Upravit stránku
10. 01. 2017

Beksa skolila Pau!


Špičkový francouzský tým skolen! Beksa odehrála proti Pau-Orthez skvělý zápas a získala své první vítězství ve druhé fázi FIBA Europe Cupu.

FIBA EUROPE CUP, 2. FÁZE, SKUPINA O:

BK JIP Pardubice vs. Pau-Lacq-Orthez 92:77
(21:25, 20:20, 24:12, 27:20)

Body: Wall 21, Burnett 20, Škranc 13, Autrey 11 (+6 as.), Pandula 11, Kohout 7, Švrdlík 6, Kotas 3 - Mipoka 19, Robinson 12, Cooper 11 (+7 as.), Koffi 9, Bokolo 6 (+6 as.), Chikoko 6, Cavaliere 5, Edwards 4, Goods 3, Okobo 2

Hráč utkání: Jobi Wall
Diváků: 2651

Běžela 37. minuta, když zpoza tříbodového oblouku zacílil Jobi Wall a trefil přesně. V té samé minutě, o pouhých 27 sekund později, jej ze stejné vzdálenosti napodobil i rozparáděný navrátilec do sestavy Dušan Pandula - po těchto dvou trojkách Beksa vyšponovala svůj náskok nad Pau-Orthez na snových 17 bodů (88:71) a získala svůj nejcennější skalp v sezoně.

Aktuálně třetí tým francouzské ligy nakonec složila o 15 bodů, zejména zásluhou excelentní druhé půle, v níž vládla 51:32!!!

Průběh utkání

V rozhodném druhém poločase čnělo ze statistik jedno klíčové číslo: míčové ztráty, které Beksa omezila na pouhé 4!

Přitom v úvodní dvacetiminutovce jich nakupila plných 13, s čímž se příliš nedalo žít, zvlášť když Pau vytěžilo po těchto ztrátách 21 prvopoločasových snadných bodů!! "Je potřeba výrazně snížit počet ztrát," zdůrazňovali trenéři o přestávce v šatně.

Zatímco závěr prvního poločasu pardubickým basketbalistům příliš nevyšel - z příznivého stavu 41:37 se poměrně rychle, právě kvůli ztrátám, propadli po 8bodové šňůře Pau do čtyřbodového manka -, třetí čtvrtina přinesla důrazné vykročení za první výhrou ve skupině O. V jejím závěru přesně mířili z perimetru Jobi Wall a Lukáš Kotas a po jejich úspěšných zásazích narostl rozdíl ve skóre na do té doby maximálních 8 bodů (63:55).

Hned zkraje čtvrté čtvrtiny však kontrovali rychlými trojkami Anthony Goods s Leopoldem Cavalierem a v 32. minutě přitáhli svůj tým na dostřel jediného koše (69:66).

Blíž už jsme však favorita skupiny nepustili.

Lamb Autrey, Dominez Burnett a především neudržitelný Dušan Pandula se postarali o klíčovou šňůru 10:0, která nás od francouzského soka definitivně odpoutala. Hosté v této pasáži neskórovali více než tři minuty - problémy na útočné polovině hřiště jim dělaly i občasné změny obrany, které svému týmu ordinoval kouč Levell Sanders.

Efektní tečku za fantastickým zápasem obstaral symbolicky nebojácným nájezdem jeden ze dvou 20bodových pardubických střelců Dominez Burnett.

"Očekávali jsme, že to bude hodně těžký zápas. Jsem šťastný, že hráči odehráli takové představení, že odvedli takový výkon," chválil svůj tým kouč Levell Sanders. Vyzvedl především jednu zásadní věc: "Před zápasem jsem hovořil k týmu o tom, že musíme hrát opravdu jako tým, pohromadě. A to jsme splnili. Je to velké týmové vítězství!"

Statistiky

Top-skórerem utkání byl Jobi Wall. Pardubický snajpr rozjel duel třemi rychlými trojkami hned v úvodu první čtvrtiny a na jeho pravačku se Beksa mohla spolehnout po celý zápas (trojky 5/8, 21 bodů + 6 doskoků). Dominez Burnett zapsal rovných 20 bodů (z pole 6/12, trestné hody 7/10, +6 doskoků).

Měli jsme však ještě tři další muže s 11 až 13 body. David Škranc se zaskvěl 13 body (trojky 2/4, trestné hody 3/3), Lamb Autrey ukončil duel s bilancí 11 bodů + 6 asistencí + 6 doskoků a Dušan Pandula, hrající své první domácí utkání v letošní sezoně, vystupňoval svůj výkon famózní poslední čtvrtinou, v níž vysázel všech svých 11 bodů při trojkách 3/3 (+ 4 asistence + 4 doskoky).

Pau táhl hlavně v první půli Jean Mipoka (15 z 19 bodů v prvním poločase), Antywane Robinson se dostal na 12 bodů (trojky 2/6) a rozehrávač Donell Cooper zvládl 11 bodů + 7 asistencí (trojky 3/10).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti