Upravit stránku
30. 06. 2023

Beksa se vrací do FIBA Europe Cupu


Basketbalisté BK KVIS Pardubice si po čtyřech letech znovu zahrají FIBA Europe Cup! Právo účasti v této prestižní evropské soutěži si vybojovali 4. místem v Kooperativa NBL.

Beksa naposledy působila v evropském poháru pod hlavičkou FIBA v sezoně 2018/2019, kdy nejprve neprošla kvalifikací Basketball Champions League (v posledním předkole vypadla ve dvouzápasové sérii s Nižním Novgorodem) a následně odehrála základní skupinu FIBA Europe Cupu. Ze současného týmu pamatují tehdejší pohárovou pouť hráči Kamil Švrdlík s Josefem Potočkem a nynější sportovní ředitel Radek Nečas.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"V první řadě bych zmínil, že jsme pevně přesvědčeni o pozitivním přínosu co možná nejpočetnějšího zapojení českých klubů do FIBA soutěží. Tudíž v momentě, kdy se nám naskytla příležitost podat přihlášku do FIBA Europe Cupu, jsme vůbec neváhali. K postupu mezi nejlepší čtyři týmy Kooperativa NBL, který znamená možnost účasti v evropských pohárech FIBA, se upínala veškerá naše energie již v průběhu minulé sezony a máme opravdu velkou radost, že se nám to podařilo. Nyní se vynasnažíme, aby náš start ve FIBA Europe Cupu v následující sezoně 2023/2024 nebyl pouze jednorázovou záležitostí, ale abychom udělali další krok dopředu a dokázali takto nastavenou laťku dlouhodobě udržet. Je naproto zřejmé, že to bude záviset nejen na naší sportovní výkonnosti, ale především na ekonomických možnostech. Rád bych proto i touto cestou veřejně poděkoval všem obchodním partnerům pardubického basketbalu, přičemž speciální poděkování za navýšení podpory pro příští sezonu patří Statutárnímu městu Pardubice."

Vyjádření trenéra Dina Repeši:

"Pro náš klub je návrat do FIBA Europe Cupu dalším důležitým krokem. Před dvěma lety, kdy jsem přišel do Beksy, jsme měli jako hlavní cíl postup mezi nejlepší 4 týmy Kooperativa NBL, což přináší možnost hrát FIBA evropský pohár. Vnímám, že to nebude jednoduché, včetně finanční stránky, na druhou stranu, účastí v tomto evropském poháru se nám otevírá možnost přivést kvalitnější hráče. V předcházejících dvou sezonách jsme chtěli podepsat některé hráče, ovšem hlavní problém, proč je naše nabídka neoslovila, byl právě v tom, že jsme nehráli FIBA soutěž. Věřím, že pro nadcházející sezonu se nám podaří sestavit kvalitnější tým, než jaký jsme měli v předcházejícím ročníku.

Já osobně se na tento evropský pohár velice těším a zároveň mám obrovskou motivaci. Jako asistent trenéra jsem působil v Eurolize a Eurocupu, ale v pozici hlavního trenéra půjde o moji první zkušenost. Potkáme se s mnoha skvělými trenéry, výbornými hráči i týmy, které budou mít vyšší rozpočty i kvalitu, nicméně pro nás to musí být motivace pracovat na maximum. Zatím nevíme, jestli budeme hrát přímo v základní skupině, nebo začneme od kvalifikace, ovšem naší jednoznačnou motivací bude v případné kvalifikaci uspět, následně zvládnout základní skupinu a snažit se z ní postoupit do další fáze. Víme, že nás čeká konfrontace s o dost lepšími soupeři, než proti jakým jsme hráli v Alpe Adria Cupu, ale pro nás všechny to bude vynikající zkušenost. Doufám, že každý náš hráč bude po skončení sezony lepší než na  jejím začátku."

Vyjádření hráče Kamila Švrdlíka:

"Návrat do FIBA Europe Cupu nám určitě přinese spoustu pozitiv. My, hráči, dostaneme vítanou  příležitost konfrontovat se s odlišným stylem basketbalu, než na jaký jsme zvyklí z české ligy, popřípadě z Alpe Adria Cupu. Po několika letech se nám znovu naskytne možnost nastoupit proti soupeřům ze zvučnějších národních soutěží, což bude nepochybně velký přínos nejen pro nás, ale i pro celý klub. Pevně věřím, že FIBA Europe Cup bude velkým lákadlem i pro naše výborné fanoušky, kteří budou moci vidět na vlastní oči jiné hráče, jiné týmy a celkově jiný basketbal. Účast v této pohárové soutěži bude příjemným ozvláštněním sezony, vždyť můžeme narazit i na týmy, s nimiž jsme se třeba ještě nikdy nepotkali. Za celý náš tým můžu říct, že se moc těšíme. Všichni si přejeme, abychom ve FIBA Europe Cupu odehráli co možná nejvíce zápasů, což by znamenalo, že se nám bude dařit a povede se nám postoupit do pokročilejší fáze soutěže."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti