jednoznačné lídry v rozehrávači Sullivanovi a pivotech Primoracovi s Tomancem, toto trio se každý zápas složí na bezmála 50 bodů. Bude naším cílem eliminovat alespoň 1-2 ze zmíněných hráčů, abychom měli utkání pod kontrolou?
"Na videu jsme si ukazovali nejen rozbor útočných akcí Brna, ale i jeho jednotlivých hráčů - z jakých pozic nejraději zakončují, co využívají ve své hře, jaké jsou jejich silné stránky. Víme, že máme v týmu kvalitní obránce a já věřím, že soupeřovým lídrům jejich pozici co nejvíce znepříjemníme. Naší snahou bude dostat je pod maximální tlak, aby neměli žádná jednoduchá zakončení a nedostali se tak zvaně do laufu."

Primorac i Tomanec jsou z NBL známí, což ovšem neplatí o nováčkovi Sullivanovi, který patří k top-skórerům celé ligy. Jaký způsob hry vyznává a co to pro nás znamená?
"Sullivan je americký guard, typický skórer. Má velmi vysoké procento úspěšnosti za 3 body, zajímavé je, že má více vystřelených trojek než dvojek. Nepotřebuje pro střelbu moc prostoru a času, střílí hodně rychle, klidně v přechodové fázi po driblinku přes celé hřiště. Velmi rád střílí za clonou, pokud jde jeho obránce spodem, okamžitě toho využívá. Toto jsou situace, které je třeba si pohlídat, určitě ho nebudeme chtít nechat rozstřílet podobně, jako se mu to podařilo proti Opavě, kdy chytil střeleckou fazónu a pak dával i těžké střely. Od začátku ho budeme chtít dostat pod tlak."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti