Upravit stránku
20. 01. 2021

Beksa ve FINAL 8 Českého poháru


Finálový turnaj Českého poháru mužů se v letošním roce uskuteční za účasti osmi nejlepších týmů od 10. do 14. února v Nymburku. Pardubičtí basketbalisté jsou nasazeni přímo do FINAL 8.
Doba covidová si vyžádala zásadní úpravy i v organizaci Hyundai Českého poháru basketbalistů. Ten je při nemožnosti účasti amatérských celků pro letošní ročník otevřen jen pro profesionální týmy z Kooperativa NBL a celý se odehraje během necelého měsíce se závěrečným turnajem FINAL 8. Ten pohostí od středy 10. února do neděle 14. února Sportovní centrum Nymburk.
„Vzhledem k zastavení neprofesionálních soutěžích musela být zrušena také základní část Českého poháru. Basketbal nyní mohou hrát jen profesionální kluby, a tak je jasné, že o vítězi letošního poháru se rozhodne mezi nimi. Výbor České basketbalové federace schválil formát FINAL 8, který dává šanci na pohárový triumf více týmům z Kooperativa NBL,“ uvedl k výjimečné situaci Martin Peterka, marketingový ředitel CZ Basketball.

Podle stanoveného formátu se přímo do FINAL 8 kvalifikovaly čtyři nejlepší celky z uplynulé ligové sezony (Nymburk, Opava, Svitavy a Pardubice). Zbývajících osm mužstev NBL si to o zbylá čtyři volná místa rozdá ve dvoukolovém osmifinále, kdy o postupujících bude rozhodovat celkové skore. Hracími termíny jsou 20. a 27. leden, přičemž první utkání se hraje na palubovce prvního naznačeného týmu z každé dvojice (viz infobox).
Los FINAL 8 se uskuteční na přelomu ledna a února. Prvních sedm utkání závěrečného turnaje odvysílá portál TVCOM.cz, finálový duel bude přenášet ČT Sport. Celý turnaj se kvůli koronavirovým omezením musí uskutečnit bez diváků v hledišti.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti