19. 05. 2016

Beksa slaví bronzovou medaili

Pardubičtí basketbalisté získali v Kooperativa NBL bronzové medaile. V sérii o 3. místo porazili Prostějov i podruhé a po triumfu v Českém poháru končí na medailové pozici i v lize.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO:

BK JIP Pardubice vs. Ariete Prostějov 94:73
(22:20, 22:12, 22:26, 28:13)

Konečný stav série: 2 - 0

Body: Wall 21, Autrey 20 (+6 as.), Pandula 19, Švrdlík 11, Kotas 9, Nečas 6, Půlpán 5 (+6 as.), Škranc 2, Kohout 1 - Palyza 15, Sehnal 12, Tomanec 12, Novák 9, Peterka 8, Norwa 7, Slezák 6, Marko 4

Hráč utkání: Dušan Pandula
Diváků: 1161

Konečný 21bodový rozdíl ve skóre příliš neodpovídá průběhu utkání. Byť Beksa neustále vedla (téměř 39 minut) a ani jednou neztrácela, definitivně rozhodla o svém triumfu, a tím i o zisku bronzových medailí, až v poslední sedmiminutovce.

Pardubičtí skvěle začali a, vedeni zejména energickými Radkem Nečasem a Dušanem Pandulou, rychle vedli 7:0 a ve 4. minutě dokonce 16:6! Orli však opakovaně dokázali kontrovat: nejprve v 9. minutě se dotáhli na 19:19, v úvodu druhé čtvrtiny na 22:22. JIP se znovu trhl na 42:30 a hned na začátku druhého poločasu Dušan Pandula trojkoval na slibných 47:32, jenže Prostějov reagoval šňůrou 9:20 a v 27. minutě už to bylo jen 56:52.

Hned na začátku závěrečné části hry Martin Novák trojkou přiblížil svůj tým na čtyřbodový distanc a stejný rozdíl ve skóre platil i v 33. minutě. V těchto pasážích Beksa hrála bez klíčové dvojice Dušan Pandula-Radek Nečas, kteří dlouhé minuty seděli na střídačce kvůli čtyřem osobním chybám.

Výrazně oslabené Ariete (kromě pivotů Roseboroa a Šteffla rozehrávaček Kouřila hostům nově scházel i zraněný křídelník Dokoupil) postupem času docházely síly a Pardubice zvýšeným tlakem v závěru rozhodly o svém vítězství.

Beksa se mohla spolehnout nejen na převahu pod košem, ale i na přesnou střelbu z dálky. V utkání číslo 1 proměnila 8 z 20 střel, dnes dokonce trefila nadpoloviční většinu trojek (11/20 - úspěšnost 55%)! V této disciplíně zářili zejména Dušan Pandula (trojky 5/8) a Jobi Wall (4/5).