Upravit stránku
02. 08. 2017

Beksa ve FIBA Europe Cupu


I v nadcházející sezoně 2017/2018 se pardubičtí basketbalisté představí na evropské scéně, v prestižním FIBA Europe Cupu.

Jakým systémem se bude hrát letošní ročník?

V základní fázi se představí 32 týmů, ovšem 22 míst obsadí kluby, které neuspějí v kvalifikaci Basketball Champions League. "Pro týmy, přihlášené do FIBA Europe Cupu, tudíž zbývá v základních skupinách pouze 10 míst," vysvětluje Martin Marek, generální manažer pardubického klubu.

Základní fázi tedy budou předcházet dvě kvalifikační kola. "Aktuálně je přihlášeno 30 týmů, které budou hrát o zmíněných 10 míst," řekl dále Marek. Losování kvalifikačních kol proběhne již zítra, tj. ve čtvrtek 3. srpna v Mnichově.

V kvalifikačních kolech se bude hrát na dvě utkání systémem doma-venku. "Náš klub figuruje mezi nasazenými týmy, a proto již nyní víme, že v prvním kvalifikačním kole začneme u našeho soupeře a odveta se bude hrát v Pardubicích," doplnil Martin Marek. Hrací termíny pro první kvalifikační kolo jsou středy 20. a 27. září.

Soupeř BK JIP Pardubice vzejde ze skupiny nenasazených týmů:

BC Balkan Botevgrad (BUL)
S.Oliver Würzburg (GER)
Szolnoki Olaj KK (HUN)
KR (ISL)
Bnei Herzliya (ISR)
BC Nevezis (LTU)
CSU Sibiu (ROU)
Parma (RUS)
KFUM Boras Basket (SWE)
Demir Insaat Büyükcekmece (TUR)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti