Upravit stránku
23. 09. 2016

Beksa rozehraje sezonu ve Svitavách


Dlouhé čekání je u konce, v sobotu začne nový ročník Kooperativa NBL. Pardubičtí basketbalisté do něj vstoupí atraktivním duelem ve Svitavách.

1. KOLO KOOPERATIVA NBL:

DEKSTONE Tuři Svitavy vs. BK JIP Pardubice
(sobota 24. 9. v 18 hodin)

První utkání a hned prestižní derby. Tenhle zápas bude mít grády!

Beksa do něj půjde oslabena o tři důležité křídelníky, které bohužel sužují zdravotní problémy. Dušan Pandula, Lukáš Kotas a Josef Příhonský nezasáhli do žádného z přípravných duelů a svému týmu budou chybět i na startu sezony. Naopak sestava Turů je pořádně nabitá, čerstvě ji navíc vyztužili dva velmi zkušení borci: rozehrávač T. J. Bannister a pivot Cory Abercrombie, který již ve Svitavách působil. Svitavská soupiska tak aktuálně čítá hned šest zahraničních hráčů!!!

Kromě výše zmíněné dvojice jsou jimi zkušený americký rozehrávač DeAndre Mays, chorvatský křídelník Jere Vučica (206) cm a americké podkošové věže Hunter Mickelson (208 cm) a Ethan Jacobs (211 cm).

Z českých basketbalistů by měli být v základní rotaci zkušení střelci Tomáš Teplý s Janem Špačkem, dále rozehrávač Petr Andres či křídelník Martin Vaňák.

Beksa po přípravě

Pardubičtí basketbalisté odehráli šest přípravných zápasů a všechny s vítězným koncem. Nejlepšími střelci byli jediný novic v kádru Dominez Burnett (odehrál čtyři utkání s výtečným průměrem 16,8 bodu!), Lamb Autrey (v pěti zápasech průměr 15,2 bodu), mladí křídelníci David Škranc (11,4 bodu) s Josefem Potočkem (11,2 bodu), pivot Kamil Švrdlík (10,3 bodu), rozehrávač Viktor Půlpán (10 bodů), křídelník Jobi Wall (9,7 bodu) a další podkošový muž Ondřej Kohout (8,3 bodu).

3 otázky pro kouče Levella Sanderse

Příprava je u konce, jaké pocity ve vás převládají na startu sezony?
"Na trénincích teď hrajeme hodně proti sobě a můj hlavní pocit je, že už potřebujeme soupeře." (pousmál se)

Náš první soupeř má ve svém středu hned šest zahraničních hráčů. Jaký styl lze očekávat?
"Byli jsme se podívat na posledním přípravném utkání Svitav a řekl bych, že hrají podobně, jako minulý rok. Rozdíl je v tom, že hrají více z perimetru - i podkošoví hráči jsou totiž nebezpeční z trojkového oblouku. Pro obranu je to zvláštní, protože s takovými týmy, kde všichni střílejí trojky, se moc nepotkáš. Bude důležité, jak budeme bránit tenhle specifický styl."

Které další faktory byste označil z našeho pohledu za klíčové, aby vstup do sezony byl úspěšný?
"V první řadě naši dobrou komunikaci v obraně. Ne dobrou, super komunikaci. Dále musíme mít dobrý obranný doskok. Jedna střela přes nataženou ruku obránce a žádná další šance pro soupeře. A třetím faktorem bude to, jak budeme zvládat náš útočný systém. Celou přípravu jsme se hodně soustředili na obranu a myslím, že ta je momentálně o krok vpředu před naším útokem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti